3770K temperature

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by heroic, Jan 27, 2013.

  1. Preska

    Preska Novi član

    Evo moje iskustvo sa 3570K i sa offset voltazom, mozda ti pomogne:
    U bios-u pod AI tweaker podesis CPU voltage na offset,
    Offset voltage postavis na -,
    CPU offset voltage postavis 0.050.
    Ovako mi je u loadu voltaza oko 1.08 V i dovoljna je za stabilan rad na 4.0 GHz, a da temperature ne prelaze 60 stepeni.
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    promjenio turbo na 3.7GHz za 3-4core, 3.9 za 1-2, leti bez problema. Asus AI suite govori temp oko 55-60 varira, dok realtemp pokazuje coreove na 80c. Koristio intelburn i ponovo stavio pastu.

    Idle idalje 40-45, ali eto barem mi load nije toliko :/
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam sinoc uzeo i5 3550 i obicnu plocu h51m-p21 i upalim kad temp 43-47 gledam ne mogu vjerovat, jeste da je stock kuler ali opet sjeb.
    Fino skinem kuler kad imam sta vidjet, paste ni na mapi, vjerovatno ona pasta od 3km i to skorena meni zao procesora bilo.

    Onda stavio novu pastu, sad temp u idle oko 30c :)
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Obicno na Asus ploci imas opcije kroz OS, kao ASUS Turbo Key, Turbo V.... ili kroz bios performance, standard i energy efficient.

    Neke imaju dugme/prekidac za pojacan rad ;
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Da ne otvaram novu temu, promjenio pastu na CPU, znaci i7 2600K @ stock uz Noctua U12P (2 venta). I kako god, pod Prime95 (small FTTs), Core 1,3 i 4 odu na 61 C, a Core2 ode na 67 C. evo 5x skidao cooler i nanosio pastu na sve moguce nacine, ali opet ovaj Core 2 bude 5-6 stepeni veci od ostalih.

    jel ovo normalno?
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sredisnja jezgra je uvijek najvruca.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    To je normala, kod mene 2500K na 4.7GHz, u P95 temp su 61/66/69/67 stepeni, i tako je od prvog dana kada sam instalirao procesor.
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    ok, thx. sada probao rendanje u 3d maxu, full load,core 1,3,4 idu do 55, core2 do 59. Ok je to.