8800 GTX Problem !!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Ghostbusters, Aug 14, 2008.

  1. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Pozz raja , imam jedan gadan problem :( danas kupim tu karticu od jednog covjeka, yapakovana nova , ja dodjem kuci izvadim svoju 8600GTS i stavim ovu 8800GTX ,skinem drivere nove instaliram , sve super bude , ehhh onda odem u NVIDIA Control panel i pojacam detalje na Menage 3D Setings i pojacam tu svasta nesta Anisotropic filtering 8X pa onda Maximum pre render frames 8X i tako redom .Takodje upalim BF2 i u video setingsu postavim sve na najace , palim igicu slika ko mlijeko ja sretan pravo kad odjednom mi se ugasi racunar koda da ga je neko iskljucio iz struje , ufatila me panika neznam sta da radim izvadim karticu ona je VRELA imam osjecaj da je nebi mogao u ruci drzati ni 1 sec stavim ovu 8600GTS racunar upalim i radi , opet vratim ovu 8800GTX nemogu upaliti racunar nikako iskljucim jedan HDD da reko nije mozda do napona a opet isto . Napojna mi je ZALMAN ZM 500HP 500W dali neko ima pojma do cega bi ovo moglo biti :(
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Napajanje je ok (FSP-ovih 500W je sigurno dosta). Postoji mogucnost da je ta 8800GTX krepala, a ako kazes da je bila gadno vrela, mozda ventilator na njoj nije radio, no, ako je krepala, sad je vec gotovo.

    Ispobaj karticu u nekom drugom racunaru, to ti je najbolji pokazatelj.
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    bice da je krepala
     
  4. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ventilator je radio , jer sam ga stevie cuo kad sam igrao BF-a da je se pokrenuo ono jako je hucao OMG nemogu da vjerujem da mi se ovo desava , danas je kupio preko marketa jaooo uazasa. :shock: :shock:
     
  5. GW

    GW Moderator

    Pa vrati je.
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    sta god da je sa karticom ne sekiraj se, bice jos kartica,nek si ti ziv i zdrav....
     
  7. artemis

    artemis Komšija

    Valjda imaš garanciju,pa je vrati.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    rece covjek da je uzeo preko marketa pa sumnjam da ima garanciju...
    ako si uzeo onu za 330 KM, odmah si se na pocetku zeznuo i preplatio ali da ti ne prisjedam na muku, pokusaj dogovoriti nesto sa tim likom, sretno
     
  9. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Sve je OK vratio sam i covjek je bez pogovora vratio mi pare al eto htio sam imati kartu dobru al nema veze bice drugih....
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Covjece mogao si za malo para vise uzeti HD4850 novu sa garancijom, koja pohapa tu 8800GTX. :mrgreen:
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas to podjoh napisat, kad vidim da je netko uzeo 8800GTX, reko' garant ju je preplatio. :) Mislim fakat, polovna 8800GTX ne vrijedi vise od 250KM, ako i toliko.
     
  12. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Fazon je sto kod nas toliko ne prodaju ni 8800 GT-ovke a kamoli GTX. Sad bi te pitao odakle ti te cijene i ismijavao te kao sto su mene Dog_Father i hurmasica neki dan, al necu.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Buraz, nova 4850 je 330KM, a ovdje je rijec o 8800GTX bez garancije. Sve i da je nova 8800GTX, ne vrijedi vise od 300KM, a kamoli polovna.

    Ajde dosta s tim izigravanjem zrtava.
     
  14. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Vec sam reko, u tome i jest fazon, sto je tih kartica malo(kod nas), te se ne prodaju po ispravnoj cijeni. A sto se zrtava tice, nisam ja poceo. :D
     
  15. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ljudi ja sam tu grafu uzeo NOVU ZAPAKOVANU za 330km !!
    A zar nije ta grafa 8800 GTX bila najskuplja graficka i naj jaca koliko se sjecam bila je preko hiljadu maraka ona od 700 MB sad ja nisam odavno to pratio hadje reko NOVa za 330 km nije lose cak sta vise drugi su se ljudi ibretili kao je tako jeftino hehehe al eto zaomi je sto je crkla tako brzo , nasprem ove moje 8600GTS ja bi bio presretan sa tom 8800GTX
     
  16. nFare

    nFare Komšija

    Bila prije vise od godinu :D
    Ako jos uvijek zelis jaku grafu imas ATI4850 novu kako ti je vec receno, jaca od 8800gtx.
     
  17. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    citaj malo recenzije po netu , pitaj nekoga ... :)
     
  18. Ljosi

    Ljosi Guest

    pricate gluposti ljudi, 4850 gubi bitku na visokim rezolucijama sa ukljucenim aa i af i to debelo iznad 1900* zbog uze sabirnice i manje memorije, 512Mb 256bit naspram 768Mb 384bit kod GTX, zatim 16 ROP jedinica kod 4850 naspram 24 kod GTX, bandwidth od 63.6 GB/s kod 4850 naspram 86.4 kod GTX te propusnost za texture 18.4 GTexela/s protiv 36.8 (ravno duplo) kod GTX. Skaliranje u SLI-u je pak debelo na strani 8800-tki u svim rezolucijama zbog bolje raspodjele tereta (veci bandwidth) te bolje optimizacije drivera od strane Nvidie, ali najveca razlika je da 8800 GTX ima unificiranu arhitekturu (CUDA) te moze vrtit physx (fiziku) u igrama ko da imas zasebnu physx karticu. ATI tek treba napravit karticu koja ce vrtit i fiziku tako da ih Nvidia sa time nadjebala extra, ali mnogi ljudi ni neznaju za to. 4850 je ok za igranje u niskim rezolucijama sa iskljucenom naprednom fizikom (unistavanje okolisa, napredni particles efekti itd.) ali je djecacic naspram velikog tate 8800 GTX koji je postao legenda..

    ps. jos jedna stvarcica, naime 8800 GTX je jedina kartica koja se uz promjenu drivera/biosa moze pretvorit u quadro fx 4600 workstation karticu za graficare (koja kosta 2300 $) jer je hardverski gledano to u biti ista kartica sa izmjenjenim biosom.
     
  19. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Đaba to sve, ta kartica je stara.
    Vecina novih igara ide bolje na vecim rezolucijama na HD4850 nego na 8800 GTX, osim Crysis-a, FC-a, i šta još?

    Ja upravo HD4850 koristim za igranje na rezoluciji 1920x1200 i sve ide ko podmazano osim što ne mogu crysis igrati na najvecim detaljima a da imam solidan frame rate.

    Zaista ne vidim razlog za uzimanjem starinske i još podosta skupe 8800 GTX naspram HD4850.
    E da je nova nekih 250KM onda bi se isplatila, ali ovako, zaista je cisti promasaj.
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    pa ljudi ima li smisla uopce uporedjivati arhitekuralno 8800 GTX i 4850. Em kartice nisi iz uslovno receno iste generacije, em NVIDIA i ATI imaju drugaciji poslovnu filozofiju kada je u pitanju sp


    Ljosi

    ATI ima karticu, sva HD serija moze to raditi, samo sto drivera jos nema za neke naprednije proracune od strane ATI jevih spova. Najavili su u decembru drivere koji ce otkljucati ATI stream, tek onda cemo vidjeti pravi uticaj ATI kartica na parapleno procesiranje na GPU.