All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Al ovaj ovaj zadnji Mondeo bas prelijepo izgleda. Steta sto ga ukinuse u Europi.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ukinuli ga svugdje osim u Kini... A onaj u Kini je perverzan...
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    Ja ne znam šta vi vidite u toj petici, auto trut samo takav. bmw = trojka, sve ostalo cigla mrtva
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Prostrano, udobno, vrlo dobra zvucna izolacija.
    Jeste trica agilnija ali meni licno premala.
     
  5. dams82

    dams82 Komšija

    Tačno bi trebali prestat to proizvodit, kome to još treba

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma trica smiješna sa prostorom. A ja iskreno volim veće limuzine.
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma vjeruj mi, 6ca audi, e klasa i 5ca BMW su u par maraka sa održavanjem.
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Za znalce pitanje,posto sam ja duduk za auta.
    Ova skoda octavia sto sam kupio.2017,1.6 dizel 85kw dsg. Odradio sam sve servise, dakle i veliki i mali, majstor rece sreca da sam dosao, ona pumpa visokotlacna vodena krepala. Eh sad. Primijetio sam da se pali onaj ventilator koji sam mislio da se pali samo kad se motor vise zagrije.
    Medjutim jutros sam upalio i bukvalno presao 500m do pekare da uzmem hljeb, parkiram sa upaljenim autom, cuje se, odvezao djecu do vrtica ( 1Km ), kod vrtica ugasim on je radio dok sam ostavio djecu i dosao do auta ( bio je ugasen auto ) i jos sam vozio nekih 3km, pred zgradom parkiram i vise ga ne cujem. A neki dan sam ga bas raspuhao preko rostova i nazad nekih 20ak km i kad sam parkirao i ugasio radio je nekih 3min.Je li to normalno da se pali i radi nakon gasenja iako je motor haman hladan?

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    To za paljenje ventilatora poslije gasenja auta je noramala za VAG auta. A to sto ti se upalio tako brzo moguce je da je pokrenuo DPF regeeraciju pa zato je radio. Ako nisi, odradi i servis mjenjaca, da te manje glava boli :)
     
    SpookyMoO likes this.
  11. nivla

    nivla Komšija

    dpf pocne regeneraciju i ne zavrsi, ako su ti obrtaji u leru na 1000 to ti je
     
    SpookyMoO likes this.
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Majstor rece da za ovu vrstu dsg-a se ne mijenja ulje. Btw moze li odraditi regeneraciju u stajanju da ga ostavim da radi?Ili da idem da vozim?Koliko vremena treba da odradi.

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    jel imao neko problem sa modulom vrata?
    ima li neki auto elektricar na TK da to popravlja?
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vidi i BMW kaze da se ne radi nikad taj servis na njihovim mjenjacima pa kad crkne kazu trebalo je ulje zamijeniti... kazu da se radi mali servis svako 30k, pa kad pukne lanac, kazu trebalo je na 15k raditi... Isto ti je i sa DSG...

    I da DPF moze odraditi regenraciju dok stoji auto, samo ga pusti da odradi. Zavisi od toga kad je poceo, koliko je zacepljen, moze biti par minuta do cca 10-15...
     
    aNaToMiC ! and SpookyMoO like this.
  15. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma znam, po knjizi mali na 30 ja sam i na renolu svakih 10k mijenjao ulje.Sad mozda na ovom isto il na 15k kako god.Jbg tako on rece ne znam nisam ja pametan za to.Navodno samo 4l ulja ide u ovaj mjenjac.

    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Taj majstor se plaši da ti zamjeni ulje u mjenjaču. Otiđi negdje drugo i uradi to, poslije kad rikne bar ćeš znat da si ti uradio nešto, ovako ćeš se kajat zauvijek
    I VW je baš dosadan s tim regeneracijama, evo kod oca caddy svako malo puše taj ventilator kad ugasiš, ja ne pamtim kad sam ga čuo na svom autu, regeneriše se pasivno u vožnji i to je to, a VW izgleda vremenski.

    Sent from my SM-G990B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and SpookyMoO like this.
  17. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Jbg i ti sad komentarises o liku kojeg ne znas.Njemu dolaze iz svih dijelova bih da rade auta.Coek je genijalac.Ne boji se on nicega, samo je to rekao.A i od badze mi jaran sto za skodu radi tvrdi da za ovaj mijenjac uopste nije predviđen servis izmjene ulja.Mada ja isto cujem da rade neki.Ovaj sto sam kupio auto od njega govori da su neki mijenjali pa da poslije toga auto vise nije isto sta god to znacilo.


    Sent from my M2102J20SG using Tapatalk
     
  18. nivla

    nivla Komšija

    ma samo ti vozi tako dok ne krepa, kad krepa kupi polovan mjenjac za 3000-4000 i vozi dalje
    da je manuelac pa ok, al automatik ja bih zamijenio zbog preventive
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Proizvođač kaže da se na mjenja a dole sitnim slovima često piše lifetime fluid do 200k to je njima lifetime.
    Sad skontaj logično može li neko ulje puno aditiva od zaštite protiv korozije, viška vode i šta svega ne trajati vječnost. Nema veze što se radi o zatvorenom sistemu.


    Sent from my Pixel 5 using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  20. nivla

    nivla Komšija

    ko lifetime ram memorija u kingstona, i onda stave memoriju u end of life fazu