Povezivanje PC to TV

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Dr. X, Dec 2, 2006.

  1. Dr. X

    Dr. X Novi član

    Znate kako je, Pc vam je pun Divx filmova, ali vam smeta malen monitori pa odlučite da ga povežete sa TV-om. Kupio sam neki dan VI/VO kabal samo da bih došao do bolnog zaključka da sam imao Vi/Vo na staroj grafulji koja je stradala tokom strujnog udara, ali na novoj nemam. Ima samo TV out, ali nigdje nisam mogao naći kabal duži od 20 cm :D Serviser mi je dao 3.5mm Stereo MALE TO 2 RCA MALE kabal i rekao mi je samo uštekaj u zvučnu i prati uputstvo koje dođe, ali u kutiji nije bilo uputstva, uglavnom sam našao da samo uštekaš u port za zvučnike ili slušalice i na reciver. Jedini problem je što su sva online uputstva napisana za Windows XP Media Center, a ja imam obični XP SP2, pa me zanima ima li kakvog dodatnog softwera da mi treba?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kabl za povezivanje kompa i tv-a je s-video. Usput ti treba i konverter s-video>scart.
    [​IMG]

    Sto se tice zvuka crveni i bijeli rca ulazi na ovom konvereru su ustvari L i R audio in.

    Eto, znaci treba ti jos taj adapter i s-video kabl.
    Da se ne zamaras previse trazeci, sve to imas u merkatoru.
     
  3. Dr. X

    Dr. X Novi član

    Znač ja sada treba da uzmem s-video kabal, a ovaj moj kabal je trenutno beskoristan?
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Taj tvoj kabl sluzi za zvuk.
     
  5. Dr. X

    Dr. X Novi član

    Aha hvala.
     
  6. sinanovic

    sinanovic Novi član

    Ne trebaš adapter ako imaš činčeve ne telki
    I naravno s-video ulaz

    koristi EDIT, admin