1950pro na agp?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by dmr, Mar 14, 2007.

  1. Raptor

    Raptor Aktivista

    Samo kazem da si uz malo vremena mogao srediti da imas PCI-E, a istu kartu, uz istu cijenu. Pa ako ces uzimati sta bijesno kasnije, imas bolje sanse da se rijesis i a potencijala za laksi upgrade, u obliku zamjene karte ako propadnu planovi
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    da sad kupujem proc, bio bi to ili 3600+ X2 ili E4300. E4300 jedino u slucaju da imam cca 300KM za proc(+ sto treba uracunat i skuplju maticnu).

    BTW ocekuje se veliko pojeftinjenje svih procesora sad u Aprilu.

    http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di ... undup.html
     
  3. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma fazon je sto cu da ostavim ovu kantu da mi radi pod linuxom non stop na netu. Malo da eksperimentisem s njom da mi radi kako server, router itd i da se preko njega kacim na net. Samo navaljat jos koji disk u njega. Ali o tom po tom ... dok dodje do toga ko ziv ko mrtav. A sto se tice te zamjene u pravu si da se moglo odraditi samo kad skontam nesta nema puno smisla kad cu raditi ovo gore navedeno

    @Stiv:
    neka ih samo nek ratuju cijenama. Nama ostaje samo da trljamo ruke.
     
  4. Raptor

    Raptor Aktivista

    Ako ces raditi gore navedeno, odnsno mijenjati tako brzo. Zasto ne uzeti agp kartu od 100-200KM, pa kasnije iskesirati za mainstream nove generacije? Kontas li sta ti zelim reci? Mislim opcenito mene ne interesuje, nego pare su pare
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Treba se igrati do tad :D, a da bi mogao igrati "normalno" igre jos dvije godine trebalo mi je nesto jako...
     
  6. Raptor

    Raptor Aktivista

    Onda je, hajd ok. Nekako.
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    heheh ja sada ne mogu da se igram sa ovom konfiguracijom normalno, a ti bi da igras jos i dvije godine...... :p
    :wink:
     
  8. Raptor

    Raptor Aktivista

    Tuzno...stvarno
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Fakat mi nije jasno kako ne mozes. Ako tu mislis na stalkera i slicna sranja, onda si u pravu. :mrgreen:

    Mislis da te proc koci? Probaj ga spustit na default pa ces vidjet da nema neke razlike. ;)
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    x1950gt 330km, pci-e.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    That's what I am talking about. :D Grafa je je svega 5% sporija od X1950Pro. I sam cu je uzet.
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija


    ev sada mi je proc na default, jer iz nekog razloga stalker se nece ni instalirati na na visti uz ovaj overclock....., jednostavno zbuksa ( zaledi )se komp i to je to....... stoga ev ma na stock od 2200 Mhz, dok pod XP sve fercera ko doxa, stime da mi stalker DVD ne ocitava pod XP om a pod Vistom ocitava :?:



    P.S. da li bi pomogoo kakav X2 od AMD a ?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ovisi, velika vecina igara ne zna za drugu jezgru. Eno pitaj stihy-a, on je presao sa 3500+ na E6300...

    Dobitci bi postojali, ali samo u igrama koje koriste obje jezgre. A da pri tome cijede CPU. No, da ne skrenemo previse s teme, dosta od mene :D
     
  14. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ma haj mu ga znaj vise ...
    Opet ona prica da li je pravo vrijeme za kupovinu. Koliko se meni cini najbolje je raditi upgrade samo kad se skupi sta para pa da se uzme ono sto je u tom trenutku najbolje na trzistu i, naravno, sto je pristupacno. A cekati na ona firma izda ono pa da bi ova firma izdala ovo ... nista od toga
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Sad je odlicno vrijeme za kupovinu, Dx9 grafe su ispod cijene, pogledaj samo za 600km mozes uzet 8800 320mb, prije pola godine 580km bila 1950 serija. Diskovi i memorija nisu nikad bili jeftiniji, Athlon X2 4200 300km......


    Pravo vrijeme za kupovinu.