All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma nije samo u Bosni tako. Nigdje nije bajno. Neko spomenu Hrvatsku eh i tamo se podmaziva itekako. U Njemackoj sam se nagledao truhlovina auta u Bosni neces onako vidjeti voze se po cesti ne kontam kako tehnicki prodje vjerovatno ode kod turaka :D
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Na tehnickom ima taktika kada auto ne prodje euro normu, onda iskoriste podatke od drugog auta koje prodje eko test. Ovo posebno vazi za benzince bez katalizatora.
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Istina, šta se sve dešava na cestama ovo su odlučni ishodi.
    Kada vidiš auto ide više u stranu nego pravo, svijetla nikako ne rade, dimi iza njega kao Ćiro ali uredno registrovan :)

    @forzamilan istina, Hrvati nemaju ništa bolji vozni park od nas ali su im ispravnija auta. Moj stric je morao kupiti drugi auto jer starog nije više mogao registrovati i podkupljivati na tehničkom, stali im u kraj.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  4. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Normala, svaki seller ima svog turcina
     
  5. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Kad svi tako pricate evo jedno pitanje za vas.

    Koliko vas je zadnji put na tehničkom pregledu zahtijevalo da vam regloskompom pregledaju da li su vam farovi ispravno podeseni (iako je to obavezno ali se preskace)?


    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vjerovatno zato sto bi 50% palo na testu i zele da izbjegnu svadju sa vlasnikom. :D
    Zato se samo drzi onoga sto je fabrika preporucila i no sikiriki.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Njihova dužnost bi trebala biti da to odrade sve što je po zakonu. Kod mene bi bilo u redu sve je fabrika.

    Posljednji tehnički valjda im ona mašina za amortizere i ovjes nije radila, jedan lik ljulja auto rukama drugi u kanalu i gleda jel sve ok :D

    Iskreno da vozim dizela i mene bi bolila ćuna da me dpf zaebaje.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Pa to je taj stav, svi preskacu, ali da i svi pocnu zahtijevati da im se tehnicki uradi po zakonu, drugacije bi bilo.

    I taj stav "kod mene je sve uredu" je najgori. Nagledao sam se more auta koji su novi, iz salona, "nema pa je savrsen je", a da nisu ni za neke stvari, ili da im je nesto vazno neispravno.

    A tim momcima sto su drmali rukama kapa dole, svasta se moze vidjeti i bez drmalice. Tester amortizera u BiH ima vjerovatno manje od 10 stanica sveukupno.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Drmali jer insistiram da mi pogledaju dobro i kažu ako šta nije ok.
    Ja sam tip koji preventivno mjenja, vjerujem da mi je auto tehnički uredno.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Ajdin87 likes this.
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci narod treba moliti ove na tehnickom da pocnu raditi svoj posao.

    Tehnicki i ne postoji radi savjesnih vozaca sto bi rekli domacina nego za one nesavjesne i neuke.

    Kao autoserviser ne sjecam se kad mi je neko dosao da uradim nesto zato sto je pao na tehnickom. To ne postoji. Eventualna usmena opomena : "Ne valja ti to,popravi. " a da neko padne zbog neipravnog fara ili sijalica ubica u ispravnim farovima to cemo cekati jos jedno 20god ako i tad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
    Haker and Ajdin87 like this.
  11. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ne treba moliti nego insistirati da dobije uslugu koju placa. Samo tako se moze boriti protiv "pravila" poslovanja na tehnickom pregledu.

    I ako ze proglasi neispravnim znog sijalice, ds odes zamijeniti sijalicu i dodjes ponovo a ne da bacis cenera i molis da te pusti.

    Nije kriv onaj sto pregleda, sto mora raditi mimo zakona, zapamti to.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Druže očigledno radiš na tehničkom, svaka čast, ali nema smisla ovo što pišeš.
    Dođe čovjek, to i to neispravno obara se, ide procedura ponovo i to je to, nema rasprave. Razumijem da je sistem loš i daleko od toga, samo kažem kako bi trebalo biti.

    Gledam ove youtubere iz UK što kupe neko starije auto pa se mole da prođe tehnički. I na malo hrđe na šasiji se obara.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ne radim.

    Tako je kako kazes, problem su ovi sa neispravnim autima, ali rjesenje moramo biti mi sa ispravnim.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kod mene na Octaviji su sočiva, i kako vidim H7 sijalice. Koja je preporuka, imaju li kakve H7 sa 6000k svjetlošću.?
     
    Last edited: Mar 12, 2023
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja tražim svaki put da mi podesi farove. Svaku put roncaju, i svaki put im kažem kad uzimate ove pare, ima da ga prerovite. Imam LED ali sam kupio i original farove sa sočivima (farovi od prije FL jer u FL nije bilo opcija halogen sa sočivima, samo xenon) ali sam se potrudio da budem što više uredan.
     
    Ajdin87 likes this.
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ovom logikom i gorivo krijumčariš :D
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    To su rvati, kozu gule za dvije glavice kupusa.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prica bajke ovaj gospodin.

    Nije mu pukao remen nego je dosao u BiH na veliki servis jer mu je jeftinje nego u HR pa mu onda ni to nije bilo dovoljno pa je garant trazio povrat PDV-a i onda su nasi carinici javili HR carini i ovi ga kaznili jer je presutio. Da je su mu samo nasli racun moralo bi se dokazivati da su to djelovi bas od tog auta ili bi mu naplatili carinu a on je kaznjen jer je pokusao prevariti sitem. I onda dodas novinare u jednacinu i dobijes ovo.
     
    Qler, aNaToMiC !, Vedo and 4 others like this.
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Naravno da je 99% isao u Bosnu sa namjerom da radi veliki servis ali to mu ne moze niko zabraniti niti dokazati da nije remen pukao u Bosni.

    Sad da li je trazio PDV nazad ne mozemo znati, vjerovatno je u pitanju neko nas iz austrije ili njemacke.

    Sto ti ja licno mogu 100% reci, jer sam prakticno pola zivota proveo gledajuci granicu sa prozora, je da je bilo i bezobraznijih situacija gdje su ljudi placali masne kazne za par pasteta, pogotovo u zadnje dvije godine.

    Izivljavaju se rvati jer im se moze.