270x pcs+ gpu problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Mujka, May 29, 2016.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    Pozz raja
    Imam problem da nakon sto instaliram gpu drivere prije wellcome screena komp zaledi (to znam jer numlock ne reaguje) a ekran je ono ko upaljen al samo crno nije u standbyu karta je powercolor 270x pcs+
    bez drivera tj sa onim vga standard komp radi normala boota fino sve ok
    danas sam komp propuhao i na kompresoru ocistio i karticu al nije nista pomoglo
    testirao sam memoriju ona je ok
    znalo se desit da nekad i upali sa normlanom rezolucijom al nakon kratkog vremena 10-20min slika samo pocrni isto kao da ima kratki spoj opet kom zaledi
    ako ima ko kakav savjet kako da utvrdim da je 100% do grafe tj mozel se kako fixat nek javi :)

    hvala :smt006
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Je li se to pojavio problem ili si tek kupio grafu? Ja bih pokusao sa ciscenjem kontakata i pci ex slotu, tj. na strani grafe predjes kontakte sa alkoholom pa ustekaj vise puta.
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    Pojavio se tek problem ispuhao sam komp odlicno evo sad sam isto probao u drugom slotu ista stvar

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    To su sifati da karta odlazi u vjecna lovista.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nadajmo se da nije. Ja sam ta tako ispuhivo kompresorom i sjebo kuler od Gtx 760 polomio lopaticu jednu. Haman treba uzet komprimirani zrak u spreju.

    Probaj kartu u drugom pc da nije ploča?

    Gesendet von meinem HUAWEI GRA-L09 mit Tapatalk
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Kad god sam imao situaciju da grafa radi bez drivera, a nakon instalacije drivera pravi probleme nazalost nikad nisam dobro prosao :(

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    jep, bice da je memorija na grafi prnula ili joj treba dobar reflowing, a probaj alkoholom a ne ispuhivanjem. Kojika je temperatura inace bila u full load?
     
  8. Decerto

    Decerto Komšija

    bit ce da ce trebat reflow..
     
  9. Mujka

    Mujka Komšija

    Ma kartica je drama ima zaista dobro hladjene. Znaci problem je nastao prije propuhivanja itd. Probao sam zasad alkoholom i u drugom slotu odo sad kasnije kod jarana da probam i u drugom kompu dal radi. A imatel mi koga u tz preporucit da to radi profesionalno jer šteta da propadne xD.
    Hvala svima na odg

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

    Reflow je radio ingel ja mislim, provjeri i u genelecu kod Struje u servisu.
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    Provjerio sam sad kod jarana isti problem znaci do prije wellcomr screeba i to je to gsje se sad nalazi ingel?

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Na kraju stupina u trznom centru preko puta Hametove pijace


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  13. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    VGA cip je u pitanju. Reflow bi mozda pomogao sa ozbiljnom opremom. Reball bi sigurni otklonio problem ako je samo do lemova izmedju cipa i PCB-a.
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    Jel rade to u genelecu/ingelu? Ili ako nista mogu i u sa poslat karticu ako bas ovi to nerade.

    Nasao sam ovog lika
    http://www.olx.ba/r/9652038/172509
    Djelujel mu ok oprema? Kaze 40KM reball jel ok cijena?


    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja bih ovo sam probao pa ako ne uspije onda na reballing, ako to uopste radi i ovaj tip. Vjerovatno ce samo uraditi reflow.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

    evo ga update
    nosio sam ovom liku sa pika karticu znaci otprilike 10 minuta je trajala procedura sa laserom
    kartica radi sad ok evo bas probam bf 4
    hvala na savjetima
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    je li skidao chip pa radio reballing ili samo grijo chip?
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    samo grijao sa laserom 20KM kosta
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nadam se da je barem prvo zagrijao kompletnu karticu, a ne samo mjesto gdje se nalazi GPU...
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    Koja je logika iza toga

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk