Asus EN7600 GT

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ming, Aug 28, 2006.

  1. Tenga

    Tenga Aktivista

    Downclockanje ne pomaze, testirano. A za ostale metode igram kartu: "Bolje imati ovako, nego nikako."

    Jebavat ga, evo sad ganjam se sa njemackim EVGA, cim sam im rekao gdje sam kupio kartu, prestase odgovarat. :roll:
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Instaliraj RivaTuner RC16, tamo imas onu opciju da "zakljucas" pojedine quadove, bolje ti je imat i 8 cjevovoda a da grafa radi nego 12 a ne radi.
    Nista ne moze bit grafi ako iskljucis pomocu RT te cjevovode, uostalom te stvari znaju najbolje oni koji su imali 6800LE kartice...:)
    Ako ne upali samo vratis na 12 pipa.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    asus beton kazem vam ljudi :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma kakav asus, ne ide od njih nista vise u moj komp...
     
  5. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Haha da vidis kod mene belaja.

    Odem narucim novo sve i narucim 7600GT obicnu i sutrdan dosla Extreme...sada ganjam prodavce da mi prebace narudzbu na nju ali izgleda nema nista od toga.

    Al dobro kupujem ovaj pc vec 2mjeseca sada mi svejedno koja je uskoro ce DX10. :D

    Mislim da je od LeadTek najbolja sada 7600GT Ex ,jer cijena joj je za nekih 40KM visa ali graficka je odlicna.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kazem ti extreme verzija ima 1.2ns memu(ide na 1800MHz) dok standardne verzije idu "svega" 1600MHZ jer imaju 1.4ns memu.
    A osim toga Extreme verzija ima malo bolji cooler. ;)
     
  7. Cobalt

    Cobalt Aktivista

    Znam,nebi je ganjo dzaba. :)
     
  8. HeHe

    HeHe Novi član

    da ne otvaram novu temu, samo cu se nadovezati na ovu, prije par dana sam uzeo ovu asus en7600gt grafu, i imam problema sa pregrijavanjem, pola sata igranja je dovoljno da se pregrije 70-80 stepeni, jel to tvornicka greska (da vracam) ili da stavljam zalmana?
     
  9. Ante

    Ante Aktivista

    Pa ako nemas dobar protok zraka u kucistu onda ce se pregrijavat. Vjerojatno su slab cooler stavili, probaj ostavit otvoren case, il nabavi bolji cooler.

    Inace, 70-80 stupnjeva pod stresom nije over the edge ni opasno za tvoju karticu, iako bi bilo pozeljno da je manje, naravno.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    neznam sta da vam kazem ali malo sam u zadnje vrijeme radi posla surfao po forumima vecih proizvodjaca... elem evga,bfg,xfx su izgleda imali vecu isporuku 7600gt-7900gt kartica sa defektnim pcb-em ...problemi su resetovanje,blokiranje,artefakti (u mom slucaju na 3dmark na deep freeze testu pada kartica) gore navedeni proizvodjaci kao priznaju reklamacije i mjenjaju kartice dok neki kao gigabyte i asus jos nisu to ocijenili kao problem...
     
  11. HeHe

    HeHe Novi član

    haldjenje kuciste je odlicno, a evo vec dva dana ga drzim otvorenog, i inace nemam nikakavih problema sa pregrijavanjem dok nije dosla ova grafa...cek znaci do 80 stepeni moze gurat ova grafa???
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije to, nego BIOS-i nisu valjali. To je u medjuvremenu sanirano. ;)
    Radilo se o karticama koje su dolazile sa povisenim taktovima, a problemi su bili samo sa prvim serijama.
     
  13. Ante

    Ante Aktivista

    moze i dosta vise, iako naravno nije pozeljno. Sad ti ide zima i manje temperature okoline, pa ce se i to smanjit, al preporucujem investiciju u Zalmana :wink:
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    nije tvornička greška... normalno rade ti modeli.
     
  15. OmChO

    OmChO Aktivista

    ee ljudi da ne otvaram novu temu...imam i ja asus en7600gt ali mi se sranja desavaju prvo u everestu ili u 3dmarku05 mi ne pokazuju frekfenciju i to u evrestu uopse panele pci/agp video i gpu ne otvara onda sistem se duze dize deset puta onda kad pokrenem test u 3dmark05 bue 5920 znaci ok ali ka digram fear combat ili oblivion ili jednom kad sam sokera igro jaljaju se neke greske....sad je li do mog primjerka ili mozda driveri ili sha ja znam mozda da zalmana stavim osim toga zar moze vf 700 na 7600gt?nesh mi je drug govorio da ne moze......hvala molim vas barem komentirajte....
     
  16. HeHe

    HeHe Novi član

    ja sam svoj problem haman rijesio, neznam ni sam kako, uglavnom sad ne ide preko 68 stepeni, a i meni se ovo desava sa F.E.A.R-om, ono ponekad prosareni se slika, ili recimo samo vrata budu sarena, to mi se javlja samo na fear-u na ostalim se nije javljalo....
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pasivne 7600GS rade na 100C, pa ti vidi. Ja imam oko 70C, s tim sto je ventilator usporen na 35%.
     
  18. OmChO

    OmChO Aktivista

    ma kod mene je ja bi reko malo procesor graficke rikno ajd ako jos neko ia nesh za rec...
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Reinstaliraj drivere, provjeri hladjenje, probaj drugo napajanje, probaj grafu kod nekog drugog.
    Ako nista ne pomogne, trk na reklamaciju.
     
  20. OmChO

    OmChO Aktivista

    hmmm drugo napajanje vidicemo....ok tnx...