A evo i mog iskustva sa Bartonom...

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by BeastMaster, Oct 23, 2003.

  1. Shenron

    Shenron Komšija

    Ja bi ipak uzeo bartona 2500+. 99% je mogucnost da ce radit na 3200+ a najvjerovatnije moze i na 2,4GHz. Ako imas bolje hlađenje moze valjda i do 2,5GHz :D
     
  2. abasi

    abasi Aktivista

    E Crazy to ime ti 100% odgovara :D :wink:

    Tebi je poenta: OC do MAX.-a :wink: pa sta bude bude :wink:

    ...TAKO I TREBA...
     
  3. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    A STANI KAD BIH UZEO TOG BARTONA 2500+ kakav mi coler treba da bi bio na 3200+ ili vec na 2.4-2.5Ghz. Koji cooler koje kuciste.

    Samo beastu dobra ti ta memorija kad je mogla kucati cak skoro pa ddr 500Mhz.

    Oce li izlaziti jos proca za socket A (nforce2) matične imali kakvih najava.
     
  4. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa da je dobra dobra je, kod drugara na NF7-S smo je naterali na 248MHz:
    [​IMG]

    a i link ka celoj temi.

    Pozdrav
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa trebalo bi ti vodeno hladjenje.
    Mislim da nece izlaziti vise porcesori za SocketA. :(
     
  6. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    I posle mene ja :mrgreen: :)

    [​IMG]
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    e dobro sad si stvarno već bezobrazan! :? :D
     
  8. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    :mrgreen:
     
  9. Shenron

    Shenron Komšija

    AJ nemoj vise, molim te ;) . Sad si me vec toliko "zapalio" za Bartona i nForce 2 da cu morat prodat lijevi bubreg da to kupim (oce tko bubreg? :D ). Kolika ti je temperatura proca?
     
  10. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa na ovoj freq ide veoma brzo preko 55 stepeni, ali na 2.4GHz ne prelazi 42 do 46 u potpunom opterećenju.
     
  11. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    hehe

    ne preostaje mi ništa nego da se i ja bacim na posao.

    Budući da imam tu zvjkerku od matiče 'Abit NF7-S' izgleda da imam mnogo potencijala.

    samo ja neću ići više od 3200.mislim već sam ga stavljao tako i čak piše barton 3200 što mi se jako sviđa.tako da fakat i imaš barton 3200 koji košta oko 800 Km a ti ga dobio za 180.hehe.

    Jupiii.hojla li hojla la hojla lu jupi jupi duuuuu!!!
     
  12. kenci

    kenci Aktivista

    svidja mi se to
    ali beast.. zaboravio si im reci sta extra na kuleru imas ;).. mislim koje extra hladjenje
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    tt 7+ možda? :)
     
  14. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Pa baci pogled na signaturu :p TT7+ @ LOW Speed
     
  15. abasi

    abasi Aktivista

    ma ASUS A7V8X kupis i smiris brigu !!

    :D :D :D
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

    A zasto se zaustavit na 2,2GHz (iako je i to sasvim dovoljno) ako moze i dalje? :D
     
  17. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    hehe

    Pa ja bi se ipak zaustavio na 2,2 ma nešto mi gotivnije kad mi piše Athlon 3200 :lol: .

    Ma zezam se.

    Ipak ja sam malo smireniji sa tim klokom a i mislim da je 2,2 sassvim dovoljno.znači barton 3200 , to je kao i Pentium na 3 Ghz.

    A i nije mi neko hlađenje.

    Inače ovaj mi sad radi na 1,657.ne znam koliko ću morati dizati voltažu kada budem stavljao na 3200.

    a kada bi imao kakav dobar ram (a ne ko ovaj sad, piše 3200 a jedva radi na 333) i kvalitetan za klokovanje onda bi i ja isao kao Master.

    I kad smo već kod rama koji mi preporučujete,

    Ja sam čuo da je onaj ' Super ram Kingston 433' dobar i da se može klokovat.šta mislite jel dobar taj i koliko bi ga mogao klokovat na Abit NF7-S?

    Malo proklet.al et interesuje me , do koliko bi sigurno mogao ići.
     
  18. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Ti imaš DDR 400 a ja DDR370 memoriju, pa opet moji moduli rade na 248-249 (496-498) MHz što nije za podcenjivanje obzirom da im je default freq negde 185 (370)MHz :)
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    kolko para - tolko muzike... ak imaš za ocz, hyperx, corsair onda ne moraš puno razmišljat. ak nemaš baš para onda će ti bilo koji "zvučniji" ddr400 poslužit (infineon, samsung, hynix, twinmos, kingmax...) ovaj moj hynix je deklariran na 333, a ide do 370 bez dizanja voltaže... košta malo skuplje od onih no-name modela.
     
  20. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Ok

    Znači vas dvojica mislit da ako uzmem 'Super ram kingmax DDR 433 ' da će on moći raditi i na 500 Mhz to jest na 250.

    Šta mislite.

    al uostalom i ne treba mi to kada će mi procesor raditi na 200 Mhz sabirnici a najbolje perfomanse su ipak one kad je ram podešena na 'auto'.

    tako da mi preko 400 Mhz ddr i ne treba više.a ako ga kanim klokovat ja mislim da on može sa 400 i do 433 hehe.