asus radeoon 9600 xt problemi

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by OmChO, Sep 24, 2006.

  1. OmChO

    OmChO Aktivista

    Imam radeoon 9600 xt agp-karticu.
    U zadnje vrijeme prilikom podizanja sistema(xp) na logo(xp windows) se vide kao neke pruge(smetnje -rasprskane boje....poslije podizanja sistema nema tih problema.ponekad na nekim fajlovima (video= opet ima nekih smetnji prilikom reporukcije.(kao vertikalne linije..9
    Probao sam karticu i na drugom kompjuteru.Ponavlja se isto.
    Snimio sam nanoviji katalist,ali nema poboljsanja.
    Molim za savjet.Sto treba regulisati?
    Hvala
    Omcho
     
  2. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    blizi joj se kraj :] provjeri temperaturu za svaki slucaj, ako je ok pocni skupljati za novu grafulju. mozes probati mjenjati bios ali sumnjam da ce pomoci..

    i btw. probaj pokrenuti neku igru pa vidi kako ide.
     
  3. OmChO

    OmChO Aktivista

    kartica radi u nacelu solidno,osim ovih povremenih problema prilikom podizanja sistema.da li i gdje sta treba rditi u bisodu?
    omcho
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    skini hladnjak vidi da ti se pasta nije skorila na gpu jezgri i zamjeni je...ako imas 4.7km kupi u formelu hladnjake za memoriju i stavi ...
    ako imas mogucnosti nek ti u nekom mobitel servisu nabace kontaktne tekucine na pcb i predju malo (ali oprezno) hot air lemilicom.
    mada ako ti je bash krhnula memorija (a obicno je tako) mozes eventualno probati sa ati tool-om spustiti frek memorije i gpu-a ...
     
  5. OmChO

    OmChO Aktivista

    sutra ujutro probacu.
    havla
    omcho