BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. nivla

    nivla Komšija

    ja nisam imao priliku da ostavim baksis kad prethodni postar na lokaciji na kojoj zivi nije ni dolazio, svi se zalili, on ima nekih psihickih problema, nije donosio postu,nema fine rijeci kad ga i ne vidis
    sve sto mogu pisem adresu s posla, tu su dobri i uvijek ima baksisa
     
    Ajdin87 likes this.
  2. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma treba prijaviti ako nisi zadovoljan, cim kazes region znaju u Posti ko sta pokriva.

    Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk
     
  3. zdici

    zdici Aktivista

    Ljudi imate li problem na optici kod koga je BH Telecom router da prilikom rada update-a ili recimo download-a da sav saobracaj drugima na lokalnoj mrezi stane?? Kod mene na poslu stara linija bakar i cim je tako ZTE router ustavi sve ne mogu ostali raditi uzas..je li to do routera??!! Bakar linije??!!

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
    Last edited: Mar 27, 2023
  4. Almir

    Almir Komšija

    bilo je kod mene kada ide full upload ubije download skroz...to je telekom naštimao
     
  5. Tyger

    Tyger Aktivista

    To je takva konfiguracija od strane Telekoma, isti slučaj i sa HT-om na bakru, optiku očekujem uskoro od HT-a pa šibnem iskustva
     
  6. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sjecate li se nedavnih onih mjerenja brzine i jadnih brzina u gradu.
    Evo kilometar od one lokacije,ali na drugoj baznoj stanici...nekih 400m udaljenoj od mene.
    Rekord
    Svuce mi 400 MB dok izmjeri ovo

    [​IMG]
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Koristim i njega redovno
     
  9. zdici

    zdici Aktivista

    Danas trazio od BH Telecom da mi poprave brzinu za paket 10/1 da podignu na bar 15/3
    Gospodja zove 6 dana nakon zahtjeva i zalbe eto mi bi vas prebacili na 20/1. Sta time dobivam nista..upload i dalje mali..trazim moja tv paket 50/8 za firmu eto nemozemo to dati RAK neda pravnim licima. Smucio mi se BH Telecom najradije bi odjavio sve donio m:tel ili Eronet 4G+ karticu i router i stavio.

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ko nije na optici,patnja ziva.

    A za poslovne korisnike imaju drugacije pakete i cijene
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    Ma za poslovne korisnike i nemaju neku bog zna ponudu. Moja tv sa tel + tv + net 50/8 bilo bi mi idealno mada mi tv i ne treba samo radi neta..eto ko neko mozda kaze i ima od pravnih lica mi u to ne ulazimo..samo sto nije rekla de da neko pogura...patnja ziva na bakru

    Poslano sa mog SM-G996B koristeći Tapatalk
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ja sam se bakra rijesio prije 5+ godina,tako da vama koji ste jos na tom nuznom zlu,svaka cast.
    Jos je kod mene i bakar bio stabilan i imao sam brzinu koju sam placao
     
  13. dams82

    dams82 Komšija

    I ja sam se riješio bakra neki dan, prebacivali nešto dole na banderi, de reko kad ste tu skinite mi kabal s kuće da džaba ne stoji, na to se nikad spojit neću. I skidoše svima ko nema priključak u mahali, a optike nema još. Eno mtel kupio još jednu firmu, a bh telecom nema politiku da se šire dalje...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Sta,nema optike na tvojoj adresi ?
    Moze li se kako sa Lipe dovuci,preko brdeljka onog ?
     
  15. dams82

    dams82 Komšija

    Ma iskreno nemam pojma, lakše bi wirac priključio, oni se sad reklamiraju s optikom. Ovo za banderu ima pozadinu. Komšinica želi radit nešto u dvorištu, dizanje sprata i kopanje dvorišta, bager ne može proći od bandere,i ode u bh telecom da zamoli da izmjeste banderu, a pored su nekad prije mnogo godina stavili drugu banderu, ali nikad nisu prenijeli sanduče i instalaciju. I oni dođu i umjesto da pomjere banderu samo prenesu sve na ovu drugu, znači put i dalje uzak. I ona odmah ode ponovo da reaguje da se ta bandera pomjeri pola metra samo, međutim lik je istjerao iz kancelarije, rekao joj ako joj smeta da zove inspekciju itd... Katastrofa odnosi, a o optici ni govora, nisu nikad iskopali naš put, valjda što je makadam, oni kopaju samo gdje je asfalt
    Ja priključio TM, prije dva mjeseca novi paket, prvih 6 mjeseci 1KM,taman...


    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Da je nije Delic najurio :D :D
    Ma nista cudno...ja ne znam da li kod nas ljudi ne znaju doci negdje i tacno traziti ono sto im treba ili ove javne firme boli K za sve.
    Ali eto mi zivimo u urbanom podrucju gdje ima konkurencije kao u prici...BHT,Telemach i Wirac...dvoje imaju optiku a ni kod TM stabilnost nije losa,samo sto je firma losa :D
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Da je nazvala i rekla da ce odsjeci sve, dosli bi. Sa nasom stokom moras biti gora stoka i bezobrazniji od njih da zavrsis nesto.
     
  18. dams82

    dams82 Komšija

    Nije Delić, on je tamo u centru, a ona je išla u zgradu pošte.
    Ništa nije lošija firma telemach od bh telecom, ako ništa imaju bolju podršku, ja skoro produžavao extra pakete, imam dva broja,preko mojweb, jedan naručio, drugi ne može i kliknem tamo da me neko kontaktira, zove žena i odmah me pođe ubjeđivati da sam pogriješio, a nije me ništa ni pitala, nego po pretpostavci. I ja joj kažem nisam pogriješio nego stranica ima kvar, fali polje gdje treba kliknuti, međutim ona hoće da mnom da prođemo zajedno narudžbu jer "ja ne znam". A ja 10 puta probao, kaže zovi onda 1444,ja nazvao ono još veći kreteni, samo me šaltaju kolegama, i na kraju mi neki reče da probam kroz par sati. Ujutro uspijem i naručim i za drugi broj, eh onda su me nekoliko puta zvali da potvrde narudžbu, a dovoljno jednom bilo, zamolim da pošalju oba ugovora zajedno, oko došlo na dva puta u roku od par dana. Od jednostavnih stvari naprave komplikaciju.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Ma znam da je podrska losa..."stranacki udarnici" i nisu nesto inteligentni :D. I mene tako kada pocnu saltati...ja odmah pitam kada me prebaci na novog "kolegu"...hoces li me i ti presaltati ili ti nesto znas da pomognes ...jer sam se prije znao zeznuti,oni me prebace a ja ispricam cijeli problem 3 minute,kad kaze,nije to za mene,prebaciti cu te,pa ja opet ispricam,kaze prebaciti cu te :D ...sada ja pitam samo jesi li potkovan ili ces me prebaciti,i kada dodjem do nekog ko zna nesto,ispricam problem.Mislim ovo je bilo prije optike .
    I prosao sam sve situacije i sa njima i sa TM...samo sto je kod ovih sto pise na ugovoru,to i jeste a kod TM- je pijaca,kako se dogovoris :D
    ALi na optici i nema nikakve potrebe da intervenisu...evo preko 2 godine na optici nema nikakvog suma a da ne kazem kvara...sve radi kao singerica.
    Moja tv isto nije nijednom zastekala ili pocela sjeckati...stabilnost je nevjerovatna i to je najveci benefit optike.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    I jedina stvar koja je gluplja kod BHTelecoma je da ne mozes produziti ugovor prije nego istekne a samim tim rizikujes da promasis neku dobru akciju,ako bude.
    Sto se meni desilo nedavno...istekla akcija na manje od mjesec dana nego ce meni isteci ugovor i evo jos uvijek sam bez obavezujuceg ugovora,jer nema nijedna akcija da valja.
    Moram sada odjaviti i ovaj jedan STB,obzirom da vise nije gratis na ugovor,placam dodatno 4 KM a manje-vise mi i ne treba.Pa cu to odjaviti.
     
    dams82 likes this.