1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    e ovo je uber cudno
    opet cu spomenuti vantage jer mi je to neka usporedba
    meni je svaki megaherz procesora davao par poena a da ne govorim kakva je bila razlika izmedju 2.66 i 3.7 ghz kao nebo i zemlja
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Last edited: Feb 11, 2018
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To se meni desilo kad sam previse isao sa cpu-om, istina ne u ovom 3dmarku. Ono sto pretpostavljam je da ti TM2 throttla procesor zbog temperature, ne kazem da ti je temperatura previsoka, nego da se taj mehanizam ukljuci ako recimo senzor daje pogresnu temperaturu ili ako nije dobro kalibriran. Vidim da si za 4GHz digao napon na 1.5V, tako da je stvarno mozda do toga.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Moguce je, inace procesor je rijetko na tako velikim frekvencijama pa nije sve istestirano, vidjet cu sta jos mogu uciniti. Nego me interesuje physics test, jel on ovisi od graficke ili procesora? Vidim kod Enisa 22 FPS sa GTS 450, a ti i ja imamo odprilike oko 9 FPS sa GTX 460? Da nas Enis ne levati? :)
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Physx test je skroz do procesora. Core i7 950 je i na defaultu strahovito jak.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Eto vidis ja mislio do graficke, onda se ni neisplati klokati C2D procesor za par FPS. A Enis je kloknuo ovu GTS 450 da valja, strasno. :)
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    GTS450 se clockaju jos bolje nego GTX460. Mada je i moja GTXica dobra po tom pitanju, ide 900+ za GPU i 2200MHz za memoriju. Jedini problem je sto CPU ne moze pratiti.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Reventon, probat cu te da se "skinem" s ovom karticom sutra, vidjet cemo da li ce biti moguce:)

    Takodjer, Reventon i Sena, kada zelite da URL bb kod iskoristite te napravite ovakav link, potrebno je da koristite format rijec.
     
    Last edited: Feb 11, 2018
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  11. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Hahaha, kad se sjetim proklinjanja losih primjeraka Q6700-ica... ali su fantazija za pare za koje su dobijeni 8)
    Dobri clockovi na grafi btw.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A jest los primjerak. :D Sve preko 3.2GHz je previse za njega, 3.4 s da navuc nakratko, ali trazi previse soka. Da, bio je jeftin, jos i sad se moze prodat za pribliznu svotu u odnosu na ono sto smo platili. :smt003

    Grafa je zvijer, nema sta. Da mi je kakav Core i7, probilo bi se 4.5k garant.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Heh, moj q6600 ide bez problema na 3,6 a moze i na 3,75 za neke stvari kao sto su wii emulator :). A u vantage cpu2 phisics test itekako zavisi od grafe (nvidia physx-a).
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Stevo, na koliko si digao voltazu GPUa za te clockove?
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dokle je moglo. :mrgreen:
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @ Enis: Ma skinut ces me sa procesorom, neces sa karticom, mada sumnjam da nemas nesto jace u budzaku. :) Ova moja GTX-ica nece preko 850 MHz, mada nisam dirao voltazu. Danas planiram svjezu instalaciju win7, pa ponovo u akciju. :)
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kolika ti je default voltaza?
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    EVGA OC Scaner pokazuje 1.025V
    EDIT: Evo ga i novi scor 3509 sa svjezom instalacijom win7
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Maloprije instalirah MSI Afterburner, hajd reko da preko njega probam OC kartice, nakon cega je uslijedio brzi uninstall. Hih, nikad vise svega mi, kartica poce sama obarati frekvencije GPU na 405MHz u load i 50 u idle, niti sam dirao voltazu niti radio OC. Cak i kada sam podigao na 900 MHz ostalo je na 405. :roll: Evo sad sve normala, a vidim po netu masa svijeta se zali na isto, neznam jel neko ovdje imao tih problema?
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nesto ti skroz slabo ide ta GTXica. Nije valjda da memorija nece preko 1900MHz? Meni na GPU na 1.025V ide do 900MHz, otprilike. Inace mi je default napon 0.967V, tako nesto. Inace je drzim na 0.85V, dovoljno za 700MHz GPU. :)

    Sto se Afterburnera tice, nisam to zapazio, odnosno nisam imao takvih problema. Pokreni Kombustor pa vidi taktove, morali bi biti oni 3D.