SAVJET: Konfiguracija za 2500KM

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by keran, Sep 17, 2007.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    @dmr... možda pce je tolerantniji (debelo upitno, pošto ovdje prolazi stvarno sve i atmosfera je prava imho), ali izuzev par usera koji su kvalitetni i kompetentni makar na užem području hw/sw sve ostalo je delete-all-turbo-crap (govorim o 20ak ljudi). naravno da nema veze koliko tko ima postova u smislu znanja/utjecaja/sloboda raznih... ali to se mora malo i pokazati kroz iste.

    jel ti došlo kad na pamet da kažeš moderatoru "gay si", nije ni meni naravno u početku, ali sada mi tu i tamo baha i sulu sjednu na koju gay/emo uvredu :)

    mislim glup primjer, ali ne znam kako da ti drukčije dočaram neke osnove socijalizacije sa ljudima (pa makar to bilo i virtualno) :wink:

    @nani... to je to, imho intel p35 mbo, ali generalno ta konfa traje i daje.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    @ sulu. Misli kako hoces to je tvoj izbor ali razmotri nekad i tudje razmisljanje i opet ponavljam malo vise tolerancije.

    @syss. Sto se tice PCE foruma mislim da je daleko tolerantniji. Evo jedan primjer iz prve ruke. Nemam tamo ni sam ne znam (mrsko mi sad gledat) ni 50-tak postova i neki dan posto sliku 80kB i moderator me fino moli da editujem post i stavim thumb. Na HWB bi me odmah obriso bez opomene. Naravno ima izuzetaka svugdje.
    A sto se tice gay-stva da odmah mi je u pocetku doslo da to kazem nekom od moderatora al nisam, naravno! :D
     
  3. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    @Bahamut Zero&syss - nebi bilo loše da citate sve postove a ne samo zadnje....

    Zar niste vidili da sam ja gore naveo da mu je malo 19" , i da je bolje da kupi za sada 2GB rama i uzme veci monitor.

    E da, pogrješio sam u prvoj procjeni oko monitora, ali i nema nekog velikog izbora.... ipak je to 2500KM a treba mu full računar.

    @nani - mislim da je covjek ogranicen i cijenom i državom u kojoj kupuje.
     
  4. keran

    keran Novi član

    e.... opet kazem hvala svima :mrgreen: i najvjerovatnije da cu uzeti ovo sto mi je Nani preporucio s manjim ispravkama.

    I nemojte se ba bezze svadjati i raspravljati... pa nismo...

    Neka... sabur :smt002
     
  5. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    E gdje vi nakupiste toliko postova, moderatori i administratori?! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Garant ste ih sami sebi upisivali cim ste moderatori! :mrgreen: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    pa naravno... skoro 5 godina no forumu i fejkaš svaki drugi post :wink:
     
  7. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ova nanijeva konfa bi bila preskupa a ima dosta toga što je ne potrebno, mada je vrlo dobra osnova za best buy konfu.

    Znaci bilo bi OK kad bi se moglo uzeti sljedece.

    Samsung 226BW
    Core2Duo E6750
    Intel P35 (kod nas baš i nisu jeftine)
    4 GIGE DDR 2 na 800 (ako ostane para)
    WD, Hitachi, Seagate 400GB
    8800GTS 320 MB
    PSU ATX 500W Chieftec EPS 12cm Fan (ako se može gdje naći kod nas po realnoj cijeni)
    DVD-RW
    Tastatura , miš, kuciste za ostatak.

    To bi bilo optimalno, mada bi ja mislim opet nekako izaslo vise od 2500KM....

    Najgore je sada kada se kupuje u BiH naci sve ove navedene komponente a da su po realnoj cijeni.
    Kada bi se npr. kupovalo u HR izalo bi dosta jeftinije, jer tamo se ima puno veci izbor, a mi smo ograniceni.

    Bilo bi dobro uzeti za te njegove potrebe quad core, ali ako covjek nema para za sve ovo, onda je i E6750 dovoljan, kasnije je lako nadograditi.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Naravno 226BW sa Samsungovom "S" matricom, a ne sa "C" ili "A". Vidi se fino na naljepnici na poledjini monitora...
     
  9. Nani

    Nani Komšija

    Rece lik da ima stelu da jeftinije uzme, sto mu je preko cijene tipa raptora il 4 gige rama (nadogradivo je u svakom slucaju), nek brise, al to je to u globalu.
     
  10. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    @nani- - gdje ba ima tako jeftinih P35 ploča, cak su i najjeftinije P965 ploče oko 200KM
     
  11. Nani

    Nani Komšija

    Samsung 226BW 748 km http://www.plus.ba
    Core2Duo E6750 378 km http://www.imtec.ba
    P35 ili P965 do 150 km imtec,plus
    2 GIGE DDR 2 na 800 190 km plus
    WD, 320GB 160km imtec
    8800GTS 320 MB 669km imtec
    PSU ATX 450W Chieftec EPS 12cm Fan 100km plus
    DVD-RW (Pioneer) 65km plus
    Tastatura Logitech media 30 km plus
    Mish Logitech RX1000 Laser 50km plus
    Saberi
    A ako moze po nabavnoj cjeni uzimat kako veli, onda ce bez problema uzet 4 gige rama, x230zvucnike koji su u plusu 113 km i kuciste kakvo hoce!
     
  12. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Može li mi iko reći šta ne valja kod L194WT :mrgreen:
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma