28" Samsung U28D590D (4K/60Hz) $599

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Peacemaker, Apr 4, 2014.

  1. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    http://www.ncixus.com/products/?sku=95635


    Ako imate prekookeanskih prijatelja/rodbine (cijena vazi za USA i Kanadu) mozete ih obradovati cijenom i zatraziti da i vama posalju jedan :mrgreen:

    Prvo, lose vijesti: TN i labav kontrast. Autor recenzije ovdje: http://us.hardware.info/reviews/5269/2/ ... -lu28d590d tvrdi da je ovaj TN u redu.
    Ako mozete zanemariti provale sa prevodom, ovaj autor ima slican stav: http://gigglehd.com/zbxe/11194044

    Ja sam se na moment zaletio ali sam se sjetio GPU :mrgreen: Nema smisla ni pokusati bez minimalno dvije jace kartice ako je igrati sta novije.

    U svakom slucaju dobre vijesti, jer ovaj monitor obara cijene veoma rano u dolasku na trziste 4K kategorije. Kad dodje vrijeme za novi stroj, ocekujem jako pristupacne cijene.

    [​IMG]

     
  2. jakuza

    jakuza Aktivista

    Cjena sve govori ne treba tu nitko da radi ne znam ni ja neke testove ,kalibracije,vršna mjerenja, TN je takav kakav jeste.
    cca 600 $ za 28 4k monitor se u ovom trenutku čini smiješno,jer asusov PQ321QE je 5-6 puta skuplji od tog modela ,mora da su ovi u asusu budale.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Razmisljam o ovome monitoru da kupim.

    Zna li netko kako se dođe do 60 Hz, jeli single ili multi stream?
     
  4. black

    black Komšija

    monitor je single stream , bilo je nekih problema sa AMD karticama , neke mogu samo 44Hz
     
  5. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Cijena se konacno vratila na $599. Trenutno $579 na ncixus stranici.
     
  6. black

    black Komšija

  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Mene i dalje interesuje kako ljudi rade scaling na tim 4K monitorima.. nikako ?
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: 28" Samsung U28D590D (4K/60Hz) $599

    Kakav scaling? Promijene rezu? :)
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne, kazem sitno je na toj dijagonali sa 3840x2160. Moras u windowsima podesiti csaling ali recimo sta je sa thirdparty aplikacijama ? Na njih se to ne odnosi a i na neke windows aplikacije scaling ne bude apliciran kako treba.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Za aplikacije koje ne podrzavaju prebacis na 1920x1080 :D
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Jeste ali gubi smisao 4K monitora.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    jest al opet poklapanje pixela 1:4 ti daje dobro rjesenje za aplikacije koje ne podrzavaju.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam ali kažem ti, u ovom stadiju 4K nema nekog smisla ako pravis od njega 1080p. Ako je tacno, primoran si da koristis IE jer se na njega primjeni windows scalin ?

    Ne vidim zaista svrhe.

    To sto 4 piksela prave jedan na 1080p je super stvar za oštrinu ali zasto za te pare ne neki full hd IPS kvalitetan panel in the first place.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da IPS se podrazumjeva, ni ja nikad ne bih razmisljao o 4k tn displeju. A bude bolje u igrama :D a i buducnost vjerovatno donosi prilagodjavanje aplikacija 4k displejima.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    4K je buducnost i to je ok ali u ovom stadiju, u ovoj tranziciji. Mislim da ima boljih investicija.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da, po meni je 4k trenutno rezervisan za "zaludjene" gamere, koji imaju po 4 grafe od 5000KM :D
     
  17. black

    black Komšija

    Re: Odg: 28" Samsung U28D590D (4K/60Hz) $599

    Evo ima i kod nas 4K Samsung.Ovo je u Imtecu.
    [​IMG]