3dMark05 Scores

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by QuiGon, Feb 20, 2006.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Skinuo sam 3dmark 03,05,06 ali samo zato da vidim kako izgleda, nista drugo... na kraju ispalo da su 05 i 06 isti, samo sto su stavili pun kupus HDR-a i malo povecali rezu textura... u svakom slucaju, jadan komad softwarea....
     
  2. FearLess

    FearLess Aktivista

    06 uopste nije neki novi 3dmark to je samo upgrade novi ocekujte 2007 godine sa dx10
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    06 profitira od dual core cpu-ova, tako da nije baš isti ko 05 :wink:

    @fear... pa nećeš valjda usporediti x1600 vs. xxxxxx na temelju marka05 :roll:
     
  4. FearLess

    FearLess Aktivista

    Znam ja da je to sintetika alinek neko od njih sa 6600GT pokrene oblivion sve high 1024*760 HDR AAb u 30fps,nemoze jer samja imao 6600GT i neide preko normala ako neklokujes
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ma sve super (oblivion nije), ali za cijenu x1600 bi ja ipak pogledao šta nvidia nudi.
     
  6. FearLess

    FearLess Aktivista

    ja platio 99$
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    pa to ti je dosta za used 6800gt :wink:
     
  8. FearLess

    FearLess Aktivista

    Govorio sam da necu raditi OC ali jednostavno to je jace od mene uradio sam OC samo da vidim score u 3dmarku 500/800 na 550/900
    [​IMG]
    i eto zamalo 4500markova
    btw. OC sam samo koristio za vrijeme testa sad mi je ponovo sve na default clocku
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    ajde ti skini fraps i napravi neki normalan test :wink:
     
  10. Eustace

    Eustace Aktivista

    meni 7600gs daje (klokana) 4711pts default opcijem svi testovi... znaci jaca od x1600
     
  11. FearLess

    FearLess Aktivista

    @syss sta se palis na moj 3dmark score tema je 3dmark05 scores i ja samo postam svoj score ako ti moj score smeta neobracaj paznju na njega
    ljubomora, ljubomora je osobina tvoja najgora,diskusija srtobom je poput zatvora



    @eustace show me some screenshots
    btw. moja graficka je u rangu za 7600GS i daje nam otprilike jednake scorove jer ja nisam uradio veliki OC
     
  12. Eustace

    Eustace Aktivista

  13. syss

    syss Veteran foruma

    :smt078
     
  14. Sleeper

    Sleeper Komšija

    "diskusija srtobom je poput zatvora" pa niste vjencani [​IMG]
     
  15. Ace_

    Ace_ Aktivista

    meni 9550 daje 1540 bodova na dole navedenoj konfi, u mom se slucaju clock itekako isplati, nekuzim sta se odjednom bojite OC-a, meni je sve sto sam od komponenti imao bilo overclockano do maximuma, naravno bez ijednog artefakta i sve je bilo stabilno i u najgorim testovima, SuperPi, Prime95, overclock je samo izvlacenje onog najboljeg iz hardware-a
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Sinko dragi, pa kad budes imao mid-range komponentu poput graficke od 400-500 maraka pa budi tako pametan pa je overclockuj a ne pricati kako si overclokirao graficku od 50 maraka. Naravno da te briga sta ce se desiti i oce li se sta desiti, pricao bi ti drugu pricu da imas jace komponente.Overclock je kurcenje i budalastina pogotovo za one koji imaju mid-range i high-end komponente. Overclockuju debili da bi umjesto 7000 u 3d marku 05 imali 7500 bodova i time dovode u pitanje radni vijek komponente zbog koje nemaju hljeba da jedu. Ko god misli da je pametno to raditi i potpuno bezopasno samo naprijed!
     
  17. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Malo je tvoj stav grub po ovom pitanju, Nani, OC je stvar prestiza i jako zarazan hobi. Ko dovoljno vremena/novca investira i studira svoje komponente moze malo ubrzati bez ugrozavanja stabilnosti i skracvivanja vijeka trajanja komponente...

    Naravno, situacija je potpuno drugacija kad se amateri prihvate OC-a i odmah siluju MB, CPU, GPU itd... I tek nakon sto se sistem smrzne/reboot-a, tek tada se pitaju o kljucnim stvarima. Nemaju blage veze, umjesto da zaplivaju na google oni ovdje pitaju a cak i neznaju kako zatraziti pomoc, ne daju informacije o komponentama, moras cijediti informacije a jos znaju biti drski... Syss je najbolji primjer, njega covjek napade na nekom topic-u.

    OT, sorry...
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator


    A mogao si jednostavno reci "Ja nemam muda" bez da nazivas druge debilima.
     
  19. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Za OC treba imati vrlo malo muda, puno vise treba imati mozga, dao sam ja za svog Bartonca 220KM ali sam ga prvi dan odmah clockao i trazio mu stabilni maksimum, nisam ja mulac koji ce sjebati hardware divljackim clockom, iz svog kompa sam izvukao maxsimum a ljudi ko sto je Nani ce davati 300KM za recimo Athlon3000+ dok cu ja dati 200KM i clockanjem ustediti 100KM, isto je i sa flashanjem BIOS-a recimo, ako ne pokusas neces nikada nauciti, prije clockanja naravno treba imati iskustva i citati dosta foruma ali cudim se Naniju koji izgleda kao da se dobro kuzi u hardware i toliko uvjek se trudi da koristi te strucne rijeci i onda se boji overclockanja
     
  20. Nani

    Nani Komšija

    Ace moje rijeci nisu bile tebi upucene nego sam pricao opcenito, i ja bih clockao te tvoje komponente jer bih zaista i imao potrebu da ih clockam, hajde da vidim nekog ko je jedva skupio recimo za 7600gt ili 7900gt/gtx da je overclockira. Sta pricate, lako je Peacemakeru pricat iz amerike o overclockingu jer moze tamo nabaviti high end komponentu za cijenu koju mi ovde kupimo neki srednji rang. Primjera radi u Plusu je 79500GTX 1200 maraka u AmericI SAM JE NASAO ZA 500 DOLARA. To je 800 maraka a necu da pricam o nasim i standardima i placama na zapadu. U bosni se nema novaca i o tome pricam i samo bi budala kad vec digne kredit ili skupi nesto novaca pokusala da radi 3d marka dovede ispravnost komponenti u pitanje. To ce mi neki sad reci da ljudi overclockuju procesore ili kartice da bi umjesto 100 fps-a u nekoj igri imali 120 ili da bi igrali na 1600*1200 rezoluciji. Dog father ja nikog nisam nazvao debilom sa ovog foruma niti je to kome bilo upuceno, pa molim te ne izvrci moje rijeci i dobro procitaj sta sam napisao. Debil je svak onaj ko da 1000 maraka za karticu i overclockuje. Radi cega, za sta. Recimi jedni ugru koja danas 7900GTX nece zavrtiti u 1280*1024 sa full detaljima i candy eye postavkama preko 60 fps-a. Jednu jedinu igru reci. Onda mi reci da li postoji ikakvo logicno objasnjenje za overclocking takvih komponenata. I da ja nemam muda kako si rekao da overclockujem nista, znas zasto, jer imam mozga a nemam potrebe za tim. Jedno je biti fanatik za hardwareom ali skroz druga je stvar u nasoj situaciji neimat mozga i kurcit se radi drugih!