Nova konfiguracija

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by [tota], Jul 4, 2006.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    da ne otvaram novu temu, a posto se radi o novoj konfiguraciji odnosno novim komponentama, interesuju me vasa strucna misljenja, eventualna iskustva i prijedlozi o slijedecim komponentama:

    *Samsung SyncMaster 740BF
    *Seagate Barracuda ST380811AS 7200.9 SATA II 80 GB
    *Leadtek WinFast TV2000 XP FM

    za HDD i nisu potrebni neki savjeti jer nisam nikada sumnjao u kvalitet Seagate-ovih diskova, ali eto usput da i to pitam :mrgreen:

    vise me interesuju misljenja i eventualno licna iskustva o ostalim dvjema komponentama...da li bi mozda (jeftinija) alternativa ovom Leadtek-u bila TV kartica od ASUS-a Cinema P7131??

    eh, sjetio sam se jos necega...planiram uzeti GF 7300GT za PCI-E, pa me interesuje da li je "pametno" ici na proizvodjace tipa EVGA ili Point of View??

    hvala unaprijed
     
  2. [tota]

    [tota] Aktivista

    HDD je super, TV kartica pojma nemam :D
    Ne znam koliko ce te doci monitor, ali ja sam za 570 KM
    narucio 940B (8 MS, DVI), fata je fata al dvaput je dvaput :lol:
     
  3. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    a kakva je situacija sa SATA II standardom? jesu li prevazidjene "djecije bolesti"? :D
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    kojih je bilo uopće? osim bolesti zvana maxtor :D
     
  5. OmChO

    OmChO Aktivista

    i uzmi odma nesh po meni...svi govorite cekaj jos mjesec ovo pa ono samo cekas jbte....uzmes sad pa polagano nadogradjujes....bavezno 7600gt po meni....
     
  6. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    ne uklapa mi se 7600GT u moj finansijski plan :mrgreen: treba uloziti u LCD, pa TV kartica, pa tu su ploca+proc.+hladnjak, pa jos HDD :)
    uostalom, nemam bas namjeru da sastavljam mashinu za igranje...iako ne bi bilo loshe imati jednu grafu kao sto je 7600GT :)
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To ce ti bit taman..sa 7300GT se fino da poigrati. Gledaj kad budes uzimao grafu da bude sa memom na 800MHz. Ti proizvodjaci su ti OK, mada kod Nvidije Leadtek rula.
    Takodjer se i X1600Pro danas daju dosta jeftino nac, oko 200KM.
     
  8. Nani

    Nani Komšija

    Samo vjeruj mi HDD-a nikad dosta pogotovo ako imas tuner i snimas u nekom optimalnom kvalitetu slike. Al HDD je nadogradiv...
     
  9. lifechooser

    lifechooser Aktivista

    I ja sam se imao dilemu asus vs. leadtek pa sam uzeo leadteka, expert verzija....samo pohvaliti mogu, uređaj je xtra, a koliko se sjećam omjer cijena je bio 100 maraka leadtek naspram 90 asus (oboje je plus čini mi se) tako da asus i nije neka pretjerana ušteda...

    Na kraju sam toliko zadovoljan da sam tv izbacio iz sobe, teletext je bolji (brži) nego na tv-u, snimanje je isto ok (mada opciju direktnog snimanja na dvd još nisam isprobao). Instalacija je dječije jednostavna, skeniranje programa je isto tako easy, kvalitet slike (kablovska, za sobnu antenu ne znam) je odličan - zavisi naravno od samog signala. Radio je isto odličan, sa antenom koju dobiješ ćeš hvatati sve ono što i inače hvataš, kvalitet zvuka je isto tako odličan.

    Daljinski je isto tako dobar, podržava i default program za gledanje dvd-a (kod mene je to cyberlinkov PowerDVD), jedino što još nisam skontao kako se program ugasi nakon gledanja :lol: mada ne sumnjam da nekako može (nisam se previše zamarao time).

    U svakom slučaju, vrijedi svojih 100 keka, sad samo još nađi nekoga ko će ti ovako asus opisati pa se odluči :mrgreen: :mrgreen:
     
  10. [tota]

    [tota] Aktivista

    Samo da javim da je masina stigla :D
    e6300, p5b, 7600GS silent (asus), 2x512 Transcend 667Mhz, Samsung 920N (trebao je 940B ali lager... i uzeo ovaj), 250GB WD...
    Sve se vrti na enhance 300W (ovo cu najvjerovatnije mijenjati ubrzo, ali enhance je u rangu enermaxa pa cemo viditi).
    Instaliram drivere... okrenuo sam SuperPI - 1M... 30 sek :)
    Treba sad ovo sve optimizirati, taman zavrsio sa monitorom
    (treba se naviknuti poslije 17" CRTa) i bojama :D
     
  11. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    not a bad mashina, not bad at all :smt023

    samo, ako ti nije problem, javi iskustva (pozitivna i negativna) sa monitorom...
     
  12. [tota]

    [tota] Aktivista

    Evo nakon nekoliko sati... prvi dojam je bio kad sam sjeo
    koliko je ovo u p.m :lol:
    Uz to prva stvar koju primjetis je da ovaj monitor svijetliji
    (kao i svi LCDovi) od CRTa.
    Pri bootu sam primjetio jedan mrtav pixel (plavi, vidicu pomocu
    onih programa da ga pokusam otklonuti ali i ne smeta jer ga vidim samo pri bootu i rijetko u igrama ;)
    Definitivno treba se naviknuti, ali je uzitak preci sa
    17" CRT na 19" LCD :D
    Javim nakon koji dan detaljnije zamjerke i pohvale, sad je jos rano :)