Overclock>ATI Radeon 9000 64mb? Help..

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Domagoj, Aug 28, 2003.

  1. Domagoj

    Domagoj Novi član

    Pozdrav svima.
    Kao sto i vidite> Overclock>ATI Radeon 9000 64mb? Help..
    Molim Vas za pomoc,htio bi napraviti overclock na toj grafickoj.
    Ali nemam pojma od kuda da krenem,programi,hladnjaci...
    Stoga,molim za pomoc.
    Hvala unaprijed!
    Pozdrav svima!
     
  2. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Skini sa neta Rage3D Tweak i tu ćeš lako naći opcije za klokovanje.
    Naći ćeš ga na http://www.rage3d.com/files/ adresi kao i još dosta korisnik stvari za radeone...
     
  3. Esh

    Esh HWB

    pored Rage3D-a koji je moj izbor za clockanje / tweaking ATi kartica, mozes koristiti i PowerStrip: http://www.entechtaiwan.com/ps.htm ..

    Sto se tice frekvencija, najbolje je da testiras u nekim razmacima od po 5 MHz, a sad dokle ces moci "ici" zavisi od toga kakav ti je cooler, ako je kakav shart, mozda bi bila dobra ideja da ga promjenis.. radi se o BBA kartici, tacno?
     
  4. Lamagician

    Lamagician Komšija

    sa radeonom 9100 sam odmah skocio za 30mhz, pa onda podizao po 5 :D .
     
  5. abasi

    abasi Aktivista

    Isto kao i ja sa GeForce 4 MX 440 64 DDR, prvo odmah skocio 30 MHz, pa dizo po 2 MHz, sve radilo OK do jednom kada mi se na monitoru nisu pojavile Vertikalne linije ( milion njih ). Ja smanjih na default i sve je OK :eek:

    OVERKLOKIRANJE JE "SRANJE"(bez uvrede) osim Golden Sample graf.Kartica !!! :wink:
     
  6. dottler_

    dottler_ Novi član

    overclockiranje nije "sranje". samoi kada neko ne zna sta radi, zna biti poprilicno gadno iskustvo. kada dodjes do toga da ti memorija ili gpu otkazuje (cize ili sl.) vratish na 2mhz i ostavish.

    Moja Ti4200 je Asus-ova...znaci nije Gainwardov Golden Sample...i radi savrseno na 675/320 a default specifikacije su 550/260. Nikakvog ekstremnog hladjenja nema (Prometeia, VapoChill...pa niti watercooling) vech obichni Asusov stock cooler.

    Anyway, nemozesh neshto tako rechi kada neznash shta prichash.
     
  7. Domagoj

    Domagoj Novi član

    Puno Vam hvala ! Zaista ste mi pomogli-sad cu krenuti na downloading svega potrebnog. Ako naidem na neki problem(cisto sumnjam jer ste Mi super objasnili) znam gdje da potrazim pomoc. Hvala jos jedanput!
    Domagoj.
     
  8. abasi

    abasi Aktivista

    Sretno i samo naprijed ! :wink:
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    Meni se dogadja da kad previse OC-am graficku da dobijem suprotan efekt od onog sto sam htio.
    Dakle sve bude sporije (pogotovo 3D mark).
    Ona spustim za 1-2MHz i sve radi kako treba. :D
     
  10. abasi

    abasi Aktivista

    Drugo je kada se tebi to desava jer je kod tebe sve OC do max. jel tako ?? :wink:

    Da je nekome drugom ? HHHmmm :D
     
  11. dottler_

    dottler_ Novi član

    nije sve...nema se para za boljih hladjenja...a sobna temperatura je jednaka vanjskoj *1.5.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    slazem se s dottlerom, ove godine fakat teski uslovi za clockanje ako se nema klime, smijesno al` istinito :}
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Istina.
    Prvo sam morao spustiti proc sa 1,8Hz na 1,67 Ghz, da bi ga sada drzao na defaultu tj, 1,46 GHz.
    Isto sam uradio sa grafickom. :D
     
  14. abasi

    abasi Aktivista


    Dobro si se sjetio ! :D

    :wink: