1066 Strap Mod

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by iskusni, Jun 5, 2007.

  1. iskusni

    iskusni Komšija

    Interesuje me šta da koristim da bi uradio ovaj mod tj. šta smijem a šta ne koristiti.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Moras mijenjati nick. Vise nisi iskusni, sad te zovemo modderni. :mrgreen:
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tekuce srebro.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Zar ne mozes u biosu na p5b mijenjati fsb?
     
  5. iskusni

    iskusni Komšija

    Nah. U asusicama strap se mijenja automatski, ali je problem što je kod mene FSB 200 (800 strap) i strap će se promijeniti samo jednom na 266 (1066), ali se kada dođem na 401++ neće mijenjati na 1333 i zbog toga ujedno dolazi i do FSB "wall-a" koji nastaje u granicama između 370-400. A ja znam da Abit i DFI ploče imaju "Force Strap" opciju u bios-u. Za druge ne znam :T

    PS. Čuj moderni :D
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je dosta nezgodno. Mislio sam da na tim P5B nema problema sa strapom, ali iz tvog primjera vidim da ima. Za DS3 znam za puno slucajeva da strap zeza.

    650i mi se ne uzima zbog grijanja, 975X zbog cijene. A i novi P35 je preskup.
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    Nema problema sa E6xxx serijom, ali E4xxx i E2xxx imaju taj problem zbog 800MHz fsb-a :x
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znam, to i kazem, al ovi E6xxx se ne isplate...
     
  9. iskusni

    iskusni Komšija

    Slažem se.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    @iskusni: znas li koje maticne podrzavaju bsel mod?

    Zapravo, nisam siguran ni za ove Pentiume E da li podrzavaju BSEL. U biti bi trebali, ali nisam siguran.
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Ako misliš za ploče koje imaju u BIOS-u opciju nemam blage veze, ali BSEL mod podržavaju sve ploče, a pogotovo je ovaj mod koristan na asrockicama :D (ako imaju podršku za mod koji se radi (1066 ili 1333)), a Pentiumi E se ne razlikuju od E4xxx osim po cache-u tako da nema razloga zašto ne bi radili :!:
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ne to, nego ima maticnih koje nece da bootaju da se uradi bsel mod.
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    Ja znam za P5B DLX da su prijavljivali da ne radi, a neki su prijavljivali da radi. Takođe je spominjan gigabyte, ali nisam siguran.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A znas li kako idu ovi E2140 na ovim novijim P35 chipsetim? Ima li problema sa FSB wall-om kao kod tebe? Dakle nevezano za BSEL.
     
  15. iskusni

    iskusni Komšija

    Tražio sam ali nemogu da nađem nigdje P35 + E21x0. Samo su dva ES modela E2140 išla na 443 MHz na Commando ploči.
     
  16. iskusni

    iskusni Komšija

    Ej ima li gdje da se kupi, ili da se bacam na topljenje ovog malog grumenčića :D
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ekipa sa PCE je trazila srebrnu olovku, tamo kosta oko 200kn, skupljali ljudi lovu zato, kad ono nema olovke :mrgreen:

    Dakle treba ti poskupa srebrna olovka, jedino ako to imas gdje posudit, jer kupovat nema smisla.
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    A mogu li da istopim malo srebra pa da onda radim mod?
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  20. iskusni

    iskusni Komšija

    A lol hebiga, da sam ovaj mod uradio prije nekoliko sati možda bi ostao bez proca :mrgreen: