All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. nivla

    nivla Komšija

    kupis obicne h7 sijalice i vozis
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Brzo izgaraju NB. Uzmes obicni Osram H7 i vozi. Ja jucer zamjenio na lijevom faru, a trajala mi preko dvije godine. Ocekujem uskoro i na desnom :)
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma vozit ću sa normalnim, meni već tri godine nije crkla. Znam da ove brže izgaraju ali kako slabo vozim i ne palim po danu meni bi vječnost trajale, pa rekoh da probam ako su kao sa reklame...

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I ja malo vozim, a trajale su mi pola godine. Obzirom da rijetko vozim nocu, bilo mi je cisto bacanje novca.
     
    Haker likes this.
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam u junu 2022 stavio te sebi, puno ljepše svijetlo, manje žutila, više bjelila
    Ali ja imam dnevna svjetla pa mi te rade samo noću i u tunelima. Prešao nekih 14 hiljada od tad...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Imam sad na A4 B8 (Led strip + Xenon farovi) neke Xenon Osram D1S ili D3S nisam siguran Xenarc Original, nije sad da sam nesto odusevljen previse, jer je svjetlost pomalo zuckasta, a bila je dosla uz auto neka Philipsova Xenon i druga je bila neka kineska pa sam obje zamijenio kad je kineska crkla, jer je bijela svjetlost, pa se ne bi slagalo po intenzitetu. Mislim da je Nightbreaker bolji sto se preglednosti tice, pa taman i da krace traje, posto su kod nas inace putevi odlicno osvjetljeni, dobra svjetla su po meni must have.
    A na A3 8P sam bio stavio nesto bolje, neke LED s adapterom, trajale su mi bar 2 godine i prodao auto s njima, a po noci se fantasticno vidjela cesta, platio obje cini mi se 150 KM. Bilo bi jos bolje da sam imao neke custom farove odnosno sociva da jos malo dignu svjetlost, ali bilo je i tako odlicno.

    http://www.olx.ba/artikal/45498936


    Skickat från min iPhone med Tapatalk
     
    Haker likes this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne bih xeon, led na farove koji nisu za to. Nema mi ništa gore kad me ubije golf 3 sa "kratkim" svjetlima.

    Uzet ću ove brejkere čisto da malo bolje svijetle i da vidim koliko će trajati.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 and aNaToMiC ! like this.
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    LED nisu nikom smetale, nisu one jeftine kineske bile, a i bila su svjetla oborena, pa nikom nisu isla direktno u oci
     
    Last edited: Mar 11, 2023
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Farove slikas iz daljine na visini farova. Ne mozes tako jer ne bacaju u nebo po 45 stepeni. Ovako recimo:

    [​IMG]

    Ali se bolje vidi kada slikas iz kabnine jer xenon skoro ocrta kvadrat na cesti ako je socivo dobro kalibrirano. Ovako:

    [​IMG]

    [​IMG]

    Xenon i LED ne ide ako nije tvornici/ako nemaš sociva. Ubit ces nekoga.

    Sto se Osram NB tice, imam ih na starom autu ali nije sad nesto ogromna razlika od obicnih H7. Malo bacaju plavkasto i to je to ali je 55W ..55W.
     
  10. nivla

    nivla Komšija

    ako izgleda ko na slikama, da sam policija poslo bih te odmah na vanredni tehnicki sa ovim xenonima, mada se i na ovim led vidi da nije fabrika vec neodgovarajuca sijalica
    no offense ali ovo sa xenonima uopste ne izgleda lijepo a sigurno kad je kisa da onim sto ti idu u susret izgleda smeta
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Sa oba auta sam prosao tehnicki, sa A3 i u Tuzli i Sarajevu i bas sam trazio misljenje o ovim LED sijalicama na tehnickom i niko nije imao primjedbi. Niti kome sta smeta, duga svjetla ne palim, ali sve vise vidjam auta koja ne gase duga svjetla jos na putu gdje nema nikako osvjetljenja.
    Policija me nijednom nije zaustavila ni zbog cega, mozda tako izgleda na slikama, ali uopste nista nije posebno, i ja budala sto ikome ista postavljam. Uklonicu link.
    Sto se Xenona tice, ovo je preporuka bila osobe koja je radila u Meta Systemu i koja zna sta radi i iste ugradila, znaci nisam nista na svoju ruku ugradjivao. Da ne kazem sto ima kopija ovih na OLX za duplo manju cijenu, ja sam trazio originale i to bas sam spomenuo nocne uslove. Farovi na A4 B8 su originalni Audijevi, nisu aftermarket neki i dosta su rijetki za ovaj model.
     
    Last edited: Mar 11, 2023
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Fabricki LED ima automatsku regulaciju visine (npr. kad napunis gepek pa auto „sjedne“ nazad).

    I sama unutrasnjost halogen fara je drugacija i ima ona svoja „ogledala“.

    Jeste bolja vidljivost za onog ko vozi ali za ostale ucesniku u saobracaju bode u oci.
     
  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Moze kod nas sve.

    U klincu bi u Hr prosao tehnicki.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Jeste se vi okomili na moje sijalice, eto vam OSRAM pa im pisite da im sijalice ne valjaju i bodu u oci :D
    Meni vise smetaju one fabricke LED na dosta novijim vozilima, zaslijepi me skroz u mraku kad mi ide u susret :D
    A ove Xenarc bas pise da su napravljene da manje smetaju drugima
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    U normalnim zemljama ne bi nikad prošao tehnički. Farovi u koje se ugradi led a namijenjeni za obični H7 rasipaju nekontrolirano svijetlost. Opet je bolje kad staviš kvalitetnu sijalicu u odnosu kinesku koja ubija ali opet nije to to ako cijeli far nije iz fabrike dizajniran za Xenon ili led.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Osram je napravio led sijalice koje su posve legalne u reflektor farovima.

    U projektor mogu bilo koje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Imaju li takve kakve za moju zvijer ?
    Kod mene su svjetla slaba pa da malo pojacamo :D
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Kad vec pricate o sijalicama... Za moje auto pise da koristi D3S bixenon sijalice. Gledam po olx kao 50KM. Ja sam mislio da je to mnogo vise. Jesu li ovo neke kineske kopije ili? I dok sam trazio koje idu, gledam dosta clanaka gdje ljudi ubacuju LED umjesto bixenon? Sta je bolje, ima li smisla to, je li plug and play ili moras neke hackove pravit? :D
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Najbolje ovo sto Dino veli ima Osram pa i Philips led h7 svjetla legalna ali treba vidjeti da li je auto na listi kompatibilnosti. Onda imas legalna led svjetla. Ne znam kako je za BIH. Da se auto doda na tu listu veli Osram treba bruka vremena i truda.
    Samo koliko sam upratio preko 100 eur su.
    Kod mene nije bilo auto na toj listi pa sam godinama koristio te Osram nightbreaker dobre su bile malo bolje svijetle ali puno ljepse su izgledale. Mana trajanje godinu dana kod mene ali ja prelazim 20-25 tkm godisnje i nisam imao dnevna svjetla i cijena nisu bas jeftine. Zadnje bio stavio Philipsove xtreme vision jer navodno duze traju dodijalo mi bilo Osram svake godine mjenjati :D
    Koristio sam i one w5w osram cool blue intense za tablice nazad puno ljepse izgleda od obicnih i solidno su trajale mozda 2 god cak i vise mozda.
    Ove divljake prerade tipa xenon i led sve sto nije legalno i fabricki treba kaznjavati. U DE sam negdje procitao policija ima posebnu obuku da prepozna ta divlja svjetla.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kod nas policija ima posebnu obuku da uzme cener dva i okrene glavu a na tehnickom pregledu kontrolori imaju specijalnu obuku da prevare sistem i da neispravno auto prodje tehnicki kao ispravno.

    Kod nas uopste nema puno nesreca sa smrntnim ishodom u poređenju sa situacijom na cestama i voznim parkom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    aNaToMiC ! likes this.