270x pcs+ gpu problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Mujka, May 29, 2016.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    PCB ne bi smio biti izložen visokoj temperaturi samo na jednom mjestu, zbog potencijalog savijanja i rapidnog širenja komponenti. U svakom boljem reballing/reflow tutorialu se to spominje.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Koristio je ovu masinu http://img.diytrade.com/cdimg/1206252/1 ... Rework.jpg

    Znaci isao je ovako
    2 do 4min je polako grijao do 35 40c nakon toga do 85 onda je stavio neku hemikaliju okolo gpu chipa i pustio malo da odstoji 1 2 min nakon toga je dizao temp mislim preko 100c cak mislim da je na kompu pisalo 185 ne znam jel kartica toliko bila al et zasad radi ok. I na kraju je hladio.

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sve je to ok, ali kažem da je potrebno zagrijati kompletnu ploču prije toga, ova mašina to vidim podržava:
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Dobro to zvuci, znaci koristio je i flux (ta hemikalija), trebalo bi to biti ok.
     
  5. Mujka

    Mujka Komšija

    na koju je temperaturu trebao ugrijat ?
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma bitno da ona radi. Svakako nemoj se puno uzdati u nju. Može raditi 3 god a može ti crknuti opet sutra.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne znam sada tačno, preko 40-50 stepeni ja mislim. Možeš naći na youtube-u, ako nema za PC grafičke onda za PS3.
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Sad je jednako dobra, ako ne i bolja, nego prije.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma grijao je 100% ba, koliko sam cito o ovoj masini ima donji grijac koji pogrije cijelu grafu.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Onda je urađeno kako treba, samo znam da se ne smije grijati lokalno.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja ba, dobro je znati za ovog tipa, nisam znao da to neko kod nas radi a pogotovo u Tuzli. I u slucaju da grafa otkaze moze se uraditi reballing.