1950pro na agp?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dmr, Mar 14, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zna li neko ima li se gdje kod nas kupiti ati1950pro na agp-u i gdje? Ili dajte preporuku za neku drugu karticu na agp-u koja ce moci gurati vecinu igara na 1680x1050 rezi (ne mora bas na najvisim detaljima) :).
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    slabo ces naci grafu koja ce gurat sve na 1680 x 1050 za AGP.Upravo koristim tu rezu za igre koju cak ni 7900 GT nije mogla podmirt, nije se moglo rahat igrat. Tek je sa 8800 GTS sjelo sve na svoje mjesto. :shock:
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa dobro nisam mislio bas sve i najnovije igre. Eto recimo da idu glatko igre tipa HL2 lost coast, Riddick, Company of heroes, pa mozda i FEAR al sa smanjenim detaljima. Moze li to 1950pro izgurati?
     
  4. Sale

    Sale Aktivista

    DA :wink:
     
  5. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    HL2 i HL2: Episode One idu bez problema sve na max.
    FEAR sam bas juce igrao. Sve na max, osim AA i AF na 1280x960 rez.
    Ide bez problema oko 40 FPS

    Evo pogledaj kako ide HL2: Ep. One -> http://www.youtube.com/watch?v=_vdNrNcAfWs

    To sam snimao malo dok sam igrao neki dan.
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Radi sve k'o flak ... ;)
    BTW ja sam se u Sarajevu malko napatio da je nadjem te sam je morao naruciti. Imas u DIDAKTI da narucis.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    koliko si platio i kolika je cijena u DIDAKTI?
     
  8. Moncho

    Moncho Komšija



    DA ali vidi jarane sta ti imas u potpisu kao proc, dok on ima , ako je sudeci da trazi AGP, proc koji nece moci ni potjerati tu grafu kako treba, a bogami za COH ti treba zvjerka, k tome plus reza je 1680 x 1050
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Platio sam je 468 KM, a cijena joj je 468KM :lol: :lol: 8)
    Doduse ... treba njoj malo jaci procesor da bi je do kraja mogao iskoristiti, a i igre ne ovise samo od grafe nego i od proc.-a. Ali uzimajuci, opet, u obzir da je rijec o AGPu, nema bolje solucije. Jer karta se pokazala kao predobra na AMD 64 3500+. Sada izlazi i x1950XT za AGP samo ne znam koliko se isplati davati vise para za nju aka ce ga u svakom slucaju proc. kociti
     
  10. Dzigi

    Dzigi Novi član

    Može li se znati ko je proizvođač i koliko ima memorije? I koliko treba čekati da je nabave?
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pogledaj moj sig. A nisam je puno cekao. Kada sam pitao mogu li naruciti zvali su me u roku od 5 dana da dodjem i da uplatim avans, te mi je karta odmah sutra dosla
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma dajte puno je to love za AGP. Radije skupite malo love za prelazak na AM2, jedan X2 3600+ je sad 200KM. DDR2 mema je isto tako vrlo jeftina. Solidnih AM2 maticnih ima i za 100-120KM. A X1950Pro na PCI-E ce vas izac dosta manje nego na AGP-u. U vrijeme kad je 8800GTS sa 320MB oko 600KM, 470 je jednostavno too-much za X1950Pro.
     
  13. Raptor

    Raptor Aktivista

    Tacno tako...
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Razlika cijene AGP i PCIe x1950 je oko 100KM. A sta ce kupiti sebi za 100KM??
    A razlika u performansama x1950pro za PCIe i AGP je minimalna tako da se isplati kupiti x1950 za AGP samo ako mislis mijenjati uskoro (godinu - dvije) cijelu konfiguraciju, a ako ne onda je ipak bolje zafovoljiti se sa slabijom kartom a "napucati" ostatak racunara.
     
  15. Raptor

    Raptor Aktivista

    Dati 470KM za AGP kartu koju treba mijenjati za 1god ?

    P.S Sa 100KM se moze komotno preci na PCI-E
     
  16. 3125

    3125 Komšija

    I ko ce to kupiti za koju godinu...
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    stivi ko' da on pravi ove 3600x2 :D:D pa oh tusi raji :)


    a sto jeste, preskupa je graficka...
     
  18. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ko je rekao da treba mijenjati kartu za jednu godinu??? De malo procitaj prije nego sto postas svasta ...
    Cuj za 100KM se moze preci na PCIe ... hajde molim te objasni kako za 100KM se predje na PCIe a da se dobiju bolje performanse?
     
  19. Raptor

    Raptor Aktivista

    Prodas plocu, eventualno proc, i doplatis za plocu (eventualno proc) sa PCI-E. Tako jednostavno. tako da imas kartu (istu) na PCI-E, a imas potencijala da ugradis kakvu jacu kasnije.

    "hajde molim te objasni kako za 100KM se predje na PCIe a da dobije bolje performanse?" - vidis sad ja uopste nisam spomenuo performanse :wink:
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    True True
    Moze i tako. Samo opet sve zavisi u kakvoj je covjek situaciji i kakav plan upgradea ima. Meni licno nekako je vise leglo ovako jer cu ionako uzimati novu konfu za godinu - dvije. A sta ce sve izaci novoga do tad Bog sami zna i koliko ce se cijene promijeniti. Tako da mi konstantan upgrade ne odgovara nikako. Pogotovo sto necu moci imati jak racunar na taj nacin nego uvijek dobru sredinu...