8.5GB Copy na prenosni HDD

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by bhd, Jan 19, 2011.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Hello ppl, malo stupid problem.

    Imam prenosni WD disk 250GB to je onaj mali pocket. Juce bla bla sa neta Transformers.2007.720p.HDDVD.x264-hV = 8.5GB

    Nece da kopira. splitam ga na par djelova, prebaci djelove, al kad ga spaja, spoji ga do 4.2GB i to je to, kaze corrupt. Kojom metodom ga mogu prebacit na hardidisk, il gdje vec, te da mi je da ga gledam na fullhd tvu, a mislim, ne kontam zasto nece i kojom metodom da to uradim :)

    hvala
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Onako, na prvu, je li ti disk formatiran u NTFS ili FAT? Ako je u FAT onda ne moze baratati sa tako velikim fajlovima. Ne znam tacno do koliko GB moze svariti. NTFS nema tih problema.
     
  3. bhd

    bhd Veteran foruma

    FAT32, znaci da ga preformatiram?
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    To ti je problem vjerovatno.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    E hvala drug, samo sad pegla, prebacivanja 220GB da se formatira :)) Jel ima neka alatka za preformatiranje ovog diska ? (WD My passport) il ga mogu onako iz windowsa, posto on ima nekih svojih foldera (wd, etc..) da nece sta pobrkat
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    E to za te foldere ne znam.
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ma ja cu sve prekopiram, formatirat u ntfs pa cemo da vidimo :D
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Command Prompt (X zamijeni oznakom svog diska):

    convert X: /fs:ntfs

    Ova komanda će konvertovati particiju iz FAT u NTFS bez brisanja podataka.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vec sam odradio format u ntfs, kopirao sam na drugi prenosni disk podatke, da sam znao probao bi ovaj fazhon, rijeseno je uglavnom :)

    Sve radi hvala jos jednom