All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zadnje dvije godine isto ima 50 tabli gdje pise da se ne unosi hrana
     
  2. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Sta ces jesti u autobusu do sjevera njemacke, kavijar u restoranu :rolleyes:
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    ako je fakat trazio povrat PDV onda je debil :D a i meni nije jasno kako mu je našao račun, rovio mu po novčaniku?
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    100%
    Ali i Hrvati su seronje posebno prema nama. Baka mi živi u HR često idem milion neugodnosti samo jer nemam domovnicu.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Racun priheftaju za onaj komad papira na kojoj je lista dijelova. Vjerovatno mu bio u pretincu.
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Skidaju ljudi obucu.

    Po autu ti rovi ko da je njegovo.
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam, ja sam nebrojeno puta usao i izasao iz Hr nikad mi nije po novcaniku rovio, i kad je auto rovio... ili gledao papirice po autu...
     
  8. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Jel ironija ili se to dešava raji fakat?

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Desava se, mnogo je nadrkanih carinika koji glume silu.

    Ako izgledas "pogresno" ili vozis "pogresno" auto onda pogotovo imas sanse za detaljan pregled.
     
  10. dams82

    dams82 Komšija

    Ne znam evo,pasoš mi izrešetan hrvatskim pečatima,sad ističe,znači 10 godina mu,nikad nisam gepek otvorio na hrvatskoj carini ,neki dan mi carinik orvorio zadnja vrata i pregledao zadnje sjedište,bile jakne pa gledao ispod,inače nikad nisam izašao iz auta na njihovoj carini,da li imam sreće ili oni kuže da sam ispravan jer nikad ne nosim ništa,ne želim neugodnosti. Jednom davno na ulasku u mađarsku morao otvorit gepek,tada su mađari bili ono što su sad hrvati,čuvaju granicu šengena i razumljivo je da je jača kontrola,naši bi sve ponijeli od kuće... A da ima slučajeva iživljavanja i provođenja sile ima, uvijek je bilo i bit će...
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    ovi što voze forda su fini momci :D :D :D
     
    Qler likes this.
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Mom drugu ne da su ga skinuli, samo što mu nisu prste gurali u guzu, nego su mu jogurte otvarali i prosipali.

    Mene isto nisu nikad, idem preko Kamenskog tamo slab promet. Ali dok je bila korona koje je bilo maltretiranje bože sačuvaj, pa hoće da pišu kaznu jer se nisam prijavio u mup kada sam došao.

    MUP od bake 30km udaljen ja pređem 450km da dođem i sad trebam odmah u stanicu voziti 30km da se prijavim jer sam kod bake došao. Hajde rekoh vikend u ponedeljak ću, kad hoće da piše kaznu kaže prošlo 48h.
    Prošli put se prijavim stavim da ću ostati 10 dana, nakon sedam odem u BiH, eto ti ih osmi dan kod bake na vrata, pitaju kakve to ona strance šverca.
    I tako, primjera milion. Odem u Belgiju, Švabiju, Mađarsku kud god, kakvo crno prijavljivanje u MUP.
    Ma samo da baku preselim u BiH i da ih đavo arogantni odnese

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Stavi malo gela u kosu i odi benvejom :D

    Mada ima primjera gdje su gnjavili bakice u autobusu.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Još kako sam koronu zaboravio.
    Mama ima domovnicu ona ne treba ništa, stari i ja katakomba. I eto, možemo kao na osnovu nje. Ispuni enter Croatia, pa potvrda da imamo nekretninu pa još neki đivao, pa testovi. Dođemo na granici hoće da nas vrate jer na sve to nisu ponjeli vjenčani list, zaboga kako će dokazati da su u braku!!
    Ja kontam zajebaje se ona, kad dođe puna kućica carinika vjećaju hoće li nas pustiti.

    Pa onda ona po uživanja mama ne treba test mi trebamo, u istom autu. Fuj

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sam za vrijeme korone išao samo jednom na kamensko, dao pasoše I unutra smotani testovi, pita šta je ovo, reko testovi, kaže ok i nije ih ni pogledao. U decembru 2022. sam išao u Češku Republiku, pitao me hrvat gdje ću, ja rekoh, kaže moraš imati rezervisan smještaj ili ovjereno pismo od rodbine kojoj ideš i gdje ćeš boravit, reko nemam ništa to, kaže trebao bi imat, ali nije me vratio, gore bio 4 dana, nisam se ništa prijavljivao, normalno se vratio, Mađari samo udarili pečat, niko ništa nije pitao, gore nema granica dalje, samo usporiš i ako si sumnjiv zaustave te,mene nisu.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Vjerovatno su podebljali kontrole nakon ove promjene s HR, doduše slabo i putujem autom na dalje relacije. Isto sam prije 2 god išao za Češku, pitali gdje idem i to je to, nit su tražili test niti pregledali auto. Imaju i oni neke svoje računice, ali za ovih otprilike pet godina koliko vozam "neobično" auto, zaustavili su me samo u povratku iz CZ, i to na Previlama :D
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Zakljucak nakon zadnjih komentara: Kroz Hrvatsku je najbolje proci avionom. :D
     
    dino73n, Reznor and SamiRX-8 like this.
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta dijaspore popravlja kod nas auta, prvi put cujem za ovakav slucaj.
     
  19. nFare

    nFare Komšija

    Koja je opšte poenta raditi servis u BiH sa ovakvim cijena? Jel ovaj M5 servisirao ili šta:D
     
  20. anel007

    anel007 Komšija

    Sudeci po fiskalnom ugradjivani su originalni dijelovi pretpostavljam u ovlaštenom servisu

    Sent from my Mi 10T using Tapatalk
     
    nFare likes this.