8+ GB rama

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Vedo, Oct 24, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Daj, moze to i bolje. :D Prodzaraj u biosu onu Q-fan opciju, mozda je previse agresivna.
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    http://processorfinder.intel.com/detail ... Spec=SLAWR
    VID Voltage Range: 0.85V – 1.3625V
    Isti je range na q9 serijama

    kod mene je na q9550
    VID = 1.25
    Stock napon = 1,216

    Trenurno ga ocam pa cu napisati ostale voltaze

    Edit:
    FSB strap = Auto
    CPU Voltage = 1.287 V namjesteno u biosu (dok u HM na ploci 1.24 -1.248, CPUz 1.248-1.256 )
    CPU PLL Voltage = Auto
    NB Voltage = 1.33 V
    FSB term. Voltage = 1.4 V
    SB Voltage = 1.05 V

    FSB = 425Mhz
    Multi = 8.5

    Temp @ stock(idle) su bile 31,31,32,32 (na 1000rpm)
    Temp @ stock(load) su bile 46,40,43,43 (na 1000rpm)

    Temp @ 3,6Ghz(idle) su 34,31,32,32(na 1000rpm)
    Temp @ 3,6GHz(load) nisam jos testirao, jer izgleda prime test nece da se pokrene, moram dici izgleda voltazu za podiok
    Dok 3dmark06 je prosao testiranje, i igrao sam gta4 dobio jos 5 fps (sada na benchmarku je 51fps :D ), isve cetiri jezgre se koriste(prva na oko 90%, dok ostale tri na 75%)
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa na processor finder kaze da je najvisi VID za Q6x00 procesore 1.5V, a u realnosti je 1.325V.
     
  4. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    pa to je onda super. kod mene na standardnom cooleru pri opterecenju (rendering) temperatura se podigne do 70 stepeni i tu stoji. ali je cooler na 3100 obr.
    jeli to velika temperatura?
     
  5. pac

    pac Komšija

    Jeste, mjenjaj to sto prije za nekog freezer-a ili sl. ako imas namjeru nesto duze da rendas.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije, 70C nije nista za taj procesor. Uzmi Freezer samo ako ti smeta buka tog box coolera.
     
  7. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    teze mi je sad za sad dati pare za npr. vendetu ili tako sto nego da ga slusam na opterecenju kako huci.
    a i onako kad renda nesto vece nisam tu vec ga ostavim da sam radi. a dobro je da nije veliak temperatura. negdje sam procitao da ne bi smjela da prelazi 81 C
    pa tako da je eto onda uredu.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Postoji ogranicenje od 71C, ali to se odnosi na diodu, koja je u pravilu 10-15C hladnija od dts senzora.
     
  9. frenki_23

    frenki_23 Aktivista

    evo sinoc kad sam rendao duze vremena temperatura se popela na 75 C
    mjereno pomocu everest-a
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Mjeri sa realtempom, pokreni program Prime95 u cetiri threada (SmallFFTs, najvece opterecenje za procesor) pa ces tek onda znati pravu load temperaturu.

    No, davno se skrenulo sa teme.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ok grafa. U slobodno vrijeme (ako ga bude za tu konfu :D ) ukljuci F@H pa eto finih poena sa 9600GT :D
    Puno je to para za no-name kuciste (Frontier) i 120KM za tu napojnu :shock: Mozda da pogledas neku brand kombinaciju kuciste + napojna (CM, TT)?
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    predlozi mi ti neku kombinaciju, nek kuciste ima mjesta za 12cm ventove naprijed, nazad i sa strane i nek je napojna brandirana i da moze izgurat quada sa 9600gt. Sto manje love - to bolje :)
     
  14. kAcA

    kAcA Aktivista

    Imas u UE:
    Cooler Master Case Elite 332 + 420W PSU za 139km
    Ali obrati paznju koja je napojna unutra jer koliko ja znam nije CM-ova
     
  15. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pa ne znam, mislio sam da pogledas ima li u nekoj prodavnici vec gotovo (CM i TT imaju svoje kuciste + napojna kombinacije). Imas i opciju Silverstone precision + ST40F :)
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    Hurma, gdje uzet tu Silverstone kombinaciju, Genelec? Odgovaraju mi samo firme u Sa, jer sutra to moram sve sklopiti.
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Za 10KM genelec ce dovuci u SA.
    U četvrtak isporucuju u SA, samo ne znam da li si zakasnio.
    Mozes ujutro ranije nazvati pa priupitati.
     
  18. Venom

    Venom Aktivista

    A sve iz geneleca mozes uzeti i u PcPlusu i koliko znam cijene su samo iz geneleca + pdv. Uvijek stize sutradan....
     
  19. Esh

    Esh HWB

    Pa evo jednostavnije. Izaberi neko kuciste u nekom od ovih par retailera u Sarajevu (a da ti se svidja i ispunjava zahtjeve), dok je za napojnu i dalje problem sto na bh. trzistu ne mozes naci kvalitet za 100KM (gdje je taj Corsair ili AC kad ti trebaju...)
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    konsultovao sam se sa Hurmom, uzet cu sutra u PCPlusu 9600GT, Silverstone 500W i kuciste koje sam vec naveo. Koliko se sjecam AdiBoy radi tamo? :D Imal' kakvog popusta na 3 artikla + clan HWBa :mrgreen: ?