223bw vs L2240pwD

Discussion in 'Monitori, periferija & PC Audio' started by Kingpin, Jun 29, 2013.

1. Kingpin

Kingpin Aktivista

pozic
    covjek prodaje ova dva monitora ista cijena 140 km, gledam iste specifikacije skoro oba led dvi, samo kad googlam samsung izbaci repair kit, ponuda naponski sklopova..

koji je bolje uzeti i vrijede li uopste 140 km.

edit Samsung SyncMaster 223bw Lenovo L2240pwD samsung i lenovo su :)

2. Dog_Father

Dog_Father Moderator

Lenovo ima pivot, till, podesavanje visine. Nisam siguran da Samsung sve to moze, pa vidi ako ti nesto znaci.

3. Kingpin

Kingpin Aktivista

odustao sam, polovni su nista gore ako crkne za kratko vrijeme. nema monitora bez 500-600KM izgleda

4. Bio_Sam_Zmijanac

Bio_Sam_Zmijanac Overclocker

200 KM ti je nov LED 1920x1080 monitor.

5. Alibegovic

Alibegovic Veteran foruma

Kakav je to led monitor?

6. igor.g

igor.g Komšija

garant neki na 22 low end da ne moze biti gori, a gdje 1080p i 22 incha ne mogu zajedno nikako

7. NAILS

NAILS Veteran foruma

Jaran prije par mjeseci kupovao monitro. Svi su 22" sa 1080p panelom. Nigdje nit ijednog nisam nasao sa 1680x1050. Mislim samo da je jedan u genelecu bio.

8. Bio_Sam_Zmijanac

????? Veću glupost nisam čuo, a daj mi razlog zašto 22 incha i 1080p ne mogu zajedno ?
    A evo ti upravo iz geneleca cijena 22 inch 1080p 16:9 led monitora, koji vjeruj nije low end.
    http://genelec.ba/cart.php?sta=view&sid=16&cid=20628
    A imaju i jeftinije radnje, da sad ne rovim po netu.

9. veki81

veki81 Aktivista

Taj ti je monitor blize 300km nego 200km

10. igor.g

igor.g Komšija

Prevelika rezolucija za tako mali monitor, taj u genelecu sa pdv je 280km. Jos nije 22 nego 21.5 "

11. Bio_Sam_Zmijanac

Objasni zašto bi to bio neki hendikep, ja to gledam kao ogromnu prednost. Veći broj pixela na istoj površini. Imam na poslu 1680 a kod djevojke je 1920 i razlika je ogromna a oba 22 inch-a. A kod kuće imam 24 i ne znam šta bi to 2 incha u površini, značilo ogromnu razliku između 22 i 24 da bi taj monitor bio premali za 1080p.

A što se radnji tiče, zanemari genelec, imaju druge radnje. Malo googlaj pa ćeš vidjeti.

Imaš tonu monitora po radnjama evo bezveze sam uzeo cjenovni rang od 200 do 250 KM na piku novi sa garancijom.
    http://www.pik.ba/artikal/7596840/asus- ... 2-led-lcd/
    http://www.pik.ba/artikal/7602906/monit ... ll-hd-led/

12. NAILS

NAILS Veteran foruma

Hajd molimte reci na kojoj udaljenosti čitaš po netu na tom 1080p 22" bez zumiranja ? Daj ba.. je to u kuću ne bi unjeo. 1080p ne moze nikakako biti prednost na tako maloj dijagonali. A 2" su nesto sitno preko 5cm sto nije bas zanemarivo.

JEdino da stavljate 1680x1050 na 1080p monitore.

13. Bonded_by_Blood

Bonded_by_Blood Aktivista

Joj o čemu vi... ne možete ubijediti nekog ko je već "bacio" pare, da je taj proizvod sranje odnosno da nema logike strpat 1080p na 21.5", a i obrnuto. Meni također nema logike ali nekom ta "sitnoća" sasvim normalno leži. Niko neće reć "upravu si, nije prirodno, kupiću drugo nešto", too late sucka :smt003

Stvar je navike i nafuravanja. Par prijatelja ima te low-entry fullhd-ove, meni to ne ide u glavu, jbt na 1600x900 moram nekad zumirati, a druga još bitnija stvar, fullhd monitor, low-hd računar... volim manju rezoluciju ali smooth gameplay.

14. Ninja

Ninja Komšija

Moj laptop ima 1080p ekran od 15,6", sasvim fino se koristim njime. Jest bolje kad se vratim kući i uključim monitor od 24", ali i ono na laptopu daleko od neupotrebljivog.

15. Qler

Qler Veteran foruma

Kad na 4.5'' moze 1080 :) moze i na 22'' :)

16. Bio_Sam_Zmijanac

haha stvarno, vidis razliku u površini između 60 i 55 cm. 24v22
    Ja ti se stvarno divim.

Naravno da ima razlike u pozitivnom smislu, više detalja, oštrija slika, kvalitetniji prikaz. A nikakve razlike nema u zoom-u na mojoj 24-ici tj 16:9 (tj 23,5 u odnosu na 21,5 u 1080p), bar ja nisam primijetio.
    Dol je rezlika između 1680 i 1920 ogromna u prednost 1920 reze. Pa ljudi danas na mobitelima i tabletima furaju na 9' 1080p a da na dijagonali od 55 cm, bude mala za istu, stvarno nema logike.
    Jeste li vi imali priliku koristiti dva monitora sa ovim razlictim rezolucijama, pa uvidjeti razliku, ako niste, manje laprdanja molim.

17. AhmeT

AhmeT Overclocker

Kod mene je na 15.6'' 1680x1050, i na pocetku sam ono radio skaliranje citavog interfejsa jer je bilo presitno, posto sam bio na 19'' 1440x900 na to pa je bila poprilicna promjena, ali sad je vec OK i cijenim ovaj "dodatni prostor" :)

18. NAILS

NAILS Veteran foruma

Tale - Druze moj ja ne moram da zoomiram.. kao prvo, kao drugo 1080p na 5" ekranu je prodavanje magle ma ko sta rekao. Naravno da mozes vidjeti razliku u odnosu na 720p na toj dijagonali ako je trazis ali današnji mobiteli nemaju vise sta ponuditi pa su zgurali 1080p panele da se prodaje a to sto jede resurse je drugi par cipela.

32" 1080p je meni tek taman za monitora. Nravno da bi ga koristio sa metra i nesto ali 1080p na 22" ne ide.. mroas zumirati ili gledati u monitor sa pola metra. Mozes se naravno i furati pa gledati sa metra sa glavoboljom.. zsto mi to treba. Neka hvala. Da ne kazem da djaba jede resurse za gejming.

Rezolucija nema veze sa performansama i to oštrije folove ostavi nekome drugome. Slova na ovome forumu zauzimaju isto piksela na mom i tvom monitoru a ti sada pricaj nekome drugome da su prednost ti tvoji manji pikseli.

19. Bio_Sam_Zmijanac

Ja ne znam o kakvom ti zoomiranju pričaš. Znaš li ti šta je razlika od 300 u širini i 30 u visini, koliki je odnos izmedju ovih rezolucija. To ti je kao da poredis 1024x768 i 800x600 a prije je to mnogo značilo na istom panelu..
    Pikseli su uvijek iste velicine, samo ih je u ovom slučaju više na istoj površini, tako da je veličina teksta na 1920 i 1680 ista. Samo je na 1920, tekst sa više detalja zbog toga što se na 1mm2 nalazi veća gustina pixela. 1680 je teški fail na 22-incha u odnosu na 1920. Gledam to stalno i redovno tako da znam o čemu pričam.
    Ne vidim logiku da gledas u monitor sa pola metra ako je veća rezolucija. To za gejming se inače radi o par frejmova.

20. dmr

dmr Veteran foruma

pikseli nisu uvijek iste velicine, velicina texta nije ista na razlicitim rezama na panelu iste velicine jer winsi ne rade tako.