223bw vs L2240pwD

Discussion in 'Monitori, periferija & PC Audio' started by Kingpin, Jun 29, 2013.

1. NAILS

NAILS Veteran foruma

EDIT: Izbrisah post, pretekao me kolega ..zato i spominjem da li radiš zoom te mi nije jasno kako moze biti iste velicine slovo kod mene i kod tebe a ovo sa starim rezama ti nije fer poredjenje. Te reze su generalno bile zrnaste te su se vrtile na CRT-u.

I opet mi nisi odgovorio, sa koje udaljenosti gledas te monitore ?

2. dmr

dmr Veteran foruma

3. NAILS

NAILS Veteran foruma

Hm.. da.. my bad, ali u praksi teskt izgleda sutniji bez sumnje. Sada sam napravio resize i priznajem da nije "ogromna" razlika ali ipak postoji te stvara dozu vise naprezanja ako bas nisi blizu monitora i opet tvrdim kao sto sma i prije, da sajtovi koji imaju sitniji font od ovog na HWB-u postaju "ne-čitoljivi" kao npr mobilnisvet.com i radis zoom sto sam opet govorio, ako zoomiras zasto onda ne kupiti 1680x1050 u startu.

4. Bio_Sam_Zmijanac

Bio_Sam_Zmijanac Overclocker

Gledam sa oko pola metra
    Vjeruj razlika između 1920 i 1650 je zrnasta. Bar ja tako vidim stalno. Jer sam na obje rezolucije često. Paneli su isti, tako da ne bih rekao da je do panela.

5. NAILS

NAILS Veteran foruma

Da, zato te cijelo vrijeme pitam sa koje udaljenosti gledas. Sa pola metra jasta neko 1080p dodje bolji izbor.

6. Haker

Haker Veteran foruma

Pa odakle ce gledat, nece sa 3m. :lol:

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2

7. Bio_Sam_Zmijanac

Pa ja sam sa pola metra gledao i staru 15-ku, gledam i 24-ku danas.

8. Sena

Sena Veteran foruma

Ja sa pola metra gledam 1440p. :mrgreen:

To da se radi o par frejmova moze se noobovima prodavat, najveci hit za performans je zapravo rezolucija, zajedno sa msaa, ssao i ostalim zaebancijama koje ne mozes ni skontat.

I da kod mene na dell2713 je text pravo sitan.

9. Bio_Sam_Zmijanac

Priznaj ba sena, da si dosao da se pohvališ kakav monitor imaš. Nije bitna rezolucija niti frame.

10. Haker

Haker Veteran foruma

Pa svi gledamo sa pola metra, neces sa tri. Stvar je da lik nema veze o cemu prica, a non stop to radi. Ubi forum.

11. NAILS

NAILS Veteran foruma

Pusti ga ba. Nemoj ga tjerati dok je jos malo sa nama. Ode sena u mornare. Taj vise nema ni kompa. A monitor je koliko vidim tauzenka. Mada ce vjerovatno spustiti na 700 obzirom da je sada otjerao i ono malo mušterija sa komentarom.. hahhaha..

12. Sena

Sena Veteran foruma

Yup, to maher zbog tebe.

A to haker ne znam jeli se odnosi na mene da nemam pojma o cemu pricam, a i nije me briga.

13. Bonded_by_Blood

Bonded_by_Blood Aktivista

Moderacija treba malo da počisti ova sr*nja i prepiranje u zadnje vrijeme (da, svjestan sam da je i ovaj post višak, brišite),
    forum liči na takmičenje "ko ima veće komplekse", ko zna, ko ne zna materiju... chillax a little jbt

14. Haker

Haker Veteran foruma

Na Nalisa se odnosi, na koga bi drugo.