Problem

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by antonio, Aug 16, 2004.

  1. antonio

    antonio Aktivista

    Mijenjao sam plocu i proc. I kada sam sve sastavio idem ga upalit kad ono jedan dugi biiiiiiip onda stanka pa opet biiiiiiiip. Sve unutra iskljucim kablove i pojavi mi se cpu has been changed or unworkable ili tako nesto.
    I nakon vise pokusaja ga nekako uspijem upaliti i onda sve nadalje radi ali ako bilo sto promjenim u biosu ili iskljucim neko kabel unutar kompa opet pocne pistat i ono pise. Pomozite.
     
  2. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    :roll:
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    ram ili procesor probaj promjenit
     
  4. Darkman

    Darkman Aktivista

    Ma cim pocne Pibikati Baciiiiiiiiiiiii :twisted: :x :lol: :mrgreen:
     
  5. ming

    ming Veteran foruma

    self destruct sequence has been activated :shock:
    ako pipice stalno kad upalis onda ti je ram koliko ja znam, mozda ti nije procesor nalego il ....::...::...::...:...:..:...,..,.:.:.:.:..................
     
  6. Sleeper

    Sleeper Komšija

    neki dio ti je otiso(kulturnija riec za crko mater mu!)pa ga treba promijeniti(to jest ako to nije akutni slucaj nemarnosti tipa nisam prikljucio konektor za vent na CPU :roll: )
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    my man ja juce napravih kontakt na ploci joj kako puce sastravio se
     
  8. antonio

    antonio Aktivista

    Ma nije crko sto posto jer uspijem ga ja upaliti samo iz par pokusaja
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    vjerovatno je riječ o lošem ram-u, ili nekompatibilnosti istog sa matičnom.
     
  10. Sleeper

    Sleeper Komšija

    moze biti svasta.odnesi kod nekog jarana pa testiraj jednu po jednu komponentu.strpljivo 8)
    i pogled u manual,trbao bi biti opis coda pistanja(dva puta kratko ,jednom dugo,,,,,itd)
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    'vjeruj epoxu' rekla bi moja nana, onaj mali displejcic govori gdje je zapelo
     
  12. Sleeper

    Sleeper Komšija