Battlefield 2042

Discussion in 'Igre i konzole' started by Vedo, May 2, 2021.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i nekako ovi likovi nemaju recoila nikako. evo ja bas veceras probao sa am40 isti setup kao brokenmachine, ali jok, hem sto recoil kroz vertikalu dere, hem niti blizu imam tako nizak ttk kao on.

    a jos ovaj brokenmachine igra sa dzojstikom protiv pc igraca.

    jedini koji najvise ozivljavaju u igri su konzolasi, pc playeri rijetko.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Postajem vehicle whore. I to cu koristiti ovu novu specijaliskinju Kamilu ili kako se vec zove. Uzmem tenk i onda cu kraj svog tenka samo izaci, staviti njen gadget tj jammer sto ima i niko me nece moci ni spotat a ni lokat. Tako da cu biti bezbjedan od javelina i lock on raketa iz zracnih vozila. Onda samo snajpat infantry iz daljine sa HE shell. Ubit me nece moci jer cu samo sjedit u crvenoj zoni na breakthrough gdje protivnik ne moze doci da mi stavi C4(5 pardon).

    Bit cu pravi BF2042 igrac.

    Kakav gameplay je DICE napravio u ovoj igri to je stvarno smijurija.

    Sinoc tako jednu partiju na novoj mapi napad breakthrough iz zeze. Imao 50 i kusur killova i 0 smrti. To mi je bila prva partija u tenku od prve sedmice kad je igra izasla. Sta ce tek biti kad se ustelim sa tenkom.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Zasto vise ne priznaju poraz i ne prebace je u free 2 play. Ako su vec mogli da je dijele za djaba na konzoli:

    [​IMG]
     
    EL NINO CFC, Decerto and aNaToMiC ! like this.
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    BF2042 je u sustini samo explosiv spam. Evo ovo je samo iz pola runde breakthrough defence gdje sam igrao kao Irish i koristio njegov gadget Trophy System, ono sto automatski loka i unistava nadolazece projektile. Za 2 sektora sam unistio 427 protivnickih projektila koja su letila prema meni. Hej 427, i to sam samo ja, zamislite koliko je jos pored toga baceno na dio koji nisu moji trophy syatemi pokrovali. Hahahahaha[​IMG]
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ima i onaj sticky exploziv iz puske. Kad vidis taj indikator na screenu, mrtav si, nemoguce ga je izbjeci.

    I dalje ljudi ne znaju da ima razlicitih gadgeta u igri. Recimo ljudi rijetko koriste javelin, a ja se satra sa onim indijcem disejblam helice i spotam ih soflamom, al dzaba.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne koriste javelin jer je bio bug. Ili fičr. Ne znam sad. Ne mozes lockati onog bombardera.

    [​IMG]

    ..i nisi mogao lockati jos neke letjelice mislim. Zaboravio sam ali lock on je bio truba. Bezveze zauzimao slot.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Stealth bombarder ne mozes lokati kad je u svom stealth modu to je tako namjenjeno. Kad je u tom modu on ne moze koristiti oruzja.

    A ni smoke u ovoj igri ne radi kako treba. Ti kad pop smoke onaj sto te je lock i ispalio... taj projektil bi trebao da izgubi lock i tracking na tebi radi smoka, ali ovdje jok. Npr ja u tenku i javelinom me lokaju i ispali on projektil... ja sad opalim smoke da bi razbio lock, ali jok projektil nastavi i dalje da dolazi ko da se nista nije desilo. Umjesto da ode negdje u nebesa ko npr u bf4.
     
    Last edited: Mar 18, 2023
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Druze, bio je 24/7 u stealth modu. Ne znam jesul fixali. Nije bilo igrivo.
     
  9. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nebi rekao da ima limit na to koliko mozes biti u stealth modu. Mada ja nisam taj chopper nikad koristio pa i nisam siguran. Nemam ih jos ni otkljucano.
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    i meni se cesto zna desiti da ovi budu u stealth modu. vjerovatno je tebe potrefio lik koji zna sta radi.

    ja sa indijcem nekad disableam neko letece vozilo ali ovi pro likovi odmah ispuste flare i uteknu. njih je jako tesko skidati ali mozes ih ometati.


    nego desava li se vama da nema indikatora da kad osvajate zastavu? vecinom kod mene nema a rijetko da se pojavi kad da ima.

    ovaj indikator je nestao kad je izasla 4. sezona i mislio sam da je bug, no evo bio je jedan update i nisu fixali.

    a da ne pricam o animaciji koja se zna pokvariti u skoro svakom mecu.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne igram sada pa ne znam ali je bio tada u isto vrijeme (i na PC-u i na PS5) i bug sa lock on gadgetima. Ako ga jednom upotrijebis, cijelu partiju ce poslije s vremena na vrijeme javljati gresku (sa onim error zvukom) da ne moze zakljucati metu cak i ako drzis samo pusku u ruci. Znaci konstantni spam i ako ne ganjas letjelice i nemas uopste lock on uredjaj u loadoutu.

    Mislim, pricamo o DICE-u.
     
  12. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ja sam rekao da cu postati vehicle whore. Kud svi tu i mali Mujo.[​IMG]
     
    NAILS likes this.
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Tenk?

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  14. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Yup, T28.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Gase servere za Battlefield 1943, Bad Company 1 i 2.
     
    Vedo likes this.
  16. iPlay

    iPlay Komšija

    Iskreno me čudi da su do sada bili aktivni i da je bilo dovoljno igrača.
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    BC2 je top

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  18. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Bgm samo jos da squadove srijede i ispade dobar bf. Slazem se sa pattonom, vala mape su meeh. Nikako ne mogu da ih svarim.

    Poslano sa mog Mi Note 10 Lite koristeći Tapatalk
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Bad Company 2 se i dalje igra. Naravno nije ogroman broj igraca, al dovoljno da se nadje par servera koji ce biti puni i da se fino zabavis.

    Meni je bas zao sto se gasi, valjda community nadje rijesenje. Koliko sam samo sati potrosio na njega, mozda jedini fps koji sam proveo igrajuci nagnut vecinu vremena prema monitoru :D
     
  20. iPlay

    iPlay Komšija

    Tako je meni sa BF3, BF4 a posebno BF2. BC sam preskočio jer su bili aktuelni BIHnet serveri. :D