1. Vedo

    Vedo Moderator

    Ja svoju dignem core sa 540 na 640 i memu sa 700 na 800/1600 i radi bez problema, temp ne prelazi 53 C pri max loadu.Moze jos ali smatram da nema potrebe,sve leti, sa ovim taktovima okinem 10100 u marku 05 (ako ti to sta predstavlja). ja koristim nTune i kao sto si rekao, pre rebootu vraca na def, to je vjerovatno bug koji ce se ispraviti, na starijim driverima je coolbits fercerao savrseno
     
  2. iskusni

    iskusni Komšija

  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hladna je to kartica. Zato jer na njoj nema sta da se grije. :D

    A glede biosa, samo ti slusaj iskusnog :lol:
     
  4. iskusni

    iskusni Komšija

    Šta samo ti slušaj, ne uništavam ja karte :mrgreen:
     
  5. Riddick

    Riddick Aktivista

    Hvala iskusni pomogli su mi tvoji linkovi i fleshao sam graficku, a ne pitaj me koliko puta sam je fleshao dok sam nasao stabilne postavke :D

    ASUS EN8600GT/2DHT/256M/A
    GPU: 600MHz
    Shader: 1250MHz
    Memory: 1700MHz
    (Hynix)

    Mislim da fleshanje graficke nije veliki rizik, a po meni je bolje od softverskog ubrzavanja kartice.

    Evo rezultata 3DMark05 i 3DMark06.
    [​IMG]

    EDIT: Prve stabilne postavke bile su 600/1500/1700, a visesatno testiranje je radjeno pomocu 3DMark05/06 i igara, sve je bilo ok (bez artefekata), ali cim sam pokrenuo NFS MW problem...rijesen s Shaderi na 1250MHz :( Inace Shaderi su sila :D
     
  6. iskusni

    iskusni Komšija

    Pa nije valjda da core ne ide dalje? 8600GT bi se trebala clockati samo malo ispod frekve core-a 8600GTS. I umjesto što si se mučio sa stalnim flash-ovanjem, trebao si uzeti rivatuner i naći max frekvencije i tek onda uraditi flash.
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

  8. Nani

    Nani Komšija

  9. Vedo

    Vedo Moderator

  10. Vedo

    Vedo Moderator

    zasto ti u sigu pise da imas Athlon FX 60 a 3d mark javlja da imas 4400+ ? :D
     
  11. iskusni

    iskusni Komšija

    OC-ovao je na frekve FX60.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Vidim, zezam ga :wink:
     
  13. Riddick

    Riddick Aktivista

    Ma svejedno Athlon™ 64 X2 5200+ ili Athlon™ 64 FX-60 isto ga dodje. Samo je i malo brzi od FX-60, zbog sabirnice 260MHz, pa mozda stavim i Athlon™ 64 FX-60+ :wink:

    Vedo ne bih bilo lose da fleshas katicu, a ja i iskusni cemo ti pomoci :wink:
     
  14. Riddick

    Riddick Aktivista

    Mogu ja ubrzati Core i na 650MHz, al kad pokrenem 3DMark06 ubzo test stane pa :arrow: Esc. Mislim da me je zapao slabiji primjerak, jel ona ima ono /A u nazivu nesto smrdi :(

    Riva Tuner nece da radi s mojom verzijom drajvera, a i s njom nemogu Shadere da ubrzam. Inace sam je koristio za monitoring graficke. Ko kaze da je fleshanje mucenje to je zabava :wink:

    P.S. Hebga nemam vise sta da ubrzam na racunaru :(
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma kakvo crno flashovanje, meni je ona i na stock frekvama sasvim dovoljna, nisam ti ja nikakav hard-core gamer :wink:
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    daj ba cokolino, sto je previse previse je. toliko hvalit 8600GT nema smisla. :mrgreen:
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    hehe, cuj cokolino :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: nije hvaljenje, al ti neces da igras ispod neke 1600x nesta i bez aa i af, to je tvoja stvar, a meni to nije potrebno, sasvim mi je ok na 1280x1024 igrati. NAJBITNIJE mi je da je komp stabilan, 3ds max mi bez ikakvih problema radi i radi duplo brze neg sa 7600GS, a gamer da sam - vala i nisam, da jesam, umjesto ovog E6600 bi uzeo kakav E6300, clocknuo ga i uzeo bi 8800GTS :wink:
     
  18. iskusni

    iskusni Komšija

    Cokolino :D , stivi ima 19" WS ako se ne varam :roll:
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Mora iskusni bit svakom prknu chep :mrgreen:
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne, kod mene je uvijek 2xAA i 16xAF. I ko sto rece iskusni, monitor je 19" WS sa 1440x900 rezom. I sve leti. A hajd ti nabij ovako AA+AF, 8600GT bi umrla :lol: OK, znam, reci ces da ti AA i AF ne trebaju. Meni se pak jako svidja sto je tad pad performansi jako mali...