NV40 - GeForce 6800 Ultra

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Predator2003, Apr 14, 2004.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    a eto svi već otpisali ati, kad ono... :)
     
  2. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    woow :) fino, fino... :D
     
  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    ispalo je da ovo nije stvarni review vec je ovo neki review prema specifikacijama u odnosu na 9800.

    Tj. mozda ove karte budu brze od ovih navoda ali naravno mozda budu sporije ko zna????
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Ja mislim da je ono neka patka.
    X800 ce biti radjeni u 0,11mikronskom procesu.
     
  5. emirc

    emirc Novi član


    Nisam ih ja otpisao, Kanadjani su najbolji :lol:
    Ma siguran sam da ce nVIDIA u zadnjem trenutku izdati nesto jos jace od 6800Ultra, mozda 6800Extreme, ukoliko X800 XT bude osjetno brzi od 6800U. Time will tell.
     
  6. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa rekoh da ne znam nemački, video sam samo slike :)
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija

    [​IMG]
    E o ovom ja pricam .
    Fertigung: pise 130nm, low-k.
    Koliko sam ja skuzio X800/80/pro/xt ce biti radjeni u 110nm, low-k.

    A mozda sam ja pogresno skuzio.
     
  8. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    ma vidis da ni sam ati nezna u kom procesu ce se raditi a da ova stranica bude tacna. Daj boze da ATI bude brzi jer bi onda kupio 6800ULTRA za 800KM a ne za 1500 kao sto sam racunao.
     
  9. emirc

    emirc Novi član

    Pogresno si skuzio. 0.11 mikrona ce se tek pojaviti za jesensko "osvjezenje" tj. NV45 ili R450(?), ili mozda prije, u jeftinim RV420 ili NV41 cipovima. A mozda odmah skoce na 0.09 mirona... sve ti to zavisi :wink:
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    samo da ne bi bilo ko sa novim p4 :)
     
  11. emirc

    emirc Novi član

    Sa Prescottom nije problem u nacinu proizvodnje (mada u zadnje vrijeme imaju i sa tim problema :) ), nego u arhitekturi samog proca.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    da, znam cijelu tu priču oko prescotta... ali mnogo ljudi ne zna, pa onda sva ta obećanja o manjem zagrijavanje radi 11 mikronskog procesu pada u vodu jer 100+W disipacije je stvarno katastrofa.
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Ne zelim ni misliti kakve ce hladnjake/zamrzivace trebati iduca generacija grafickih kartica...kad ove vec imaju 180+ mil tranzistora....
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma Tajvanci ce vec smisliti nesto , kosooki su super uber ljudi ba... nadljudski , sta vi mislite Kandadjani najbolji? I američki 3DFX je bio SUPER! BIO kljucna rijec :twisted:
     
  15. Esh

    Esh HWB

    opet se vracamo na staro.. na stranu "umovi", ali tajvan je sila zbog (pre)jeftine radne snage..
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    pa mali vijetnamac radi nike-ove tenisice cijeli dan za pol dolara, a nas jedan par tih tenisica izađe 100€.
     
  17. emirc

    emirc Novi član

    O cemu je rijec ovdje zapravo? :?
    Zar nVIDIA nije u Santa Klari, Kalifornija, SAD?
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    ati je u kanadi, a za nvidiu neam pojma.
     
  19. antonio

    antonio Aktivista

    Santa Clara California
    3535 Monroe Street
     
  20. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ma dobro mozda nisu Tajvanci ali Japanci , pa znas li ti cojece ko je izumio Kamikeze!!! ha :lol:

    Ja gledam realno , Japan je za nekoliko godina postao super sila i osvojio pola Pacifika nakon stoljeca i stoljeca izolacije , a tehnika im je bila jedna od najboljih i DANAS! je , Sony , Panasonic , pa ajmo onda na auta Toyota , Mazda , Nissan , Honda i milion drugih , jednostavno ljudi su preodredjeni za to , znatel da oni imaju naostiriji vid i najmanje ruke!

    Vidjeli smo kako je u Madjarskoj prosla ta jeftina snaga , kako bi tek u nas , strah me pomisliti , pa 3DFX... ajde ljudi pa sta misliti sto su kosooki?