8800GTX problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by MAJESTIC^^, Aug 6, 2009.

  1. MAJESTIC^^

    MAJESTIC^^ Novi član

    AMD ATHLON 64 4200x2 939sck
    DFI LAN PARTY nf4 ploca
    2gb rama corsair+apacer
    Napojna MODECOM FELL II-500ATX kupljenu u plusu prije 1 god 80km placena...
    160gb sata
    dvd/rw nec+-

    Ovako ova konfiguracija je sada i prije je bila ATI CLUB 3D HD3870OC i sve mi je u igricama normalno islo, znaci radilo...
    Uzmem prije 2 dana 8800GTX, cooler sve radi sve je to u redu...
    Ali dignem sistem w7 sve ok, udjem u igricu izbaci mi kao povraceni driveri, jer ne mogu se sa detaljima mjerit, kao provjeri drivere... u bilo koju igricu da udjem to bio counter, tomb raider, sta ja znam samo udjem malo igram slika se pocne kvarit i moram ctrl+alt+del i ugasit, to isto sve i na visti, sa svim mogucim driverima i na xpsp2 sistemu.... na xp ne javlja gresku kao na visti i w7 nego samo pocne kiksat nakon kratkog vremena i moram izacii...sad ne znam da li je to do graficke, do napojne ili sta ja znam cega... radio sam 3d mark sve je prolazilo regularno... sve ja mogu radit na sistemu ali kad u igrice udjem nastane neki problem!
    Ja mislim da kada udjem u igricu ono povuce dosta vise napona i ne moze da osvoji kartu pa samo stane?
    Ne mogu vjerovat da je do drivera svi koriste ove drivere...Karta je iz Plus Computersa"Kamer Commerce" kupio od jarana on je stvarno cuvao i pazio...
    Et nadam se da iko imo neku predstavu kako ovo izgleda i zaista bi mi drago bilo da zna neko rjesenje!
    Hvala unaprijed! Pozdrav
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    To je fush napojna, probati sa nekom kvalitetnijom. Nego sta ti bi pa zamjeni za losiju kartu (po performansama i nije, ali trosi brdo vise struje i vise se grije)? Jos samo reci da si dao doplatu vecu od 50 maraka. :mrgreen:
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo nemoj linkova sa firingsquada, gori su od tomsa.
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Eto sad. Pa de nadji nesto drugo a da je suprotno :)
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa da ali kada kazes zamjeni za losiju karticu. Zvuci kao da je performasama samo malo bolja i da manja potrosnja 3870 daje prednost njoj, a nije bas tako :)
     
  8. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Svejedno, ja nikad ne bih zamjenio.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa dobro nismo svi isti :)
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja bih zamijenio. Performanse na prvom mjestu, potrosnja i grijanje na drugom i trecem :smt003
    Nego, da ti nisi kupio onu sa pik.ba za 100KM?
     
  11. X-Factor

    X-Factor Komšija

    i ja se bojim da se radi o toj kartici, covjek kaze da mu pucaju teksture u igrama al kaze to je do drivera :D a kartica defektna odavno :D
     
  12. Moncho

    Moncho Komšija

    cim pukne prva textura, kartica je rahmetli, nece jos duga, znam iz iskustva, nema tu driver sta trazit.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pretjera ga sada :D
    Tekstura moze da pukne tokom overkloka pa karta nije rahmetli. Moze takodje i kod previsokih temperatura. Ali ako su temp ok i sve na default, vjerovatno se blizi kraj kartici. Moguce je nesto spustiti taktove i produziti zivot u nekim slucajevima...
     
  14. Moncho

    Moncho Komšija

    Tri karte su krenule sa pucanjem texturama i restartima i sve su rahmetli...
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Da meni riknu 3 kartice, ja bih problem trazio negdje drugo :)
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    pa kazem ti kako sve krene... i kako sve zavrsi, ne bitno je sta radim sa njima, cim pocne nesto da ona kasljuca, nema povratka nazad to je sigurno. Naravno ne govorim ja ovdje o gresci u driveru koja moze dovesti do pucanja texture, ali govorim o tome sto je ovaj gore napiso. Ona je rahmetli i tacka.
     
  17. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Sto se tice mog iskustva, slazem se sa Monchom, cim pocnu pucati texture nema tu povratka, mozes je halalit :)

    Cekamo odgovor Majestica jel to ta sa oglasa, ako jest halali je...
     
  18. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne mora biti sa oglasa, ako su temp ok a ponasa se ovako svakako je treba halaliti. Dobra stvar je ako ti je stvarno jaran, onda mu je vrati :D
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da, i meni se desi sitnih tacaka po texturma u ovim toplim danima. Ali samo ubrzam vent na zadnjoj strani da spadne temp u kucistu i sve se vrati u normalu.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Apsolutno nije tacno, bar iz mog iskustva. Meni su na 3870oc prije godinu dana pucale texture jedno vrijeme na Gridu kad bi nahajco AA, ja to vratio na normalu i nikad mi se to vise nije desilo ama bas ni u jednoj igri. A igrao sam ih podosta. I danas kartica radi bez ikakvih artifakata. Vjerujem da je do temperature.