Što kupiti?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by qyqyqq, May 27, 2004.

  1. Esh

    Esh HWB

    covjeka iznenadi da evo i u 2004. pali stara prica skuplje=uvijek_bolje, cetvorka (p4) {svaka slicnost sa golfom je slucajna} je zakon itd..

    pa dajte ljudi, znam par firmi u sarajevu gdje redovno to serviraju jer na lageru jos uvijek imaju p4 procesore ispod 2 ghz i koje usporedjuju sa amd-ovim na osnovu amd-ovih frekvencija, a ne naziva..
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    intel je dobar ako josh dodas 400 kamama za matichnu i stoju za hladnjak i dvije stoje za napojnu i .............. .... ... ....... ..... ....... .... i pasta .... :)
    AMD MOBILE BARTON-AKO HOCETE PERFORMANSE TRK DOK IH IMA ZABORAVITE NA OBICNE NISU TO ONI STARI
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    xp1700 gazi BILO kojeg celerona u svim igrama i većini multimedije... ne kažem to zato što ga i sam imam nego zato što sam se već na par mjesta naletio na takve rezultate i zato što novi xp1700 košta ~50€
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Trenutno jedini dobar intel-ov CPU je sto se koristi u Centrino platformi. Iako radi tek na 1,7Ghz gazi P4 2.4 Ghz.
     
  5. qyqyqq

    qyqyqq Novi član

    Ja sam sa svojim kompom sasvim zadovoljan (osim što mi nije drago čuti za 9600xt 256mb, no što se može...).
    Do nedavno sam bio prilično slabo informiran što se tiče procesora, no informirao sam se kad sam kupovao komp.
    I onda čovjek sazna da je prije 2,5 godine kupio doslovno rečeno sranje (celeron 1,7GHz).
    Prije negoli sam kupio sadašnji komp išao se ja u trgovinu raspitati i tamo mi je čovjek htio prodati CPU Intel Pentium 4 2.8 Ghz box HT
    800 MHz; 1MB, 478-pin box HyperThreading i rekao mi je da se AMD 2800+ ne može mjeriti sa njim (to je tu negdje po performansama). Ja sam prije toga pročitao da je to tako u kompjuterskom časopisu i normalno opet od vašeg foruma saznam da je to tako...
    God bless this forum...and you all!!!!...
     
  6. Esh

    Esh HWB

    ma nema frke, raji je uvijek drago pomoci da drugi ne bi pravili pogresan izbor ili na kraju krajeva bacali pare
     
  7. Shenron

    Shenron Komšija


    Hehe, 2800+ se moze nositi sa tim P4. To je P4 na prescott jezgri, i to je izgleda prvi proc koji je uspio biti sporiji od svog prethodnika :D . Dakle Prescott ni u kojem slucaju uzimati jer se grije previse, a nije nesto posebno ni brz.
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Intel je za one s previse para
     
  9. qyqyqq

    qyqyqq Novi član

    Kopa mene taj moj desktop barton...naletim ja na informacije da se može spajanjem mosta na l5 sa markeron ili čak olovkom, desktop barton "pretvoriti" u mobile barton. Da li se to isplati, koja je mogućnost da zeznem procesor, da li bi trebao opet nanositi novu pastu, da li je to problem za napraviti (nikad nisam skidao vent, proc...)?
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Nemozes ga modati u mobile nema sanse.
    To je mozda da ga modas u MP, a to nije mobile vec da postane onaj proc sto moze raditi u SMP-u :) (2 proca na 1 maticnoj).
     
  11. qyqyqq

    qyqyqq Novi član

    Hvala ti.
     
  12. qyqyqq

    qyqyqq Novi član

  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Ma ne kuzim. Ako ti nemoze radit na 1,5v pri recimo 2 Ghz koja korist od modanja?
     
  14. qyqyqq

    qyqyqq Novi član

    Htio sam samo reći da se može modati u barton mobile


    [​IMG]
     
  15. antonio

    antonio Aktivista

    Pa barem imas otkljucan mnozitelj :)