8800GTS tv-out problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Sword_of_Elendia, Nov 25, 2008.

  1. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    Imam Evga 8800gts sa 640ddr3 na kojoj ima 7-pinski TV-out i hocu da ju spojim na LG Flatron (CRT tv). Imam odgovarajuce kablo koje sam probo na drugom racunaru koji ima ATI 3650 koja ima isti taj tv-out i kablo je OK. Medjutim, u nVidia control panelu (kada spojim sve) pokazuje da ima samo jedan display (monitor) i ne mogu da izaberem niti jedan drugi. OS je Windows VISTA 32bit (Ultimate). Skino sam i zadnju seriju forceware-a sa nvida-ine stranice i nista se nije promjenilo.

    Ima li ko kakvu ideju?
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    ma imas ono force tv detection ili nesto tako.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Monitor ti mora biti u desnom portu kad gledas u zadnji dio kompa da bi ti radio TV out.Znaci moras onda spoijti kabal od tv-a pa restartovati komp da bi se pojavio TV u control panelu.
     
  4. Sword_of_Elendia

    Sword_of_Elendia Novi član

    Ukljucen mi je monitor odma pored S-video porta ali opet nista ....
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Control panel>set up multiple displays > select the display you would like to use > my display is not shown in the list > force television detection on startup > restart.

    Ako ni ovo ne upali onda je vrlo moguce da tak kablić koji imas ne odgovara za tu graficku.Ja sam promijenio 5 grafickih u zadnje vrijeme i nije mi uvijek odgovarao isti kabal za TV out mada su svi na izgled isti.