Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Al je glupost sto AppleCare+ moraš aktivirati najkasnije 60 dana od kupovine uređaja.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  2. selvin

    selvin Moderator

    Za apple pay ide saradnja sa bankama, a moguce da mora bit i neka drzavna regulativa. Ali nece da petljaju tako sa zemljama treceg svijeta :)
     
  3. DSA

    DSA Aktivista

    A Srbija prije tri godine uvela AP ccccc
    Zezam se ovo “sto nam ne uvedu”.. ovdje je do banaka, nije do regulatora..nijedna banka nije aplicirala prema Apple za ovaj vid placanja, ovo je provjerena informacija..kad pogledas onu mapu koje drzave nemaju apple pay sve ti je jasno u kakvoj kaljuzi zivimo
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    raja, koja je pegla prelaska na drugi telefon. Zena imala dva, sad kako je izvadila iz jednog karticu, zeli privatni prebacit u taj.
    jel ono..

    1. backup na jednom.
    2. loguj se u drugi i to je to ?
    3. trebal sta odjaviti da ostane otkljucan tel ?
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Nek odjavi iCloud prije reseta. I nek prenese Authenticatore na novi dok ga još nije wipeala.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Imas sad opciju da kad uradis transfer preko Quick Start da odjavis stari racun i pripremis za prodaju, savjetujem slijediti te korake, prenese cak i bankovne aplikacije da ne moras traziti novi kod od banke.
    Za Android ima app Move to iOS.

    https://support.apple.com/en-us/HT210216#:~:text=Make sure that your current,current device, restart both devices.

    https://support.apple.com/en-us/HT201269

    https://support.apple.com/en-us/HT201351
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    zavrsio.
    Ma zena me peglala da sta ne propusti, pa sam morao sa jednog neke app da prekombinujem, a onda brzim prebacivanjem.
    hvala decki.
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Za apple pay sto smo skoro pricali:

    [​IMG]
     
    zippoo, Vedo, EL NINO CFC and 3 others like this.
  9. DSA

    DSA Aktivista

    Ja ovo trubim godinama. Sve je do domaćih banaka. Nijedna nikad nije aplicirala prema apple-u za apple pay.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo da prijavim situaciju. 13pro max,inace king kad je baterija u pitanju. Trenutni setup,dual sim,5G net,hot spot,malo navigacije (15-20min dnevno) slikanja tona i snimanja isto,non stop vani pa osvjetljenje na max i ponasanje baterije kao na samsungu sa exinosom. Jedva dan izgura.5G i Hotspot ubise.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    To je do hotspota vecim dijelom. Kod mene je sve tako svaki dan osim hotspota i izdrzi 10-11 sati tj dva dana koristenja. Baterija je na 100% jos uvijek.
     
    dino73n likes this.
  12. selvin

    selvin Moderator

    Hotspot trosi ko sve ostalo zajedno. Valja dat toliku snagu. Jos ako je zakaceno vise uredjaja i ako radi non stop, ne znam kako ti i toliko izdrzi.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    I ja znam često hotspot koristiti, definitivno najveći potrošač baterije

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ekipa ima li neko da koristi airpods pro 2 i da vozi motor/skuter i da ih nosa pod kacigom?

    Znaci ja joristim tu kombinaciju i imam problem sa siri,znaci kad mi zvoni telefon uredno me cuje kad joj kazem da odgovori na poziv a kad slusam muziku ne cuje me kad joj bilo sta kazem. Ni bez muzike ne reaguje na "hey siri" a kad stanem i ugasim motor onda me cuje. Takodje u voznji kad se javim sagovornik mi se ne zali da me slabo cuje jer mikrofoni rade fantasticno.

    Ranije kad sam koristio airpods 2 siri me cula odlicno al ja nisam cuo nista na vecim brzinama jer ne ulaze direkno u usi.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Za slusalice ne znam, imam neke QCY TWS za muziku i sad JBL Tune 710BT, dok za to javljanje koristim Apple Watch, onaj prvi SE. U autu ima handsfree pa bolje cujem kad ima ozvucenje, inace ne registruje me ponekad, moram par puta reci Hey Siri, npr hocu shazam da pokupi pjesmu s radija, ili preko spotify da prebacim pjesmu zvucnom komandom, mislim da ima i veze kvalitet mreze/interneta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

  18. Reznor

    Reznor Overclocker

  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Novi iphone=stari iphone
    Sve isto...mogli komotno preskociti seriju.
    Najveci ficr usb-c utor
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Svake godine je tako. Sad su bar kameru fino popravili, type c, novi materijali, ima finih stvari