Mobilac

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by antonio, Aug 20, 2004.

  1. antonio

    antonio Aktivista

    Trebam pomoc. Dolje u sigu je moja nova i konacna konfa :D , jedino cu jos staviti 512 rama i to je to. Mobilac mi radi na 210x11.5 (2410MHz) a memorija je na 2.8V 420MHz a latencije su 2-3-3-10.

    Koliko bi proc. jos mogao ici? Svaki savjet je dobrodosao.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    pa čekaj, stvarno mi sad nije jasno...

    imho... daš 1000€ za cooler, a imaš 40gb wd harda?! čemu jedan keks memorije?! zašto ne 2x256 neke veće frekvencije... ovako ćeš moć clockat do 200mhz fsb-a (možda i malo više sa dizanjem voltaže) sa vrlo konzervativnim postavkama memorije. grafička... ne znam sad koja je lošij connect 3d ili club 3d... u svakom slučaju ja bi išao na sapphire jer nije skuplji. pržilica??

    eto to bi ja recimo mijenjao... cpu odličan, matična odlična, cooler odličan (po meni preko 20€ za cooler ne dam jer neću plaćat razliku od 5 stupnjeva 50€).
     
  3. antonio

    antonio Aktivista

    Ma nisam ja kupovao cijelu konfu. imao sam dijelova od stare konfe:
    Pentium 4 2.0GHz
    Matsonic9127C
    256MB PC-2100
    Ati 9600 pro
    Samsung dvd rom
    prza je lg zaboravio sam je napisati
    WDC 40 GB

    Jedan keks je zato sto cu uzimati jos jedan
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    otprilike veoma dobra treba ti napojna, dobro hladjenje za northbridge,cnps 7000cu i nebo je granica

    -usput za sys-a sve radeon kartice proizvodi ATI i Saphire nema cluba powercolora itd oni samo kupuju gotove karte i pakuju ih u svoje kutije (jedino je asus napravio svoju kartu ostale su sve build by ati ili ati tehlology)
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    pa sjecam se ja jedne 9200 koja je bila club ili connect i imala je vga izlaz spojen kablom (ko od floppy-a) do pcb-a... nemres mi rec da je to build by ati... slika na monitoru je naravno bila katastrofalna.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    sigurno tako ti to kod atija ide Saphire INC i ATI Tehnlologies i takmicenje cija ce kutija biti ljepsa (ako pogledas Powercolor 9800se i Club3d 9800se vidjet ces da nema razlike nikakve moj je Build by ATI)
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    kolko ja znam sapphire (pc partner) proizvodi kartice za ati-ja i onda ati stavlja naljepnicu na njih, a ovo ostalo je malo niže kvalitete... mislim gledaj kako se koja firma bazirana na istom gpu može clockat.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    ja imam club3d radeon 9800se a jaran ima powercolor 9800se razlike u karticama uopste nema nikakve osim serijskog broja :mrgreen: Inace ati je prestao sa proizvodnjom r3xx linije kartica samo ih sada stanca sapphire (the iquirer)
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    gle nisam toliko to pratio u zadnje vrijeme, ali znam kako je to na početku bilo... svejedno da sada kupujem novu ati graf uzeo bi sapphire definitivno, ili se kockao sa ovim soft-modanima.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    u nas vamo ti odmah probaju moze li se moddat ako imash srece ostave ti onu koja se moze moddat
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    da, to sam čuo i stvarno je odličan potez... ko zna - zna, ko ne zna - 2 (iliti cijeli život ima 9800se u kopmu koja se može modat).
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    :lol:
    ja sam mislio za svoju da ima artefakte kad ono ima razlike kad je stavis na nego na drugi
    na prvom nema artefakta
    na drugom ponekad izbaci na startu pa poslije restarta radi fino
     
  13. antonio

    antonio Aktivista


    Vidim ja vi se raspricali o grafuljama :D .

    PS mi je chieftec 360W na NB imam plavog zalman pasivca a na SB zutog pasivca. Kako mislis nebo je granica? Meni temperatura na 210*11,5 na 1.6V varira od 35-44 C jeli to OK?
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    dobro sto nebih valjala do 50 je uredu
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Da. I graficke, i procesora, i memorije i northbridge-a.
     
  16. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    pa jel to znaci da ide od 40°C do 80°C, ili samo pregrijan bude na odredjenoj tempereaturi , to mi bas i nije jasno , jer sam bio uzdanik INTEL-a :evil:
    pozdrav svima.. :lol:
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije tolika razlika ja bih rekao negdje 30-40% od temperature normalnog rada. Sa dobrim hladjenjem (ali fakat dobrim) i puno manje.
     
  18. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    ma dobro, sta mislis jel dovoljno ZALMAN7000a-cu , i dva ventilatora u kucistu da bih fino igrao doom-a? sa 1024 mb ddr443 kingmax superrram, i grafuljom od geforcefx5900xt 128mb
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    sto nebih bilo dovoljno pusti pricu da se mobilci griju 2200 mhz radi na 1.45v temperatura oko 33° poslije opterecenja (i nezaboravi arctic silver termostab) majonezu

    ako ti je idle temperatura 40° poslije full loada skace oko 5°
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    dovoljno. jos bolje ako je hladjen i ram na grafickoj.