Problem graficka 7600gs agp

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Free_web, Sep 4, 2007.

  1. Free_web

    Free_web Novi član

    Pozdrav svima, prije par dana sam kupio graficku GF 7600GS silent AGP 256MB/128mbit i imam problem da cim upalim comp pri pojavljivanju logon screena se pojavi ova poruka:
    [​IMG]
    E prvo sam mislio da je problem u napajanju. Bilo je neko 400W kinesko pa sam stavio 450W Chieftec al opet se isto pojavljuje bilo kojim dizanjem sistema ili ako je na stand by odmah iskoci ova poruka. Trazio sam i po raznim forumuma i vidim da jos ljudi imalo problema sa ovom grafom u AGP izvedbi i ima nekih rjesenja (izmjeni se stavka u registriju) al neznam ocel sta osteti drugo.
    Konfa je:
    Maticna: ASUS P4P800SE
    Proc: Intel 2800 MHzž
    Memorija: 1024 MB (Nanya 512 MB i Take MS 512 MB)
    Napajanje: Chieftec 450W
    HD: WD 80GB
    Opticki uredjaji: CD-RW i DVDrom.
    i jos 3 80mm coolera koji sam iskljucivo al opet isto.

    Nebi obraco paznju na ovo ali imam problema i u igrama PES6 koji kada se igra brze kao da se zamute lica igracima (tako djeluje) pa i u starom MotoGP 2 koji zna da zatrza sto se nije desavalo ni na ATI 9550 SE.
    Jos da dodam uzo sam monitor LG LCD 2ms al nevjerujem da je do njega. Probo sam i najnovije Nvidia drivere i NGO i jos neke al nista problem isti.
    Ako neko misli da zna do cega je pomoc please. :mrgreen:

    Sad kontam dal bi moglo bit do memorije? :roll:
     
  2. Sale

    Sale Aktivista

    ma nosi je natrag, ako vec imas garanciju !?

    ili ako mislis da to nije cool rijesenje onda je probaj kod nekog drugog u racunalu ( ako se opet isto desava onda je grafa defekt) :smt003
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nisi ukljucio dodatni naponski kabl na karticu.
     
  4. Free_web

    Free_web Novi član

    Zaboravio sam to reci na ovoj AGP kartici nema dodatnog naponskog kabla.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Bilo ili ne, onaj error kaze da nisi ukljucio kabl. Ko je proizvodjac karte?
     
  6. TequilA

    TequilA Novi član

    Ja sam ukljucio kabal imas kad otvoris centralnu u njoj imas tacno onih kablova pa vidjeces i sa nisi glup koji ide u graficku ....
     
  7. Free_web

    Free_web Novi član

    Evo sad sam sve ponovo spojio samo sam promjenio grane. Inace ima dodatno napajanje samo nisam ga vidio, posto ja nisam prvi put spajo graficku stojo pored. I to sam spojio i nema sad error al opet ne ide PES6 i druge igre. U PES-u ne da trza nego kao zamute se lica igraca (barem to vidim) ako se posalje duga lopta :oops: A proizvodjac je ASUS.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    To je sad onda do pes-a ili drivera. Problem s kablom rijesen.
     
  9. Looney

    Looney Komšija

  10. Free_web

    Free_web Novi član