2xPC-a / 2xDoma u 1xLAN

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by tex-rec, Mar 4, 2008.

  1. tex-rec

    tex-rec Novi član

    Pozdravljam sve.
    Pitam se vec danima dali je moguce ostvariti LAN Mrezu, al sa dva razlicita racunara, iz dva razlicita doma, To naprimjer et sada da ja stavim tebe u moj LAN i da dijelimo podatke ili (čalam neke igre) kao da smo u jednoj sobi u jednom LAN na jednim switchu.

    Hajde ak ko zna nek mi to objasni, potrebno mi je za posla pravo...
    Odgovori mogu ovdje a i na email: [email protected]

    Unaprijed hvala onima koji ovo znaju!!!

    PS: Trebami tacno citav opis sta sve trebam uradit da se to ostvari, a negdje sa to podavno cito da je moguce, samo veze nemam kako...
     
  2. Looney

    Looney Komšija

  3. tex-rec

    tex-rec Novi član

    a postojil mogucnost bez ikakvih programa ili kao ovog hamachi-a.Vec direktno na my network playeces da se ocita naprimjer od nekog drugara racunar.=??

    Ono bas standard LAN.Samo eto sto smo sa dvije razlicite strane,ne na jednim HUB-u
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Koliko ste daleko?
     
  5. tex-rec

    tex-rec Novi član

    pa jedno 3-kilometra.A sta to ima veze. mislim,neplaniram sigurno razvodit kablo od kuce do kuce,he he...
    ne ne. reko sam 2xPC 2Doma na 1xLAN
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne mozete napraviti LAN na toj udaljenosti, berem ne bez ozbiljne investicije. Jedino vec spomenuti hamachi, s tim da morate obojica imati pristup internetu.
     
  7. tex-rec

    tex-rec Novi član

    ovako...mislio sam ovako..

    imam PC na NETu je, drugar takodje ima PC i na NETu je,eh sada me samo zanima kako preko tog (NET)a da se spojimo na LAN,kako sto uradimo i kada on dodje meni,pa se spojimo preko ovog jednog te istog HUB-a sto koristim za internet,i da se igraju neke igre na LAN ili mjenjamo podatke.Znam da moze,al ne kako.!!!
     
  8. Looney

    Looney Komšija

  9. tex-rec

    tex-rec Novi član

    OK..EV Registrovo sam se na ovaj (https://secure.logmein.com/products/ham ... sp?lang=en) i skino sam sada ovaj hamachi..Sta sad..Dobio sam neki IP koji mi na vrhu programa ovog stoji,i ev napravio sam sada jedan Network sa imenom TEX-REC-TMN,
    sta sad sa ovim..=??

    Daj malo pomoci,lahko je link zalijepit...hehe nemoj me pogresno razumit..
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  11. tex-rec

    tex-rec Novi član

    Kada podignem ovaj program, kaze (You trial premium license has expired.Clik here for your options (https://secure.logmein.com/products/ham ... 719820436f)
    I sta sad , moram kupit ovaj sof ili sta=?

    A postavio sam ova IP sto sam dobio u network places i mogu icu,al nece da mi primi share failove..
    Nejasan je meni ovaj program, pa cak i ovi tutoriali nepokazuju ono sto mi treba..

    Program je promasaj,mislim...

    Evo slike:

    [​IMG]

    A sve u svemu, kako ja sa ovim da radim u LAN-u,nejasno mi je...Tamo trenutno samo imam sada sto sam dodao ovaj IP gore navedeni u Network Places:
    Al veze nemam kako sada ja tu da smijestim svoje share podadtke da bio =???= neko to mogo znaci skidat..

    Evo slike:

    [​IMG]

    PS: Nemoj te se majketi sada smijat mojoj umjetnosti sa ovim opisom..he he :D
     
  12. tex-rec

    tex-rec Novi član

    Neznam ljudi ev sve sam uradio i konectovani smo na ovim Hamachi-u al mi se na lanu ni za lijeka nemozemo naci,niti u systemu niti na igrama..

    [​IMG]

    Tako da idalje trazim soluciju kako 1xPC-1DOM + 1xPC-1DOM u 1xLAN preko interneta spojit...

    PS: Momci ipak vama hvala sa ovim ,he he, hamachi-em....
     
  13. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    To se cesto desava, te je potrebno samo FW iskljuciti i pokusati.
    Obavezno jedan drugog pingat.
     
  14. tex-rec

    tex-rec Novi član

    sve uradjeno...FireWall OFF na oba racunara,i kada smo se konnektovali islismo ono na desnim pa na PING,ma sve smo odradili al ne-j-be..
     
  15. tex-rec

    tex-rec Novi član

    ljudi mozel pomoc oko hamachi-a,sredio sam sve u LAN,odnosim se na operativni system,znaci na MY Network Places smo sve sredili i mozemo sada bez ikakvih problema da mijenjamo podatke kao sto smo mogli i direktnim spojem na jedan HUB.
    Sada mi nije jasno,zato na na igricama nece da pojavi,kao sto smo mogli,nece jednostavno da nas izlista,testirali smo na COD2 i 4/NFS Carbon i Most Wanted,TrackMania Nations i United-u.
    Nema sta nismo pokusali.Ajde ako ima ko kakav savjet sta se treba sada jos prestimat,stvarno bio bi zahvalan.

    Veliko pozdravljam..
     
  16. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ne mogu sve igre ;)
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    ... neke zahtijevaju neke dodatne postavke. Google is your friend ;)
     
  18. tex-rec

    tex-rec Novi član

    al ovo su igre koje smo vec igrali na LAN samo sto smo onda igrali preko direktnog spoja,mislim oba PC na jedan HUB,sada radimo preko dva HUB-a putem interneta,i sve ok samo sto nece da nas u igrama izlista ,ma ima caka.Daje vugla...