Wireless

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by antonio, Jul 22, 2004.

  1. antonio

    antonio Aktivista

    Evo ovako ja i frendovi (njih 3) smo se odlučili umrežit i to wireless. Ali prvo što me zanima jeli to može preko 300 m udaljenosti? Zatim koji sve hardver treba da se umrežimo?

    Zahvaljujem puno. :D
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Moze to i dosta preko 300m.

    Trabaju vam (i ovom slucaju, ako vas je 4), 4 AP-a, 4 wirelss kartice, 4x antena, UTP i pigtail kabal (bolje je sto ga je manje).
    Ova verzija je najjbolja, iako se moze proci dosta jeftinije, tako da uzmete samo 1 AP a ostali sa pigtail kablom (koji jako jako jako jako jako smanjuje signal) povezete antenu ( recimo ako je antena <10m od kompa).
     
  3. Shenron

    Shenron Komšija

    I da, Opticka vidljivost je" a mush have" :D
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    kvalitetniji pigtail košta oko 10€ metar (gušenje ovakvog je negdje 6db/30m), a ima i po 1€ metar, al on će na većim dužinama "pojest" cijelo (pa i više) pojačanje antene.

    a kaj ne bi mogli samo 4 ap-a kupit, pa sa utp-om spojit do mrežne i koristit ap-ove kao antene (ne znam dal se na ap spaja vanjska antena).

    @antonio samo se spremi da platite masne novce za to sve.
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa mozda bi to i radilo, ako imaju odlicnu vidljivost.
     
  6. antonio

    antonio Aktivista

    Znači kupimo 4 ap-a i spojimo ih s utp kablom do obične mrežne. Ali ako bi ap koristio kao antenu, pošto mi treba dobra vidljivost, onda bi ga trebao staviti negdje na balkon (a šta ako padne kiša :? ).
    Znači ne treba wireless kartica?

    Vidio sam u linksa neke ap-ove i ima na početku jedan asusov košta 720 kn a ima i neki IEEE802.11b koji dođe 443 kn, i oba imaju 11 Mbps. Jeli ima neke velike razlike?
     
  7. qyqyqq

    qyqyqq Novi član

    Kad je već riječ o ovome, koju karticu bi preporučili (po mogućnosti da je usb eksterna)?
    I ako se hoću umrežiti na udaljenosti od 10-20 m, treba samo kartica!?