1. iskusni

    iskusni Komšija

    RivaTuner!!! ili flashuj karticu sa bios-om u kojem si postavio frekve po želji ;)
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Ok, veceras cu instalirati Vistu pa probam, hvala ;)

    Jedno pitanje: u ovim novijim driverima nigdje nema opcije "Refresh Rate Override", pa ak u igri nema opcije da biram Hz monitora, ako stavim rezu na 1280x1024 igra se prikazuje u 60Hz umjesto 85Hz. kako to rjesit?
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Neka ba vedo. Pusti iskusnog. Da ne zavrsi kao 7600gs>quadro mod. :mrgreen:
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    hehehe, joj ne znam kad sam se vise ispsovao nego onda :lol: bez zeze, zna li ko kako ovo rjesiti sa Refresh rateom?

    EDIT:ev odvrtio 3d mark na Xp i na Visti, tu su negdje:
    [​IMG]
     
  5. Peacemaker-HS

    Peacemaker-HS Aktivista

    Ja sam na svom starom CRT-u koristio program force refresh ili tako nekako. Ne znam da li je sada aktuelan posto je to bilo prije nekih 4-5 godina.
    Edit registry?
    ~40 FPS Canyon flight, nice!
    CPU score na Visti derastican :D
     
  6. 3125

    3125 Komšija

    Start - run - dxdiag - more help - override refresh ili tako nesto. Valjda je i na visti isto
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    kolko znam to nikada nije radilo na XP......
     
  8. 3125

    3125 Komšija

    Meni jeste, bar kad sam lockao na nize od defaultne :)
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    eeee, a gdje na Visti naci RUN komandu? :oops: :oops:
     
  10. 3125

    3125 Komšija

    lol

    Probaj start dugme + r

    Ili ako mozes u cmd otkucaj istu stvar
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    Sad ja ispado' kriv :mrgreen:

    @vedo
    Otvori start i ispod "All programs" imaš "Start Search", a to ima istu funkciju kao "Run"

    PS. Ja na 3dmark06 dobijem +200 poena na visti za razliku od xp-a, a razlog je CPU. Izgleda da vista "efikasnije" radi sa procom :?
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Evo pokrenuo sam dxdiag ali nema tamo nista sto se tice Refresh ratea. Ma nema veze, hebes ga
     
  13. Riddick

    Riddick Aktivista

    WindowsXP :idea:

    Otvori Notepad :arrow: kopiraj ovo sto je citirano :arrow: snimi kao REG file :arrow: klikni na fajl da ga importujes u bazu registry :arrow: OK.


    U ovom fajlu je vec podeseno 1024 x 768 @ 85Hz, ako ti je puno za monitor 85Hz u dword:00000055 umjesto 55 upisi 3C (za 60Hz) :!: :!: :!:

    NVIDIA Control Panel :arrow: View :arrow: Use Classic NVIDIA Control Panel… :arrow: OK :arrow: NVIDIA Display :arrow: Refresh Rate Overrides :arrow: biraj koji ces Refresh Rate :arrow: OK.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    moj monitor radi na 1024x768 na 100Hz a na 1280x1024 na 85 Hz a 1600x1200 na 72 Hz .kako za to napravit reg, sta ukucat?
     
  15. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    za 1024x768@100Hz ide

    dword:00000064


    :smt002
     
  16. Riddick

    Riddick Aktivista

    Evo rekao ti je covjek
    Al da ne komplikujemo tvoj monitor moze podrzati 1024 x 768 @ 85Hz i mozes slobodno napraviti ovaj fajl i importovati ga u bazu registry. A poslije mozes podici s 85Hz na 100Hz za 1024 x 768 :!: Po meni je dalekooo bolje 1280 x 1024 @ 85Hz ;)

    Znaci drzi se mog predhodnog posta i bit ce sve OK :)
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    ne kontas, ja bez problema stavim u windowsu npr. 1280x1024@85Hz,ali kad udem u igru i stavim na 1280x1024 on sam prebaci na 60Hz.Neke igre nemaju opciju da u njoj mjenjas Hz. :roll: :roll:
     
  18. Riddick

    Riddick Aktivista

    lol ti ne kontas :D

    Postavke u Windowsima me ne intresuju (za igre), kao i drajvere :wink: Kako podesim RefreshRate u drajverima tako mi bude u igrama :!: Znaci nista ne podesavam u igrama, a i kad bih podesio postavke iz drajvera su "starije". Nadam se da ti je sad jasnije :)
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    lol, jeste, hvala :)
     
  20. Riddick

    Riddick Aktivista

    Kupio sam ASUS EN8600GT/2DHT/256M/A Ima odlican kuler i memoriju Hynix. Gdje li nadjose ono /A i Hynix (druge su Samsung) :lol: Koliko mogu bezbjedno da ubrzam GPU i memoriju (ona me posebno intresuje) :?: Preko dravjera kad ubrzam nakon 1. rebota vraca defaultne postavke (GPU 540MHz / memory 1400MHz) :? Sta koristiti od softwera za ubrzanje kartice, a da ne zauzima puno memorije :?:

    Kako jednostavno napraviti brze postavke i fleshovati karticu, da u startu radi ubrzano :?:

    P.S. Nesto me mrzi da trazim po netu, valjda ovo vrijeme :oops: