6303 problem

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Sep 18, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Odnjeo jucer telefon.. ovo ono kad zena zove da vratim i kutiju. Valjda ce se zamjenit a ne popravljat.

    Sestri se svidio i hoce i ona sebu. Jutros kupljen, ja ga sad upali i identican problem :lol:
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    a da probas promijeniti sim karticu :)
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma kod mene je aktivna 066 a mislim da su zakljucani na 061/062. Sve i kada bi radilo sa mojom, telefon blokira kada se hoce uci u jedne od opcija textualnh poruka. Znaci kliknem i nista se ne desi, ne udje u opcije.. ali isto tako poslije ne mogu uci ni u jedne opcije glavnog menija. Bilo pista poruku, inbox/outbox i slicno. Klikas al se nista ne desava. Dok ga ne restartujem.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Vala bas tako. Do kartice je. Zena prije nego sto posla ovaj drugi telefon, probala svoju i radi. Ja se vratio i stvarno sve ok. Evo uzeo sam ga nazad. Bas kucam s njega. I kao sto rece, sve radi ali poruke nista.
    Kako god, telefon nije dobro odradjen. Zamjenit ce se sim kartica, ako bude ok, neka ovako stoji.

    EDIT: Evo jos koja slika.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]




    Genralno telefon je super. Najveca mana je sto je spor. Mislim da cu ga sutra uporedit sa n80 (ako n80 bide gotova sutra). Zna se kakvi su procesoriu koji se nalaze u n80/n73 i slicno sa 220mhz, a meni se cini da je 6303 sporija od toga.

    I naravno, kamera je meni losa. Mao iritirajuce kada se slika makro, fokusiranje. Ako ne fokusira kako treba, ne moze se ponistit vec mora uslikat. Znaci pritisnes dugme, kada fokusira pustis i on slika. A ako ne fokusira kao treba, kada se pusti opet uslika i slicno.

    Video nisam snimao da ga gledma na kompu al.. kakva moze bit 3gp kvaliteta.

    Ostalo je sve za pohvali. Zanci kome ne treba ekstra kamera i kome ne smeta sto laga, ovo je odlican telefon za njega.
     
  5. zoe2042

    zoe2042 Guest

    pozz NAILS, da li si uspio rijesiti problem sa slanjem poruka? ja imam isti problem, dala sam mami telefon i ne rade poruke sa njenom karticom (kod mene sve radilo).

    Pozz
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Da. Morala se samo uzeti nova sim kartica. Znaci ne novi broj vec samo zamjenska sim kartica.