All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne mogu kamere, radari i policija usporiti nekog ko ne placa kazne i ima stelu da mu policija nece nista. Svaki ovaj sto je ubio nekog je pomilovan na kraju. Treba fizicki ograniciti brzinu nekim ostrvima i slicno kao na zapadu.
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    ne treba snizavati brzinu, vec povecati radarske kontrole, na mjestu gdje se ovo desilo vec je ogranicenje 50, sto nije sprijecilo debila da vozi 100
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    A kako ce ga radar sprijeciti ako ne placa kazne i nema vozacku, to mu ocito nista ne znaci
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Od sto jednog neće, ali ostatku hajvana kojima treba vozačka hoće. Kada se voziš odjednom svi uspore na radar.
    Svakako tokom dana je i nemoguće voziti 60 kroz Sarajevo i onda imaš te idiote koji se prebacuju iz trake u traku kao hajvani i svaki dan neki udes.
    Udesi po gradu a auta razlupana kao da je auto put.
    A kružni tokovi su priča za sebe.

    I na kraju kazne su smiješne, najveća kazna 400-500km
    Da se svaka barem udupla riješen problem. Još ova smijurija platiš odmah pola se potpiše.

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  5. nivla

    nivla Komšija

    prodjes 31kmh ili vise preko ogranicenja kazna 400 i dva mjeseca vozacka, kazem da je to apsolutno ok
    ali vozis magistralom i ogranicenje ti 80, naletis na zuti natpis (ime naselja)ogranicenje je eksperesno 50, i naravno ceka te mobilni radar da te kazni, nit si opasnosti nikoji djavo, jednostavno nisi ni mogao usporiti da te ne kazni, to nisu mjere to je punjenje budzeta, u isto vrijeme lik koji je vozio na toj dionici 120 dobija istu kaznu, tu nesto ne stima
    isto tako besmisleno je i kad npr na stupskoj petlji gdje radar slika na 71, uspore na 30 da ih ne slika, tu slobodno moze biti i 100kmh da debili koriste pothodnik umjesto pretrcavanja bukvalno magistralnog puta
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    Mislim da ovdje policija odradi svoj posao ali onda zakoči sud, tj ništa ne odradi, dokaz je ovaj gore slučaj da je policija odradila svoje ali sud i tužilaštvo je zakazalo. Fokus je nekako na policiju ali po meni problem je sud.
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Sad prešao 2000km po rvatskom autoputu nijedna kamera. Idem od bradine do Sarajeva 25km četri radara i to ih stave na nizbrdicama moram na kočnici biti da uspori na 100kmh, cirkus.
    Ljudi oko Mostara ginu ko muhe nigdje radara, toliko od toga koliko im je stalo do sigurnosti a koliko da pune budzet

    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Eto sam si rekao, tamo nijednog radara pa opet imaju manje divljaka, do nas je...
    Bosnjo uspori ispred radara i fura dalje.

    Nece kamere ni lezeci nista rijesiti, samo visoke kazne (razdvojiti +30 u naseljenom mjestu i na autoputu) i oduzimanje vozila (i oduzimanje vozacke odnosno ako nemas vozacku a upravljas - zatvor) i da takve moze policija izreci na licu mjesta.
     
    Haker likes this.
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    rijesit ce problem punjenja budzeta.
    Gledam ih u 6 sati u pripizdini dolaze da lijepe kazne ljudima koji su na cesti parkirali jerbo nema narod gdje da parkira.
    nedo bog drzavi da rijesi probleme ljudi, napravi neku drzavnu garazu, sta vec...
    Nizasta sposobni nisu osim za politikanstva u svoju korist.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo jedna situacija na GP Gradiska, povratak iz Zagreba. Bila ogromna kolona na granici i sad naravno sto bi bosnjo cekao hoce on da prvi dodje na red. Hajd da je neko malo auto nego A4 karavan isti ko kod mene. Prvo stvori jos vecu guzvu, a usput blokira i ove iz suprotnog smjera i za njim jos nekoliko takvih. Kad ne prodje 10ak minuta ide hrvatska policija pokazuje rukom da se vrati u traku. Nista prodjose oni, ovi i dalje nastavise, kad eto opet policije malo poslije, uvali mu kaznu bez ikakve rasprave i nastavise dalje, tako se to radi. Onda su svi stali u red nakon toga.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  11. dams82

    dams82 Komšija

    Uvijek se nađe neki "pametan", ljudi su odavno postali samoživi, nemaju osjećaj za druge, samo oni žure, ulaze svuda preko reda, za takve i jesu propisane kazne...

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    NeTRa1der, Haker and Reznor like this.
  12. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa vidis koliko se to osililo pa na granici sranje pravi. Visina kazne je premala za bilo koji prekrsaj, treba biti 10x veca, ali isto tako da se prestane sa onim sto je gore spomenuto 'sacekusama' za punjenje budzeta.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa sve je to povezano. Policije nigdje, kod nas ne možeš hodati trotuarom od auta, policija samo prođe.
    Sad najnovija je da ako upali sva četri misli da može ostaviti auto gdje god hoće pa ostavi na sred puta da ode u radnju i blokira magistralni put :D

    Koliko je dobro što se živi opušteno bez represije i glupih pravila toliko ode u drugu krajnjost kaomu svemu kada ljudima ukineš ograničenja.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  14. Reznor

    Reznor Overclocker

    Imam osjecaj da ni ovi sto regulisu saobracaj u centru sa ne znaju sta rade. Evo sad trebam skrenuti kod scc lijevo prema grbavici policajac pustio jedno 10 vozila, a mene zaustavi iako kroz zeleno prodjoh i pokazuje idi gore prema gradu pa kod skenderije skreni. Rekoh mozda sam zakasnio sacekam da prodje tura vozila kad on opet i hajd sta cu odem tamo gore jos veca guzva. Da ne kazem sto i pravac je zakrcen, ljudi sviraju, doslovno maknuti ne mozes, i tako svaki dan oko 16h, definitivno nam treba alternativnih saobracajnica, tipa ona transverzala sto se trebala graditi. Naravno, situaciju dodatno pogorsavaju oni sto se uvaljuju preko reda ili prodju kroz crveno i blokiraju one sto skrecu.
    Kruzni tok imam osjecaj da onaj na hrasnom niko ne zna da koristi ili se pravi lud, ako si vec u kruznom on te vidi i svejedno ti se ubaci tik pred tebe.
    Rekoh krenuh iz tuzle i da ne idem na autoput, hajd preko vogosce cu kad i tamo kolona od sipa do ulaza u grad.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    na vogoscu se nikad ne ide iza 16h
     
    p4ja and Reznor like this.
  16. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Bukvalno se nigdje u Sa ne ide od 15:30 do 17 (ljeti 17:30), ja odavno izbjegavam ima par godina. I ujutro je slicno. Fuj
     
    NeTRa1der and p4ja like this.
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Raja, jel ko skida onaj nosac za tag acc ?
    zilet, voda za pranje prozora?

    iskustva, da ne ostetim sta, treba da prebacim na drugo vozilo.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    5KM novi nosač na ina pumpama... Puno lakše i brže :)
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    e hvala. :)

    da ne skidam trenutni :D
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Samo da pitam za update mapa na infotaimentu skodinom.Trenutno su mape iz 2017 a ima update na 2023.Eh sad kod mene su ECE1 2017.Po mom vinu ponudi vise vrsta mapa.Posljednja je najveca.Je li mogu update da uradim sa bilo kojom ili mora biti bas ova verzija ECE1?Vidim da je pod tim kodom samo par zemalja

    https://updateportal.skoda-auto.com/en-US/Updates/TMBJG7NE7J0012628

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk