10 najskupljih igara svih vremena

Discussion in 'Igre i konzole' started by Nani, Feb 27, 2010.

  1. Nani

    Nani Komšija

  2. Esh

    Esh HWB

    Pa eto, 2 su bust, 3 u razvoju, 5 je uspjesnih :)
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    To je to, samo kad pomislim koliko filmova se moglo napraviti za budget koji je imao GTA, isplatnije ulagati u filmsku industriju...
     
  4. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Super tema...GT na drugom mjestu...koliko sam samo sati potrosio na tu igru...a sad mi se nesto ne kupuje konzola...steta...
     
  5. Hansel

    Hansel Komšija

    A najveća ironija leži u tome da neki naš papak kupi kod ''Ahme'' neku od ovih igara za 3 KM, instalira, proba nekih 10-15 minuta i nakon toga je deinstalira i kaze: ''Bzze''.
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    a sada kao vazno je sto papci misle ^^
     
  7. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ja ne znam da li bi se to moglo nazvati ironijom. Mislim svi jako dobro znamo gdje zivimo i kako...
    Svima nama ide u prilog piraterija, pogotovo ovdje...
    Iako sam daleko od mišljenja da dobar proizvod ne treba platiti...
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ovo za gta ima smisla, nekad fino sjednes, kaficu pored monitora, i lagano se provozas po gradu
     
  9. Pasha

    Pasha Komšija

    Kao da si napisao ; 'svima nama ide u prilog krađa,pogotovo ovdje'. Pa nije ni na zapadu igra besplatna.
     
  10. Zer0

    Zer0 Aktivista

    A Vi ste mene upravo nazvali lopovom...
     
  11. Zer0

    Zer0 Aktivista

    I ne mogu da odolim, ali stvarno da dodam da je GTA bio za PS3 200 Eura, da ne pričamo koliko je bila sama konzola. Ti ako živiš tamo gdje ti piše u tvom profilu, bez uvrede, ali ne možeš shvatiti da ovdje ima ljudi koji godišnje ne zarade toliko, a rade...i onda imaš izuzetno dobre komentare, možda da ih kažeš sinu od toga čovjeka? Da bi trebao da plati igru toliko umjesto da je plati 3KM? Mislim, bez uvrede, diskutujemo samo...ode malo u off topic, ali ipak riječ je o poretku najskupljih igara, novcu, i nama u svemu tome...i kao što sam napomenuo gore, ja bih prvi ako jesam i kad jesam u mogućnosti platio orginalnu igru, jer treba podržati kvalitet i dobar proizvod.
     
  12. Pasha

    Pasha Komšija

    Piraterija se još uvijek smatra krađom.Onaj ko ima da izvali pare za konzolu,ima pare i za igru. I nemoj mi sada provincijalističkih priča ;'ti živiš tamo,a mi ovdje'. Ako imaš platu 1200 eura,pa onda moraš platiti stan,hranu,osiguranje.. itd. ne ostane ti baš puno za razonodu. Nisu ni Bosanci izmislili pirateriju na kraju krajeva.


    I još da se počnemo suosjećati sa dilerima droge i super :lol:
     
  13. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Nekoliko činjenica?

    ''Piraterija se još uvijek smatra krađom'' Ako neko nema nikakve šanse da kupi orginalnu igru, znači 0%, da li je oštetio kompaniju time što je igrao piratsku igru? Može li se reći da nije, jer ta kompanija ne bi nikad imala dobit od tog kupca?

    Ovo za konzolu, hajde to može proći...

    ''ti živiš tamo,a mi ovdje'' ...ti ipak jesi tamo, a mi ovamo...ali naravno previše je to lično da bi se petljala rasprava u to. interesantna je samo jedna riječ, koja je ujedno moj kometar za ovu tvoju izjavu : ''Mogućnosti'' .

    ''I još da se počnemo suosjećati sa dilerima droge i super''
    Dvije ruke se ne mogu porediti iako izgledaju skoro isto, a ne piraterija i dilanje ... :lol:
     
  14. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Šta misliš o ovome, baš me zanima mišljenje nekoga ''tamo'', time što se suzbija ograničavanje tržišta i monopol kompanija...recimo da uporedimo NTSC ili PAL, ali to je previše, bolje recimo igra za SAD, Japansko i Europsko tržište? Različitosti, datumi izlaska itd..itd..

    Pa onda recimo što se tiče satelitskih programa, nemogućnost pretplate zbog geografskih uslova ili razdaljine, ili još banalnijih stvari tipa ugovora o pretplatničkom odnosu samo na određenom prostoru...

    Zanima me samo mišljenje, ne tvrdim ništa trenutno..
     
  15. neko

    neko Aktivista

    hehe, a zamisli da zaradjujes 600 KM, i imas sve te troskove koje si spomenuo :) "ima pare i za igru" - da, ali za igrE-ne! :)

    smatram da je najbolje zaustaviti raspravu ovdje, jer ce se na kraju zavrsiti na opomeni svima nama koji kazemo da je Zero u pravu...a svi znamo koji je sistem, "Ahmo bracuka, kol'ko ti je ovaj GTA novi?", samo kad neko pita za patch, svi kazu "kupi sine original", a ovamo Boga mole da sto prije neko da odgovor kako srediti bug. :)
    peace!
     
  16. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Ja bih samo još da dodam da mi je tako drago da je GT barem na drugom mjestu :!:
    :lol:
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    Igre nisu farz. Ja stvarno nemam pojma kakvu ti imaš predstavu o Evropi,ali sigurno je da imaš bajke u glavi.
     
  18. Nani

    Nani Komšija

    Treba biti svjestan da se igre ne prave iskljucivo radi gamera vec radi marketinga proizvodjaca GPU-a, procesora, gamerske opreme itd...
    Zamislite kolika je samo reklama New Yorku sto je snimljena skoro svaka ulica i digitalizirana, da ne govorim o reklamama , sound treckovima itd.
    To je ogromna masinerija iza koje se u nekim naslovima ponajmanje misli na gaming populaciju.
     
  19. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Izuzetno dobro mišljenje Nani...iskreno nisam znao da je baš toliko novca utrošeno na GTA, nije ni čudo što je konačno po prvi put njihova grafika umjesto da nazaduje kako je to do sad bilo, odskočila za nekoliko generacija i trenutno je pri vrhu ljestvice...a što se tiče soundtrack-a, ja sam nešto skeptičan u ovom pogledu, vjerovatno će moju sljedeću izjava možda većina i kritikovati, međutim malo mi nedostaje da kažem kako je ovo GTA sa najlošijim soundtrack-om do sada...ali ako ćemo gledati hronološki tok i predstavljanje vremena kroz igru...lakše im je bilo ranije... :D
     
  20. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    kakav ba gta 200 eura :O