5.11.2005 Program dana - RxTx

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Zeleni, Nov 5, 2005.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Dosadno mi pa bulaznim o nekim novim pizdarijama. Znam da svako ima svojih programcica, vrlo kul, al rade svoj posao. Sto je najgore nisu poznati siroj publici.

    Danas, RxTx. Programcic poput dumeter-a i netlimiter-a(ovo manje vise) koji pokazuje kako sta i gdje se desava na tvojoj mreznoj kartici. Malen, ne uzima resurse, i radi svoj posao veoma dobro.

    Za vise informacija : http://www.netfor2.com/RxTxPreview.html
     
  2. Teoma

    Teoma Novi član

    skinuo sam program i uradio test brzine i pokaziva mi da je mi brzina
    kod stranih servera oko 200-250 Kbps što je prilično malo,i onda sam upisao još i bihnetovu webstranicu i dobio 680 Kbps.Imam ADSL 768 Kbps.Koliko ti ostvarivaš u ovom testu???

    [​IMG]
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ovo nije test :) Ovo je monitor bandwidtha :)
     
  4. zasto_pa_zato

    zasto_pa_zato Aktivista

    Ali kao sto je prikazano na ScreenShot-u ima i opciju za test prosjecne brzine.
     
  5. Teoma

    Teoma Novi član

    pa zar nisi znao da možeš isto testirati brzinu sa ovim programom??
    Bandwith->Quick Test a u servers file možeš mijenjati webstranice koje hočeš testirati,vrlo koristan program :)
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Your average bandwidth to the specified files (servers) is:
    231.35 Kbps (28.9 KB/s)

    Laze... :roll:
     
  7. iskusni

    iskusni Komšija

    6 KB/s average ovdje na 56K conn
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i meni pokazuje slabije nego sto bi trebalo, ali to onda Logosoftu treba prigovoriti. de iskusni kakav ti je to geekovski avatar. :roll:
     
  9. Teoma

    Teoma Novi član

    @shenron
    koju internet konekciju imaš???
     
  10. adopilot

    adopilot Novi član

    Dobar Dobar
     
  11. [tota]

    [tota] Aktivista

    u shenrona u hr. je cable
    128/64 flatrate za 50km mjesecno :D
    ...
     
  12. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Na FZ sa sa bihneta kad sidam top 105Kbps ~ 13 kb/s.
     
  13. Teoma

    Teoma Novi član

    a ja nažalost imam 768 Kbps konekciju,nemogu ostvariti 1024 Kbps
    zato što sam puno daleko od pošte :(

    [​IMG]
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  15. Lamagician

    Lamagician Komšija

  16. Teoma

    Teoma Novi član

    ovako u mene bude,najslabije od sviju vas :(

    [​IMG]

    @Zeleni
    kod tebe je stvarno brza konekcija :shock:
    trebam se i ja preseliti u Norvešku :D
    ima li nekih limita ili je to flatrate???i koliko plačaš takvu konekciju
    mora da je skupa
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma nije ovo nista. Kabal od centrale do kuce mi ne valja kurcu, tako da je 3.5mbita najvise sto mogu imat. Jaran u komsiluku ima 8 mbita bez problema. Testiro sam adsl2+, dobijem vecu brzinu, al je skroz nestabilno.

    A net mi je besplatan jer radim za ISP :) Inace je flatrate. oko 100km mjesecno.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

  19. iskusni

    iskusni Komšija

    fali mi nvidia 8) a isčekujem 6600GT
     
  20. Teoma

    Teoma Novi član

    što nezamijeniš taj telefonski kabal,ja sam imao isto problema sa adslom pa sam fino iskopao 85 metara do razvodne kutije i položio novi telefonski kabal,a onda su došli bihnetovci priključili taj kabal i odsad sve fercera,a izgleda da mogu imati max.768 Kbps,jedino da bihnet uvede ADSL2+,pa možda bi mogao doseči 2 Mbps.