Thief-dadly shadows

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by qyqyqq, Jun 9, 2004.

  1. qyqyqq

    qyqyqq Novi član

    Pozdrav!
    Jel` tko igrao novog Thiefa 3? :D
    Kako vam se čini? IMA LI TKO DA JE FAN? :twisted:
    Ja sam ga počeo igrati, ali nemam baš puno vremena, no zato manje spavam. :shock:
    Kad su najavljivali Thiefa bojao sam se da ga Romero ne za.... kao i Deus Ex 2 Invisible war (kao i Daikatanu...). :cry: :cry: :cry: :evil: :evil: :(

    ....
     
  2. Esh

    Esh HWB

    pa, igra je definitivno za fanove serijala, a sada da je neka revolucija ili hardcore naslov nije.. ipak, moze se igrati s vremena na vrijeme.
     
  3. qyqyqq

    qyqyqq Novi član

    Hm....Hm........
    Ti ne voliš thiefa...? Što si očekivao (kakvu revoluciju)?

    Hhhhhmmmmmmmmmmmmmm............
     
  4. jeretik

    jeretik Komšija

    He, he... ja sam prvi dio (The Dark Project, odnosno, Thief: Gold) prosao preko dvadeset puta! To mi je najdraza igra koju sam ikad igrao! Drugi dio mi je nesto bio mlak jer je vukao na triler atmosferu dok je prvi bio cisti horor. Kad se samo sjetim katedrale i Konstantinove kucetine...

    Treci dio je sjajan, nije bolji od prvog dijela, ali su ga stvarno napucali. Mocan je pravo. I sto je najvaznije, atmosfera je po uzoru na prvi dio! Dosao sam do Shalebridge Cradle, ali sam formatirao disk, a zaboravio backupirati savove. Ali nema veze bice uzitak opet prolaziti. Inace, sva tri dijela sam igrao na expert, s tim da sam prvi dio nekoliko puta prosao i sa ultimate difficulty dodatkom :) .

    Romero nema nista sa ovim zadnjim Thiefom, a ni sa DE2. Ustvari, Deus Ex 2 je najvjerovatnije unisten zahvaljujuci Thefu 3 - vidio si kako lijepo funkcionisu frakcije i semi-linearnost? Posto je rad na Thiefu 3 zapocet prije DE2, Warrenu Spectoru se to svidilo pa je vjerovatno htio nesto slicno (ali ambicioznije) napraviti/kopirati u DE2: IW, ali se pokazalo kao prevelik zalogaj, dok u Thiefu to odlicno funkcionise, jer su ga tako od pocetka zamislili tvorci serijala, "izbjeglice" iz Looking Glassa.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    rekao sam da je igra za fanove serijala te da u smislu kvaliteta koji nudi ne zasluzuje ocjenu vecu od 8/10.. inace, fan sam serijala, ali i realan.
     
  6. qyqyqq

    qyqyqq Novi član

    Jel` vam se možda čini da je Thief 3 prelagan. Ja igram na expertu, ali mi se čini da su protivnici nekako prećoravi-tek kad im se približiš jako blizu, tek onda te skuže...ili sam ja jednostavno predobar he, he, he...
     
  7. Esh

    Esh HWB

    ima jedan tweak da to malo pojacas, pogledaj na gamuguru.box.sk
     
  8. qyqyqq

    qyqyqq Novi član

    Hvala... :!: :D :D
     
  9. qyqyqq

    qyqyqq Novi član

    Eh da.. završih lopova 3 - smrtonosne sjenke...
    Jel` ga tko završio?
    Što mislite o igri...
    Ipak se je moja tvrdnja obistinila: malko su ga zeznuli; kraj priče je bezveze; sama priča je mračna (pogotovo onaj nivo sa sirotištem);
    ali ne može se ni usporediti sa prva dva nastavka (pogotovo prvim dijelom)...
    Preostaje fanovima da igraju ispočetka i ispočetka...da rade sami svoje misije i ništa drugo...sve u svemu vrlo sam razočaran sa thiefom 3.
     
  10. jeretik

    jeretik Komšija

    Hm, slabiji je od prvog dijela definitivno. Meni najvise smeta sto nema vise onih animacija, one su pravo dizale atmosferu u proslim dijelovima. Prosao sam ga, ali nije to to, fali nesto. Nisam razocaran, ali sam ipak ocekivao malo vise paznje tokom izrade, nekako je neispoliran i nedotjeran. Generalno gledajuci, prica ni u jednom dijelu nije nesto ekstra, ali je izdize atmosfera i nacin na koji je ispricana.