Abe's Oddysee New 'n' Tasty 2014

Discussion in 'Igre i konzole' started by Zer0, Mar 24, 2014.

  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Postoje igre koje su obiljezile nase djetinjstvo i kad ih se prisjetimo vrate se bas fine uspomene...
    Ali sta je jos zanimljivije da je proslo 17 godina od kad se na Playstation-u 1 pojavila igra pod nazivom Oddworld : Abe's Oddysee. Mislim da je tad imala mnogo noviteta i stvari koje nisu prije vidjene, dobar i los kraj, mehaniku, interakciju sa likovima i pricanje sa njima, popularni "fart" itd...

    Originalni dio je izasao 1997 godine kao 2D platform puzzle-scroll igra.

    Oddworld Inhabitants vec cini mi se nekoliko godina ima saradnju sa britanskom kompanijom Just Add Water koja trenutno broji 19 uposlenika. Izdali su nekoliko HD remake igara iz Oddworld kolekcije kolekcije, koga zanima moze to vidjeti na njihovoj web stranici.

    Uglavnom Abe's Oddysee New 'n' Tasty je potpuni remake igre koja je razvijana u Unity Engine-u malo vise od 12 mjeseci i izlazi vrlo brzo, ocekuje se proljetni datum izlaska ove godine.
    Igra je kompletno preradjena, najveca promjena je sto sad vise nemamo staticni ekran, vec se krecemo fluidno u popularno nazvanoj 2.5 dimenziji. Takodjer zbog loseg kvaliteta zvucne podloge, istu je bilo potrebno napraviti od pocetka do kraja u novoj verziji.

    Siguran sam da ce se medju forumasima naci neko kome ce ovo biti interesantna vijest i koja ce na tren vratiti stare uspomene...

    GDC Gameplay Trailer:


    PS4 Gameplay PlayStation Access TV:


    A evo sentimentalnog prisjecanja kako je to bilo prije 17 godina:


    U svakom slucaju igra izlazi za sljedece platforme:
    PS3, PS4, Vita, PC, Mac, Linux, Wii U
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. kvaju

    kvaju Komšija

    Posebna igra, uzivao sam kad sam je igrao, jedva cekam ovo.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije to to bez statičnih ekrana jbga.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Obozavam ovu igru, igrao je kada je izasla na PS1, cak sam je prosle god igrao opet na PC-u, samo ruzno na danasnjim LCD monitorima zbog niske reze same igre.

    Uglavnom veoma me raduje ovaj nastavak i sigurno cu ga poigrati. :)
     
  5. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Neo, imao sam isto misljenje. Mislim da je izuzetno veliki kreativni izazov uraditi sve one puzzle zadatke u ovom novom sistemu, skoro pa nemoguce. Medjutim nakon sto sam pogledao duzi intervju sa Lorne Lanningom, shvatio sam da je covjek ustvari napravio izuzetno pametna rjesenja problema koji su se pojavljivali sad sa ovom novim "fluidnim" gameplay-om. Na kraju krajeva, moras priznati da je jako interesantna cinjenica sto to opet radi covjek koji je sve to i zamislio prvobitno. Jos zanimljivije bi moglo biti sto recimo dosta stvari koje je tad zamislio i nisu bas bile tehnicki izvodljive zbog hardverskih ogranicenja. U svakom slucaju bio sam skeptican i odmah sam rekao sranje kao i ti, medjutim sve ovo me navelo na razmisljanje, ako ne i promjenu misljenja...i sad me to definitivno zanima da vidim...
     
  6. Zer0

    Zer0 Aktivista

    KingT, iskreno se nadam da nisi cuo za remake, heh pa da je ovo bilo fino iznenadjenje...
    Nebitno sto smo mi "stariji" to fino prosli davno, mislim da je super sto ce recimo i nove generacije, a posebno bas djeca dozivjeti na neki nacin ono sto smo i mi sa ovom kult igrom!

    P.S.
    Probao sam i ja jednom i to sjecajuci se predobre grafike jer se prije igralo na CRT TV-u, kao sto kazes toliko je ruzno izgledalo da sam odmah ugasio i nisam htio da kvarim dojam koji sam imao o tome, heh...
     
  7. rijads

    rijads Aktivista

    Abe!
    Ne sjecam se kad sam zadnji put igrao, ali znam da me strah bilo igrati sam ovu igricu...
    Sad moram epsxe skidati... :D
     
  8. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Pa tacno bih se sada vratio u ta vremena dok sam ispred tva ko mali sate i sate provodio igrajuci ovo. Joj opalila me nostalgija :-D Jedva cekam da je opet zaigram.
     
  9. Zer0

    Zer0 Aktivista

  10. Zer0

    Zer0 Aktivista

  11. RaP

    RaP Komšija

    Hehe kao da je juce bilo uzeo Bug i dodje na njemu demo Abe-a :) predobra igra
     
  12. Zer0

    Zer0 Aktivista

  13. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Bump!
    Izasla igra za PC nedavno, ako mozete platite je, nije strasna cijena i ako se igra proda u 250K napravice remake i za Exoddus.
    Moj dojam je dosta dobar, jedina zamjerka je sto su mogli generalno u igru staviti teksture malo vece rezolucije, onda bi bilo perfektno :)
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Igra je "free" ko ima PS Plus.