5.1 sistem savjet

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by twicker, Nov 19, 2010.

  1. twicker

    twicker Novi član

    Pozdrav svima.
    Imam TV Panasonic G20 ES na koju mi je prikljucen PC. Prije svega zelim da kupim neke zvucnike do 300KM eventualno 400. Koji je vas savjet sta bi trebao kupiti i kako spojiti? Moja neka zelja bi bila da taj sistem koristim i kada gledam tv i kada npr gledam film na pc-u ako je moguce. Molim vase savjete.

    Hvala i pozz.
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nemas bas neki izbor u tom budzetu. Ja bih isao na Genius SW-HF 6000. Eventualno neki jeftiniji polovan AV receiver i par zvucnika, pa da dokupis ostatak naknadno.
     
  3. twicker

    twicker Novi član

    Evo uzeo sam SPEAKERS GENIUS SW-HF 5.1 5050. Nakon par dana poceli su da mi krce kad pojacam na veci volumen. To se popravi kad smanjim zadnje zvucnike skroz al recimo na maxu krce ne mozes nista cut. Do cega moze bit?

    Usput, uzeo sam SOUND CARD ASUS XONAR DG 5,1 zbog ovih zvucnika.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Reklamiraj ih odmah. Zvucnici najcesce krce kad su "poderani" preglasnim slusanjem ili kad pojacalo nema dovoljno snage.
     
  5. SIKO

    SIKO Novi član

    za te pare (400km) si mogao uzeti samsung ili lg kucno kino s receiverom i dvd-om u jednom + 5.1 samostojecim zvucnicim koji rade perfekt preko optickog izlaza tvoje kartice, provjereno jer mi prijatelj to ima i radi skoro kao moj yamaha odvojeni sistem s drvenim samostojecim kutijama i aktivnim basom, samo sto nema snage kao yamaha, al bude dovoljno glasno na 60% pojacano za gledanje filma!

    evo ga za 300km polovno isto kao kod prijatelja mi:

    http://www.pik.ba/artikal/2176180/kucno ... zvucnika-/
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jos da tema nije stara godinu dana....