All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Almir

    Almir Komšija

    gledao sam nekog suzukija, odem do ovlaštenog da vidim po vinu u komp šta ima, kažu mi kao od skorijeg datuma da to tek imaju ,da u biti ništa nemogu provjeriti, dok je vw grupacija od 15 godine ukinula servisnu papirnu i uvela digitalno, znači tu je vw otišao miljama daleko.

    provjeravao sam neke oktavije imaju digitalnu servisnu, po vinu u ovlaštenom se dobije listing šta je rađeno koliko često je po godinama bio u servisu pa se tu logički može zaključiti kilometraža,kad je zadnji put bio u ovlaštenom i sa kojom kilometražom. vozila su bila švica, norveška :)

    Baš sam gledao oktavije godiša 15,16,17 4x4 1.6 77kw, 81kw motore (btw ni sam neznam koji je sada ok motor) sa što manje problema dpf, egr, dizne i bez adblua

    Uglavnom mora biti karavan sa 4x4 i kukom :)
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    4x4 sa 1.6 motorom i kukom? Ne znam sta planiras vuci ali mozda da pogledas sa jacim motorom, 2.0.
     
  3. Almir

    Almir Komšija

    ma ništa posebno quad, bicikla i sl
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    1.6 sam po sebi ne ide nesto, 2-3 putnika i na mukama je.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma ovisi.

    Od starog 1.6 TDI 66kw 2016. ide ko s pjesmom.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Kolonu pretice na karauli :D
     
    forzamilan likes this.
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jel i dalje vrijedi ono, da je neizvodljivo vracanje kilometara na vozilima sa “virtualnim” kokpitom? Jedno vrijeme su smatrani neprobojnim. Kontam garant su dohakali dosad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nije nego treba znat :D

    Dzaba nekom i 200hp kad ne zna.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  9. nivla

    nivla Komšija

    kupe nov celer sat i navintaju kilometrazu koju hoce, ali kad se spojis putem dijagnostike vide se stvarne vrijednosti, nisu jos skontali kako ce to vracat
    imas i neki km stopper koji kad spojis na obd vozis a ne vrti kilometre naprijed, dosta popularno na zapadu

    sto se tog “novog” 1.6 tdi tice nisam vidio da su nesto problematicni pa cak ni ovi sto imaju siemens dizne nesto je bilo da sam citao da je bolji manuelac od dsg varijante

    na mom 1.6 tdi cxxb 81kw je problem bio sto je pustao ulje na deklu ali zamjena dihtunga i semeringa oko dizni rijesila problem
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Vozilo nas se troje jucer u Polo 6R 1.6 TDI, auto je i vise nego ok, donekle i Golf, ali vec za Passat i Touran to nije slucaj, auta se dosta pate, mnogi su uzimali Passate 1.6 TDI pa ubrzo prodavali zbog niske cijene, iz cistog razloga sto nema dovoljno snage.


    Skickat från min iPhone med Tapatalk
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Oktavia o kojoj se gore prica je blize pasatu nego golfu a pogotovo polu plus 4x4 plus prikolica. Nije sad da se ne moze voziti ali ali high class society koje je naviklo na jaka auta tesko da ce biti zadovoljno performansama jednog 4x4 1.6tdi vozila.
     
  12. cryptex

    cryptex Novi član

    Ne kupuju nov sat, otkljucan je cockpit za vracanje prije 2-3 mjeseca. Ne vidi se nista ni na dijagnostici kada se uradi i vracanje na DSG-u (ali vecina ne radi, jer dosta dugo vremena treba). Jos uvijek za stari dq250 nema nacin prepisivanja vec ga samo resetuju na 0.
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Pitanje za majstore ovdje, jeste li ugrađivali Delphijeve pumpe za gorivo, kakva su iskustva? Izašlo bi me nešto jeftinije nego Bosch koji je prva ugradnja.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Radije nemoj ako su ko HP pumpe sto su isle u Forda :D
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ova ide u rezervoar :D, u biti sve što je crkavalo na autu je od Boscha, pa sam ga malo i sit :)
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma sve je danas shit ali ipak Delphi bi trebao biti ispod Bosch-a.
     
  17. dams82

    dams82 Komšija

    Delphi je BorgWarner,jedan od proizvođača koji visoko kotira,ne bi trebao biti loš.
     
    SamiRX-8 likes this.
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Seat i Porsche su VW, nije mjera.
     
  19. dams82

    dams82 Komšija

    Da ali delphi je i prije bio dobar. Pusti sisteme ubrizgavanja,nije ni to toliko loše koliko narod uhelaći neodržavanjem...
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Mene jos podsjeti na onu losu krekovanu dijagnostiku i srot klon-adaptere pa mi jos vise govori low-end, iako nije do firme nego do ludih kineza :D