13,4 Gigapixel Camera

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Thomas Angelo, Sep 9, 2007.

  1. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    daj da vidim uredjaj, ovaj video ne znaci mnogo...
     
  3. Amash

    Amash Aktivista

    Da li si upoznat koja je kamera s najvise megapixela? Pretpostavljam da je to neka kamera u vlasnistvu NSA-a, NASA-e, Petnhausa :mrgreen: itd.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ovo se ubilo za nadgledanje ...:D

    Mislim... sto danas i rade po cjeloj UK.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja znam trenutno za 39MP komercijalno dostupnu kameru, pa zato i kazem da nemam nista od same fotografije dok ne vidim sam uredjaj i ccd/cmos senzor od istog.
     
  6. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Nadji sliku od tog 39MP i zamisli kolika je ova :twisted:
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    analogne fotke velikog formata skenirane sa pravim ultra profesionalnim drum skenerom daju barem 200MP fotke od nekoliko stotina megabajta. u principu malo je vjerovatno da je digitalna kamera u pitanju...
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    ovake slike (panorame) se rade iz vise slika, ima dosta panorama ali jedna iz beograda je bila detaljno iopisana,,.. radjena je iz par hiljada slika (ne nekim ekstra aparatom) dobro se sjecam jer bila neka nagradna igra ko nadje neke 2 dvjevojke itd itd

    aparat sa par hiljada mega piksela ili ti ga gigapiksela postoje.. gledao sam na tv-u jako davno i lici mi dosta na onu poluprofesionalnu kameru sa velikim i sirokim objektivom.. veze nemam koja je ali ipak postoje takve stvari
     
  9. Amash

    Amash Aktivista

    Kamere s 500,1k i vise MP-a vjerovatno postoje ali nisu komercijalno dostupne. Ponavljam pretostavku da su takve kamere u posjedu NSA-a, NASA-e, raznoraznih opservatorija itd.
     
  10. drdamir

    drdamir Aktivista

  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa ovo je panoramska fotka od 13,4Gpixela. To ne znaci da kamera ima toliko! Vise fotki se spoje u jednu!
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    djelo je umetnika Gerarda Maynarda.. fotografija je zapravo spoj 2.045 fotografija Harlema, djela New Yorka, snimljenie u avgustu prosle godine..
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa naravno! Da mi je vidjeti aparat koji daje ovajkav omjer sirine i visine, naravno pored rezolucije :D