6pin na 8pin pcie adapter

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by SpookyMoO, Jan 5, 2019.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    Koliko vidim cini se da je dobar, samo su jednu zutu zicu iskoristili za masu, cudno
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Pa nesto nije ok cim ne baca sliku kad ustekam.Ima li neko adapter ovaj da fino uslika da mozda izmajmunisem nesto sa svojim coekom za struju da se pinovi namjeste kako treba.Pogledaj molim te onaj sa ebaya koji je mislim pravi koji bi trebao da mi valja.Cini mi se da na njemu idu 2 crne na 1 pin nisam siguran.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa izgleda da su isti. Problem je sto ne vidim u kompletu oba i muski i zenski na tom produzetku tako da nemogu pratiti gdje koja zica ide. Vidi moras imati samo 3 zice sa 12V a ostalih 5 je masa.
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Kao sto vidis 4 je zute 4 crne.Probacu ako stignem dijagram nacrtati kako sve tacno ide

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @dmr evo ga


    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
    [​IMG]
     
    Last edited: Jan 8, 2019
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa dobar je. Probaj ima li slike na hdmiu ili display portu


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Nemam displ port kabal ali na hdmi nema.Probao sam i na vga ista stvar.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pustis li da konp ode u winse, ili samo probas hoce li postat? Pusti neka udje u winse


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ostavi 6pin da ne zeznes nesto sa tim adapterom. Te dodatne dvije za uzemljenje su za stabilizaciju napona kada povuce vise struje, za OC i mining. Ovako za igre je dovoljno.

    Kad budes mogao prodaj tu napojnu i uzmi nesto jace sa vise kablova, ja platio Corsair CS650M oko 100KM.
     
  10. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    @dmr bio je typo mislio sam da sam probao preko dvi-na vga adaptera i sa hdmi -na vga adapter ne baca sliku nikako.Pustim u windowse da ide ali nista.Ma nabavicu pravi adapter hebes ga.Narucicu sa ebaya.Jbt igrao sam na ultra postavkama doom i ono bas su se ventovi palili a je li vjerovati onom gpuz programu jer ako jeste trosila je max skoro 190w!Sto znaci da vuce ona fino
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    haj ne komplikuj, koristi 6pin i cao :D
     
  12. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Reventon likes this.