All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ee, evo me sa putešestvija. Sarajevo Mostar, pa onda do Hutovo blata, Stoca prvi dan, pa onda do Počitelja i Blagaja drugi dan, pa Fortica i nazad u Sarajevo treći dan. Cca 450km, po BC 7.3 po pištolj u 6.8 potrošnja. Jebale me gužve one u Jablanici, al ne kao neke jer sam mimo onih udarnih termina išao. Uz Beadinu standardno ubijanje Dpf-a :) ostalo normala vožnja... Ja zadovoljan potrošnjom jer sam očekivao više :)
     
    dams82 likes this.
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Još da nisi išao na forticu bar pola litra manje bi bilo
    Nije ni to loše, lego mu remap izgleda pravo...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam evo u Makarskoj trenutno i do sad,Gracanica-Zenica-Rostovo-Bugojno-Šujica-Imotski-Baška Voda-Makarska prosjek mi je po BC 4.3L
    Sutra cu kuci pa cu vidjeti kako ce zavrsiti. Sutra sam na autoputu. Vracam se na Hercegovinu,Jablanica me zove :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Poceo Ford normalne cifre trositi :eek:

    Ima tako tih ruta koje jedu gorivo, iz Bosne prema Austriji uvijek trosim litru vise na 100km nego u kontra pravcu.
    200 metara razlike u nadmorskoj visini, i jos razvuceno na stotine kilometara ali opet se osjeti.
    Jos malo vjetar i eto te na litri razlike.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ubi Fortica :D

    Al dzaba remap, opet burazer sa W204 C250CDI 4Matic mi pobjeze uz bradinu, samo sam ga mogao ispratiti :) sreca ja imam ACC pa sam ga tu uzeo :D kad smo dosli do auto puta :)
     
  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Biturbo :D
    Jos iz onog perioda kad su iz fabrike izlazili sa anti-eco ćuningom, nije ni cudo da ide.

    Moras preci na sestaka :D
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nema mi druge :) Ide Mecka jos karavan. Sleeper pravi :)
     
    Reznor likes this.
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    Vjeruj 5ta vrata u karavana ce ti dobro doci nekad :D
    Jest malo ruzan pozadi doduse.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Pa nije džabe, zamisli koliko bi te ostavio da nemaš remap

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma imam i ja 5 vrata :) a nije karavan
     
    Neraa likes this.
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Za mercedesa kazem, znam barem da E klasa nema, iako je gepek spacious, dzaba kad ja ne mogu bajk ili frizider nagurati u njega :D


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Samo karavan :D meni se smijali što će ti to, sad svako malo kad treba nekoj nešto veće mogu li im prebacoti :)
    Da ne govorimo ovako kada kreneš na put kako je lako spakovati stvari.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    Reznor and dams82 like this.
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ista prica pa onda zvanje hajde ves masina, hajde ormaric.
     
    Reznor likes this.
  14. Almir

    Almir Komšija

    Jel se meni čini da je karavan bučni, nekako mi ima vioe buk
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zavisi od modela, kod starijih/jeftinijih auta sa slabijom zvucnom izolacijom jeste, najvise osjete putnici na zadnjoj klupi.

    Kod novijih/skupljih je zanemarivo.

    Kod koga je osjetno moze dignuti tapacirunge u gepeku i staviti ispod njih onu tanku spuzvastu izolaciju.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Preporuka za dodexa na pofalicima kome treba popravka auspuha


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Raja imam pitanje, pošto sam na 'vi' što se tiče automobila (više me privlačili motori jbga) žena se planira malo ponoviti pa da vidim za mišljenje: Kia Sportage 1.7 CRDI ~140KS, 2018. godište, automatik, dizel, ima li nekih serijskih 'falinki' i nedostataka, kakav je za održavanje? Unaprijed hvala.
     
  18. nivla

    nivla Komšija

    ovi sto u raji to voze su svi kupili novo i ne zale se da im nesto nije uredu osim relativno skupljeg odrzavanja
    meni se cine ko dobra auta ali pretraga na piku uglavnom za kia i hyndai vozila daje nove rezultate, pa shodno tome tesko da se mozes nadati nabavci iceg komplikovanijeg ako zatreba mimo ovlastenog servisa, a tad je svaki skup
    cini mi se da je @aeRo nekad prodavao jednu pa mozda kaze koju pametnu (https://forum.hardwarebase.net/index.php?threads/p-kia-sportage-2018-1-7-crdi.36248/)
     
    Last edited: May 4, 2023
    Neo Bahamut Zero likes this.
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    mi imamo u firmi takav model a ima i komšija što tu blizu firme parkira čim je temperatura oko 0c i niže
    kad hoćeš da upališ to toliko drobi da imaš osjejećaj da će ispast motor npr to mi se nije svidilo vjerovatno ima lanac ..
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  20. dams82

    dams82 Komšija

    ima lanac